Luís má trest za faul na Messiho snížený jen na zápas

4. 2. 2016 22:22
Filipe Luís z Atlética Madrid si za víkendový tvrdý faul na barcelonskou hvězdu Lionela Messiho nezahraje místo původních tří utkání jen jeden zápas.

Madrid - Fotbalisté Atlética Madrid uspěli s odvoláním proti trestu Filipeho Luíse za faul na Lionela Messiho ve víkendovém duelu španělské ligy v Barceloně. Disciplinární komise mu snížila zastavení činnosti ze tří zápasů na jeden. Brazilský obránce, který ve 44. minutě ostře prošlápl argentinské hvězdě koleno a dostal rovnou červenou kartu, tak přijde pouze o sobotní zápas s Eibarem.

Zástupci Atlética po udělení třízapasového trestu argumentovali, že ostatní hráči dostali za podobné fauly pouze jednozápasový distanc. Filipe Luís se navíc předtím podle nich žádných disciplinárních prohřešků nedopustil a Messiho nechtěl úmyslně zranit.

Barcelona ve šlágru s Atléticem prohrávala 0:1, ale ještě do inkriminovaného momentu skóre otočila. Po vyloučení Filipeho Luíse dostal červenou kartu v druhé půli další hráč hostů Diego Godín. Barcelona po výhře 2:1 vede ligu o tři body a navíc má zápas k dobru.