VIDEO Lovestory Lampard - Chelsea u konce. Nebo ne?

Sport Sport
22. 9. 2014 10:48
Frank Lampard skóroval proti svému bývalému klubu Chelsea, a zajistil tak Manchesteru City remízu 1:1.
Podívejte se na gól Franka Lamparda do sítě Chelsea | Video: youtube.com

Praha - Třináct let Frank Lampard věrně sloužil Chelsea, bil se za ní, táhl ji za úspěchy a trofejemi. Dlouhé roky to vypadalo jako pouto, které vydrží navěky. Minimálně to citové.

Když totiž v létě londýnský klub neprodloužil s nejlepším střelcem své historie smlouvu a on odešel do zámořské MLS, zařekl se, že z lásky k Blues už za jiný tým v Anglii hrát nebude.

Jenže vzápětí, co přijal nabídku New Yorku City FC, poslal jej klub na hostování do Manchesteru City, který vlastní stejný majitel, šejk Mansúr. A oheň byl na střeše.

Řadu fanoušků Chelsea Lampard naštval tak, že jeho dresy spálili. Jako o konci lovestory mluvil v souvislosti s ním i trenér José Mourinho, který se před letošní sezonou do Chelsea vrátil. "Když se rozhodl jít do týmu našeho přímého konkurenta, je tento milostný příběh minulostí. Zachoval se jako profesionál. Možná že beru fotbal příliš pragmaticky, ale nevěřím v něm na srdce a a vášně," uvedl portugalský trenér na Lampardovu adresu.

Minimálně z Lampardovy strany to však zřejmě tak chladné nebude. V závěru nedělního vzájemného utkání sice vystřelil Citizens remízu 1:1 a zároveň obral Chelsea o první body v ligové sezoně, ovšem zatímco jeho spoluhráči křepčili, on se ze své trefy neradoval.

"Mám z toho rozpačité pocity. Bylo by ode mne neprofesionální, kdybych nedělal pořádně svou práci. Nevěděl jsem, co od dneška očekávat, a tak jsem rád, že to je už za mnou," řekl Lampard po utkání.

Ani fanoušci hostující Chelsea nebyli ke svému "Super Frankovi" tak příkří jako ještě před několika týdny. Když přišel v 78. minutě na hřiště, přivítali jej bouřlivými ovacemi a chorály. "Nenacházím slov, tohle jsem opravdu nečekal," soukal ze sebe 36letý záložník.

 

Právě se děje

před 7 minutami

První fáze obchodní dohody USA a Číny možná letos nebude. Rozhovory se podle Reuters komplikují

Spojené státy a Čína možná nedokončí první fázi obchodní dohody letos, ale až v příštím roce. Agentuře Reuters to řekli experti na obchod a lidé blízcí Bílému domu. Zpráva způsobila, že se okamžitě prohloubil pokles na amerických akciových trzích, o zisky přišel dolar, zatímco zájem se zvedl o dluhopisy americké vlády.

Americký prezident Donald Trump a ministr financí Steven Mnuchin na tiskové konferenci 11. listopadu uvedli, že první fáze obchodní dohody by mohla být podepsána během pěti týdnů. Tato doba již uplynula, na podpis dohody se ale stalé čeká a rozhovory se podle zdrojů Reuters možná komplikují. Peking totiž požaduje výraznější snížení cel, na což Washington reaguje zvyšováním vlastních požadavků.

Dokončení dohody by mohly komplikovat rovněž diplomatické spory související s protesty v Hongkongu proti omezování svobod ze strany pevninské Číny. Americký Senát schválil zákon, jehož cílem je chránit v Hongkongu lidská práva. Čínské ministerstvo zahraničí si následně předvolalo představitele amerického velvyslanectví v Pekingu a vyzvalo Spojené státy, aby se do situace v Hongkongu přestaly vměšovat.

Další zprávy