Lotyši dorazili do Prahy i se svou legendou Verpakovskisem

ČTK ČTK
26. 3. 2015 17:57
Fotbalisté Lotyšska dnes odpoledne dorazili do Prahy, kde v sobotu sehrají kvalifikační utkání o mistrovství Evropy proti českému výběru.
Česko - Lotyšsko 2010 - ilustrační foto
Česko - Lotyšsko 2010 - ilustrační foto | Foto: Eduard Erben

Praha - Fotbalisté Lotyšska dnes odpoledne dorazili do Prahy, kde v sobotu sehrají kvalifikační utkání o mistrovství Evropy proti českému výběru. S týmem přijel i nejlepší lotyšský střelec v historii Maris Verpakovskis, který nově vykonává funkci sportovního manažera.

Pětatřicetiletý Verpakovskis naposledy za reprezentaci nastoupil loni v květnu, a přestože stále hraje za Liepaju, v národním celku nyní pomáhá trenérovi Mariansu Paharsovi jako manažer. Zužitkovává tak své zkušenosti z Dynama Kyjev, Getafe či Celty Vigo a ze 104 reprezentačních zápasů, v nichž dal 29 branek.

Čeští fanoušci si ho zřejmě nejvíce vybaví jako autora gólu do sítě Petr Čecha na mistrovství Evropy 2004. Tentokrát už ale bude jen radit Valerijsi Šabalovi a dalším lotyšským hráčům jak vyzrát na českou obranu.

Lotyši do Prahy dorazili z Norimberka, kde se od začátku týdne připravovali. "V Lotyšsku není žádné hřiště v takovém stavu, aby nám to umožnilo se maximálně přichystat na zápas v Praze," řekl Pahars lotyšským novinářům.

S týmem dorazili také Igors Tarasovs a Alans Sinělnikovs, kteří naposledy reprezentovali v roce 2013. K žádné dodatečné změně Pahars nemusel sáhnout. Z obvyklého kádru chybí jen Aleksandrs Cauna vinou zranění a útočník Artjoms Rudnevs po dohodě s Hamburkem.

"Má nějaké problémy. A já tu chci mít jen kluky, kteří dají reprezentaci sto procent. A věřím, že proti Česku to z naší strany bude stoprocentní výkon. Děláme pro to všechno," řekl Pahars. "Chceme napravit nepovedený zápas s Nizozemskem," připomněl prohru 0:6.

Ví, že Lotyše v Praze nečeká snadný úkol. "Češi patří k nejlepším týmům. Měl jsem spoustu času na jejich analýzu a mohu říci, že je to velmi organizovaný a rychlý tým. Tomáš Rosický je hvězda, vůdce, dirigent hry. Ale všichni mají vysokou úroveň. Bude to těžké," uvedl Pahars.

 

Právě se děje

Další zprávy