Luhový o Plzni: Uhrin nezvládá kabinu, Horváth je jako Řepka

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2014 11:42
Milan Luhový se domnívá, že faktickým vládcem kabiny Plzně je Pavel Horváth, nikoli trenér Dušan Uhrin.
Vládne v plzeňské kabině Horváth, nebo trenér Uhrin? Expert Luhový má jasno.
Vládne v plzeňské kabině Horváth, nebo trenér Uhrin? Expert Luhový má jasno. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Viktoria Plzeň není na začátku sezony v ideální formě. Po jasné prohře se Spartou v superpoháru přišla v úvodním kole Synot ligy pouze remíza na hřišti Příbrami.

Co se děje s výběrem Dušana Uhrina mladšího? Je to jen náhoda, nebo začátek postupného uvadání obávaného týmu kolem už devětatřicetiletého lídra Pavla Horvátha?

Svérázný názor na dění ve Viktorii má fotbalový expert Milan Luhový. Podle něj je problém v hlavním trenérovi, který nemá kontrolu nad kabinou.

Luhový přirovnává Horvátha k Řepkovi

"To je Uhrinova slabina, která mu způsobí předčasný odchod z Plzně," uvedl Luhový na svém webu mluhovy.com. Bývalý reprezentant soudí, že se kouč snaží přes média svými navenek tvrdými vyjádřeními ukázat, že je právě on pánem plzeňské kabiny.

"Na mě ale působí neklidným a nervózním dojmem. Jeho problém vidím ve faktickém vládci kabiny, a tím je Pavel Horváth," dodal Luhový.

Uhrin podle něj dělá taková rozhodnutí, aby jimi nenaštval skutečného vládce týmu. Horvátha v tomto směru přirovnává k Tomáši Řepkovi, který podle něj stejně negativně působil ve Spartě na sklonku svého působení na Letné.

"Plzeň musí udělat s Horváthem změnu"

"Něco podobného se odehrávalo ve Spartě za éry Tomáše Řepky. Tito hráči si nepřipouští možnost, že už je čas odejít a pořád žijí v představě, že jsou to oni, kteří díky své minulosti mají garanci hrát v každém zápase. Ve Spartě to s Řepkou ukončili krutě, ale to rozhodnutí změnilo klima v kabině," vysvětlil Luhový.

Plzeňským tak doporučuje učinit časem podobné rozhodnutí. "Jestli Plzeň chce pokračovat se Spartou v boji o titul, musí udělat změnu s Pavlem Horváthem, který svým vlivem v kabině ovlivňuje celý chod prvního týmu. Buď to pochopí všichni zúčastnění, nebo jako první poletí Uhrin a následně i Pavel Horváth," dodal expert.

Luhový si na začátku nového ročníku rovněž všímá toho, jak se vyměnily role obou dominantních českých klubů.

V Plzni začíná vládnout negativní přístup

"Synot liga pořád pokračuje v mediálním souboji Sparta versus Plzeň, je ale pozoruhodné sledovat tu výměnu rolí. Sparta výkonnostně předčila Plzeň a také se mediálně soustředí pouze na sebe. Dělá přesně to, co Plzeň dělala při své dominanci v lize," podotkl Luhový.

"Nervózní Spartu nahradilo sebevědomí, jistota, klid a herní pohoda. Připomínám, že tato slova se potvrdí pouze při zdárném postupu do Ligy mistrů. Začátek nového ročníku Synot ligy zastihl Spartu v dobré formě a čeká ji klíčový měsíc, který rozhodne, jestli se jí budou smát, nebo pochlebovat a oslavovat," upozornil účastník světového šampionátu v Itálii 1990.

Naopak Plzeň se podle Luhového často nechává vyprovokovat k negativním a nervózním vyjádřením. Jako příklad udává slova Pavla Horvátha před utkáním superpoháru. Plzeňský kapitán prohlásil, že nechápe proč Plzeň se Spartou o superpohár hraje, když v sezoně nezískala žádnou trofej.

"Právě tohle vyjádření ukazuje negativní změnu Plzně v přístupu k zápasům," uzavřel Milan Luhový.

 

Právě se děje

Další zprávy