Lotyši dorazili do Prahy i se svou legendou Verpakovskisem

ČTK ČTK
26. 3. 2015 17:57
Fotbalisté Lotyšska dnes odpoledne dorazili do Prahy, kde v sobotu sehrají kvalifikační utkání o mistrovství Evropy proti českému výběru.
Česko - Lotyšsko 2010 - ilustrační foto
Česko - Lotyšsko 2010 - ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Lotyšska dnes odpoledne dorazili do Prahy, kde v sobotu sehrají kvalifikační utkání o mistrovství Evropy proti českému výběru. S týmem přijel i nejlepší lotyšský střelec v historii Maris Verpakovskis, který nově vykonává funkci sportovního manažera.

Pětatřicetiletý Verpakovskis naposledy za reprezentaci nastoupil loni v květnu, a přestože stále hraje za Liepaju, v národním celku nyní pomáhá trenérovi Mariansu Paharsovi jako manažer. Zužitkovává tak své zkušenosti z Dynama Kyjev, Getafe či Celty Vigo a ze 104 reprezentačních zápasů, v nichž dal 29 branek.

Čeští fanoušci si ho zřejmě nejvíce vybaví jako autora gólu do sítě Petr Čecha na mistrovství Evropy 2004. Tentokrát už ale bude jen radit Valerijsi Šabalovi a dalším lotyšským hráčům jak vyzrát na českou obranu.

Lotyši do Prahy dorazili z Norimberka, kde se od začátku týdne připravovali. "V Lotyšsku není žádné hřiště v takovém stavu, aby nám to umožnilo se maximálně přichystat na zápas v Praze," řekl Pahars lotyšským novinářům.

S týmem dorazili také Igors Tarasovs a Alans Sinělnikovs, kteří naposledy reprezentovali v roce 2013. K žádné dodatečné změně Pahars nemusel sáhnout. Z obvyklého kádru chybí jen Aleksandrs Cauna vinou zranění a útočník Artjoms Rudnevs po dohodě s Hamburkem.

"Má nějaké problémy. A já tu chci mít jen kluky, kteří dají reprezentaci sto procent. A věřím, že proti Česku to z naší strany bude stoprocentní výkon. Děláme pro to všechno," řekl Pahars. "Chceme napravit nepovedený zápas s Nizozemskem," připomněl prohru 0:6.

Ví, že Lotyše v Praze nečeká snadný úkol. "Češi patří k nejlepším týmům. Měl jsem spoustu času na jejich analýzu a mohu říci, že je to velmi organizovaný a rychlý tým. Tomáš Rosický je hvězda, vůdce, dirigent hry. Ale všichni mají vysokou úroveň. Bude to těžké," uvedl Pahars.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy