FOTO LM :Skupina smrti 'zabila' Neapol, chybí i Juventus

Manchester United prošel ze základní skupiny Ligy mistrů suverénně. Komu se to povedlo taky a kdo se naopak strachoval do posledních minut?
A1: Přestože se Manchester United v domácí lize trápí, skupinovou fázi Ligy mistrů proplul bez problémů. Jedinou ztrátu utrpěl v Doněcku, kde remizoval 1:1. Svou suverenitu doložil i kanonádou 5:0 v Leverkusenu. Spolu s Chelsea a Atlétikem obdržel anglický velkoklub nejméně gólů - pouze tři.
A2: Leverkusen do další fáze dostalo prolomení černé série bez výhry v Lize mistrů mimo německé území, která trvala od roku 2002. Bayern prokletí zahnal v posledním kole na hřišti San Sebastianu, kde zvítězil 1:0, a díky porážce Doněcku na Manchesteru jde dál.
B1: Stejným ziskem jako Manchester United, tedy 16 bodů, se blýskl Real Madrid. Kromě vysokých vítězství mu dokázal vzdorovat pouze Juventus, který doma uhrál remízu 2:2 a na San Bernabeu prohrál těsně 1:2. Kanonýr Realu Cristiano Ronaldo se s devíti góly stal nejlepším střelcem základních skupin, Madrid pak s 20 trefami nejproduktivnějším týmem.
B2: Přestože jediným sekundantem Realu byl Juventus, dál jde na jeho úkor Galatasaray. Rozhodl o tom gól Wesleyho Sneijdera v posledním kole, v němž se právě oba adepti utkali v přímém souboji. Utkání v Istanbulu se muselo kvůli silnému krupobití dohrávat až druhý den. Italskému celku stačila remíza, ale o kýžený bod jej Sneijder připravil pět minut před koncem.
Tomáš  Kubánek Reuters Tomáš Kubánek, Reuters
12. 12. 2013 8:49
Projděte si všechny postupující do jarní fáze Ligy mistrů.

Projděte si všechny postupující do jarní fáze Ligy mistrů a zjistěte, jak do play off proklouzli.