Luhový: Damková si myslí, že divák je slepý a hluchý

Sport Sport
25. 9. 2014 13:13
Fotbalový odborník a bývalý reprezentant ostře zkritizoval šéfku komise rozhodčích Dagmar Damkovou.
Dagmar Damková.
Dagmar Damková. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Ostrá kritika bývalého fotbalového reprezentanta Milana Luhového tentokrát zasáhla Dagmar Damkovou. Šéfka komise rozhodčích se podle jeho názoru začíná zamotávat do svých vyjádření. "Je cítit, že se pohybuje v prostředí, které si myslí, že divák je hluchý a slepý debil," tvrdí někdejší hráč Dukly.

Luhovému se nelíbí, jakým způsobem Damková v médiích zdůvodňuje a hodnotí jednotlivá sporná rozhodnutí ligových abritrů.

"Jsem velice potěšen, že se Damková odhodlala komentovat sporné situace prostřednictvím médií a poskytla čtenářům a divákům možnost posoudit její (ne)závislý pohled na výkony sudích. Měl jsem pocit, že chce být nestranná, ale po mediálních výstupech mne přesvědčila o neschopnosti vyjádřit se k věci a vyargumentovat svůj názor na špatná, nebo i dobrá rozhodnutí sudích," píše na svém webu mluhovy.com.

Sporná situace v duelu Liberec - Plzeň

Jako příklad uvádí ligové utkání Liberce proti Plzně, které se mimochodem svou kvalitou Luhovému velmi zamlouvalo. Severočeši se ve druhé půli dožadovali pokutového kopu poté, co Limberský skluzem v pokutovém území sestřelil i s míčem útočníka Šurala. Rozhodčí Franěk ale zohlednil právě to, že plzeňský bek trefil nejprve míč.

Dagmar Damková vysvětlovala Fraňkovo rozhodnutí takto: „Limberský v první fázi čistě vypíchl míč a útočící hráč Šural už v té chvíli začal padat přes skluzovou nohu. A přestože vzápětí došlo k přímému kontaktu mezi oběma hráči, ten už nebyl primární příčinou Šuralova pádu.“

Šéfka rozhodčích pak srovnala Limberského zákrok s faulem slávisty Gecova v derby proti Spartě v minulé sezoně. Tehdy se podobná situace posoudila jako faul a sparťan Vácha z přímého kopu skóroval.

„Gecov sice také nejprve ve skluzu zasáhl míč, ale Vacka zjevně zfauloval a poslal k zemi až následným kontaktem,“ uvedla Damková. Luhový ale nechápe, v čem je vlastně rozdíl.

Jednou tak, podruhé jinak

"Rozdíl mezi (ne)potrestáním obou zákroků jsou chybující sudí a ne rozdílnost obou zákroků. Dle mého názoru Damková popsala oba zákroky stejně a pouze zaměnila slova, která mají stejný význam," myslí si expert.

"Limberský i Gecov zasáhli nejdříve míč a následně srazili k zemi Šurala respektive Vacka, stačilo říct. Čeští rozhodčí jsou buď špatně školeni, nebo jsou nekvalitní, nebo jim někdo dává benefity, aby na stejné momenty reagovali rozdílně," dodává Luhový.

Další sporná situace podle něj nastala v zápase Plzně proti Baníku. "Zde Damková raději nepopisuje průběh zákroku, ale bere si na pomoc bývalé fotbalisty, kteří komentovali zápas v televizi a souhlasili s verdiktem sudího i červenou kartou. Bagatelizovala strčení Chramosty jako lehké postrčení a na mezinárodní úrovni neposuzující faulem. Hráč Baníku Kaša chyboval, když míč neodkopl na tribuny, ale zároveň to byl on, kdo byl faulován Chramostou," konstatuje Milan Luhový ve svém sloupku s titulkem "Slabá Damková".

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Do čela jihomoravské kandidátky dosadilo vedení ČSSD Onderku, 14 kandidátů z ní odešlo

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Upozornil na to Deník N. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala.

Centrální vedení na místo lídra dosadilo statutárního místopředsedu ČSSD Romana Onderku namísto Břetislava Štefana, pro něhož hlasovalo 85 procent členů jihomoravské organizace. Dalším zásahem bylo posunutí Kateřiny Valachové na vyšší pozici, konkrétně na druhou za Onderku.

"Důvodem je nerespektování vnitrostranické demokracie. Vznikal tady u nás tým, který chtěl lidem ukázat, že sociální demokracie se dokáže modernizovat a komunikovat jinak. Jižní Morava měla být symbolem pozitivní změny. Chtěli jsme udělat změnu bez okoukaných tváří a otřepaných frází," řekl ČTK Štefan.

Spolu s ním kandidátku opustilo dalších 13 lidí, mimo jiné starosta Kunštátu Zdeněk Wetter, místostarosta Boskovic Petr Malach nebo vědkyně a vysokoškolská pedagožka Helena Pluháčková.

Roman Onderka, bývalý brněnský primátor, na krajské kandidátce úplně chyběl, vedení strany jeho dosazení do čela kandidátky zdůvodnilo tím, že na tomto místě mají v krajích stát lidé s největší šancí na získání důvěry voličů.

Na kandidátce nyní zůstalo 20 kandidátů.

Zdroj: ČTK
před 40 minutami

Dálnice D8 je kvůli nehodě uzavřená, jeden vůz skončil v příkopu, čtyři lidé jsou zranění

Dálnice D8 je na 42. kilometru ve směru na Německo zavřená kvůli nehodě automobilu, který se převrátil přes střechu a skončil v příkopu. Komunikace bude policejního webu uzavřená zhruba do 21:00. Čtyři lidé jsou lehce zraněni, řekl mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník.

"Osoby odvezla záchranná služba do nemocnic," doplnil mluvčí. Na místě podle něj zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby, který se vrátil prázdný zpět na základnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy