Los MS nabízí megahity. Ronaldo vs. Messi, Ribéry vs. Robben

Podívejte se, jaké souboje může přinést už některá ze skupin mistrovství světa ve fotbale, které dnes večer pořadatelé rozlosují.
Skupina Superstar (Argentina, Portugalsko, Francie, Mexiko) - Ono je vlastně jedno, kdo by byl tím čtvrtým týmem, který by vzešel z třetího losovacího koše, protože všechno by se točilo kolem tří jmen - Ronaldo, Messi a Ribéry.
Byl by to zkrátka souboj osobností spíše než jednotlivých zemí. Sešli by se tak všichni tři kandidáti na Zlatý míč FIFA. A jedna z těchto megahvězd by se musela poroučet, protože postoupit mohou jen dva týmy ze skupiny.
Skupina předčasného finále (Španělsko, Itálie, Nizozemsko, USA) - To by byla rovněž třaskavá skupina. Španělští šampioni by si s Itálií zopakovali finále mistrovství Evropy a s Nizozemskem to světové.
A do toho všeho by se zapojila ještě Amerika jakožto úřadující šampion Severní a Střední Ameriky. Zajímavé by bylo každé utkání skupiny.
Foto: Reuters
Podívejte se, jaké souboje může přinést už některá ze skupin mistrovství, kterou v pátek pořadatelé nalosují.

Costa do Sauípe (Brazílie) - Ronaldo, Messi, Ribéry. Ti všichni se mohou potkat už ve skupině mistrovství světa. Páteční los, jehož hlavní postavou bude Brazilec Pelé, nahrává gigantickým soubojům.

Druhý výkonnostní koš totiž doplní jeden vylosovaný soupeř z evropského koše.

Podívejte se, které varianty skupin mohou nastat v naší galerii.

Oficiální rozdělení účastníků fotbalového mistrovství světa 2014 v Brazílii do losovacích košů:

1. koš: Brazílie, Španělsko, Německo, Argentina, Kolumbie, Belgie, Uruguay, Švýcarsko,

2. koš: Pobřeží slonoviny, Ghana, Alžírsko, Nigérie, Kamerun, Chile, Ekvádor,

3. koš: Japonsko, Írán, Jižní Korea, Austrálie, USA, Mexiko, Kostarika, Honduras,

4. koš: Itálie, Anglie, Portugalsko, Řecko, Bosna a Hercegovina, Chorvatsko, Rusko, Francie, Nizozemsko.

Pozn.: Jeden z evropských týmů z koše č. 4 bude ještě před losovacím aktem vylosován do koše č. 2.

 

Právě se děje

před 3 minutami

GIBS obvinila jihočeského policistu ze zabití muže

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jihočeského policistu ze zabití muže při zásahu na Jindřichohradecku. Tragická událost se stala loni v srpnu v chatové oblasti. Podle závěrů inspekce policista do muže po prvním zásahu zbytečně ještě následně dvakrát vystřelil. Na výsledek vyšetřování upozornil deník Právo, GIBS o tom ve středu informovala v tiskové zprávě.

Stíhanému, který zatím není postaven mimo službu, hrozí až desetileté vězení. Policisté loni zasahovali v chatové oblasti Smržov na Jindřichohradecku proti agresivnímu muži. Podle inspekce byl pod vlivem alkoholu a demoloval vybavení

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Soud zprostil otce a exmanželku Radka Březiny obžaloby z praní špinavých peněz

Okresní soud ve Zlíně ve středu zprostil otce a exmanželku Radka Březiny, organizátora rozsáhlých obchodů s nezdaněným lihem, obžaloby z takzvaného praní špinavých peněz. Za legalizaci výnosů z trestné činnosti hrozily Vladimíru Březinovi a Stanislavě Březinové tři roky až osm let vězení. Vinu oba popírali, k středečnímu vyhlášení rozsudku nepřišli. Zprošťující rozsudek vynesl v případu prvoinstanční soud už podruhé.

Státní zástupce Radek Bartoš navrhoval v kauze nepodmíněné tresty. Pro devětašedesátiletého Vladimíra Březinu žádal vězení okolo 5,5 roku, pro sedmačtyřicetiletou Stanislavu Březinovou pod 5,5 roku, tedy polovinou trestní sazby. Obhájci obžalovaných požadovali pro své klienty zproštění obžaloby. Podle rozhodnutí trestního senátu s předsedou Pavlem Houdkem není skutek označený v žalobním návrhu trestným činem

Zdroj: ČTK
Další zprávy