Loučení legendy. Ferdinand po dvanácti letech opouští United

ČTK ČTK
12. 5. 2014 22:56
Bývalý kapitán mužstva z Old Trafford i anglické reprezentace nedostal od vedení klubu nabídku k prodloužení smlouvy, kariéru však v 35 letech ještě končit nechce.
Rio Ferdinand v dresu Manchesteru United.
Rio Ferdinand v dresu Manchesteru United. | Foto: Reuters

Manchester - Fotbalisty Manchesteru United opouští po dvanácti letech obránce Rio Ferdinand. Bývalý kapitán mužstva z Old Trafford i anglické reprezentace nedostal od vedení klubu nabídku k prodloužení smlouvy, kariéru však v 35 letech ještě končit nechce.

"Cítím se fit a připravený na další výzvu. Těším se na všechno, co mi budoucnost přinese," uvedl Ferdinand. Do Manchesteru přišel v roce 2002 z Leedsu United za zhruba 30 milionů liber, což byla tehdy rekordní částka v britském fotbale.

S týmem vyhrál šestkrát anglickou ligu, jednou Ligu mistrů a MS klubů a dvakrát Ligový pohár. V uplynulé sezoně, která Manchesteru vůbec nevyšla, se Ferdinandovi nedařilo vybojovat si stálé místo v základní sestavě. Naposledy oblékl dres Red Devils v sobotu v závěrečném kole Premier League na hřišti Southamptonu.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
Další zprávy