Luhový o Plzni: Uhrin nezvládá kabinu, Horváth je jako Řepka

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2014 11:42
Milan Luhový se domnívá, že faktickým vládcem kabiny Plzně je Pavel Horváth, nikoli trenér Dušan Uhrin.
Vládne v plzeňské kabině Horváth, nebo trenér Uhrin? Expert Luhový má jasno.
Vládne v plzeňské kabině Horváth, nebo trenér Uhrin? Expert Luhový má jasno. | Foto: Dalibor Sosna

Praha - Viktoria Plzeň není na začátku sezony v ideální formě. Po jasné prohře se Spartou v superpoháru přišla v úvodním kole Synot ligy pouze remíza na hřišti Příbrami.

Co se děje s výběrem Dušana Uhrina mladšího? Je to jen náhoda, nebo začátek postupného uvadání obávaného týmu kolem už devětatřicetiletého lídra Pavla Horvátha?

Svérázný názor na dění ve Viktorii má fotbalový expert Milan Luhový. Podle něj je problém v hlavním trenérovi, který nemá kontrolu nad kabinou.

Luhový přirovnává Horvátha k Řepkovi

"To je Uhrinova slabina, která mu způsobí předčasný odchod z Plzně," uvedl Luhový na svém webu mluhovy.com. Bývalý reprezentant soudí, že se kouč snaží přes média svými navenek tvrdými vyjádřeními ukázat, že je právě on pánem plzeňské kabiny.

"Na mě ale působí neklidným a nervózním dojmem. Jeho problém vidím ve faktickém vládci kabiny, a tím je Pavel Horváth," dodal Luhový.

Uhrin podle něj dělá taková rozhodnutí, aby jimi nenaštval skutečného vládce týmu. Horvátha v tomto směru přirovnává k Tomáši Řepkovi, který podle něj stejně negativně působil ve Spartě na sklonku svého působení na Letné.

"Plzeň musí udělat s Horváthem změnu"

"Něco podobného se odehrávalo ve Spartě za éry Tomáše Řepky. Tito hráči si nepřipouští možnost, že už je čas odejít a pořád žijí v představě, že jsou to oni, kteří díky své minulosti mají garanci hrát v každém zápase. Ve Spartě to s Řepkou ukončili krutě, ale to rozhodnutí změnilo klima v kabině," vysvětlil Luhový.

Plzeňským tak doporučuje učinit časem podobné rozhodnutí. "Jestli Plzeň chce pokračovat se Spartou v boji o titul, musí udělat změnu s Pavlem Horváthem, který svým vlivem v kabině ovlivňuje celý chod prvního týmu. Buď to pochopí všichni zúčastnění, nebo jako první poletí Uhrin a následně i Pavel Horváth," dodal expert.

Luhový si na začátku nového ročníku rovněž všímá toho, jak se vyměnily role obou dominantních českých klubů.

V Plzni začíná vládnout negativní přístup

"Synot liga pořád pokračuje v mediálním souboji Sparta versus Plzeň, je ale pozoruhodné sledovat tu výměnu rolí. Sparta výkonnostně předčila Plzeň a také se mediálně soustředí pouze na sebe. Dělá přesně to, co Plzeň dělala při své dominanci v lize," podotkl Luhový.

"Nervózní Spartu nahradilo sebevědomí, jistota, klid a herní pohoda. Připomínám, že tato slova se potvrdí pouze při zdárném postupu do Ligy mistrů. Začátek nového ročníku Synot ligy zastihl Spartu v dobré formě a čeká ji klíčový měsíc, který rozhodne, jestli se jí budou smát, nebo pochlebovat a oslavovat," upozornil účastník světového šampionátu v Itálii 1990.

Naopak Plzeň se podle Luhového často nechává vyprovokovat k negativním a nervózním vyjádřením. Jako příklad udává slova Pavla Horvátha před utkáním superpoháru. Plzeňský kapitán prohlásil, že nechápe proč Plzeň se Spartou o superpohár hraje, když v sezoně nezískala žádnou trofej.

"Právě tohle vyjádření ukazuje negativní změnu Plzně v přístupu k zápasům," uzavřel Milan Luhový.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Irské zdravotnictví zasáhl kybernetický útok, očkování proti covidu-19 to neovlivnilo

Počítačový systém irského zdravotnictví zasáhl kybernetický útok. Všechny informační systémy dnes byly vypnuty z důvodu ochrany před vyděračským softwarem, ale program očkování proti covidu-19 to neovlivnilo, uvedl provozovatel služeb. Podle vlády za napadením stojí mezinárodní gang a jde nejspíš o dosud nejvážnější kybernetický útok na irský stát, uvedla agentura Reuters.

Šéf irské zdravotní služby (HSE) Paul Reid řekl, že odstavení systému má fungovat jako preventivní opatření s cílem ochránit co největší množství informací.

"Je to velmi sofistikovaný útok, není to jen běžný útok. Má dopad na všechny naše národní a lokální systémy, které by byly zapojeny do všech našich služeb," řekl Reid veřejnoprávní televizi RTÉ. "Očkovací program naštěstí pokračuje, je to oddělený systém," vysvětlil Reid. Útok podle něj postihl převážně informace uložené na centrálních serverech, a ne nemocniční zařízení, lékárny nebo lékařské ambulance.

"Máme co do činění s kyberzločineckými gangy, kterým jde o peníze. Pokoušejí se zakódovat a uzamknout naše data a pak nám je nabídnout zpátky za výkupné," uvedl Ossian Smyth, náměstek vlády zodpovědný za informační systémy. "Dali jsme jasně na srozuměnou, že žádné výkupné platit nebudeme," řekl novinářům irský premiér Micheál Martin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Arménský premiér žádal Putina o vojenskou pomoc kvůli incidentu a Ázerbájdžánem

Arménský úřadující předseda vlády Nikol Pašinjan v pátek požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o pomoc, včetně vojenské, v souvislosti se středečním incidentem v pohraničí s ázerbájdžánskými vojáky. Premiér o tom podle agentury TASS informoval na zasedání parlamentu.

Arménské ministerstvo obrany ve středu oznámilo, že ázerbájdžánské ozbrojené síly se ve snaze "upravit hranice" pokusily provést "určité práce" v jedné z příhraničních oblastí Sjunikské provincie. Po intervenci jednotky arménské armády ázerbájdžánští vojáci tyto práce přerušili a nyní strany jednají o urovnání vzniklého konfliktu.

Premiér incident označil za pokus Ázerbájdžánu přivlastnit si území Arménie. Podle něj ázerbájdžánské ozbrojené síly překročily státní hranici a pronikly na arménské území do hloubky 3,5 kilometru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy