Liverpoolské béčko přestřílelo Bern, Inter ztratil s Kazaní

20. 9. 2012 23:25
Liverpool nastřílel Bernu pět gólů, sám však tři inkasoval
Liverpool nastřílel Bernu pět gólů, sám však tři inkasoval | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu začali Evropskou ligu nevídanou přestřelkou, když v Bernu zvítězili 5:3.

Anglický celek nastoupil se sestavou plnou náhradníků, což se mu málem nevyplatilo. Dvakrát sice vedl, ovšem v 63. minutě se týmu Young Boys podařilo dotáhnout obrat na 3:2.

´Reds´ však bleskově zareagovali a třemi góly výsledek znovu otočili.

Inter zachránil bod až v nastavení

Blízko velké blamáži byl Inter Milán, který v závěru prohrával 1:2 s Kazaní. Alespoň bod italskému favoritu zachránil v 91. minutě Nagatomo.

Vysoké vítězství 3:0 slavili hráči plzeňského soupeře ze skupiny B Atlétika Madrid, naopak ve sparťanské skupině I Bilbao pouze remizovalo s Hapoelem Kirjat Šmona 1:1.

Kanonádami se blýskly také celky Genku, Mariboru, Bordeaux či Neapole. Dvě trefy v poslední desetiminutovce zachránily alespoň bod Marseille na hřišti Fenerbahce, v nastavení pak vyrovnalo Udinese proti Machačkale.

Fotbalová Evropská liga - 1. kolo základních skupin:

Skupina A:

Young Boys Bern - Liverpool 3:5 (1:2)
Branky: 38. Nuzzolo, 53. Ojala, 63. Zárate - 76. a 88. Shelvey, 4. vlastní Ojala, 40. Wisdom, 67. Coates. Rozhodčí: Kukulakis (Řec.).

Udine - Machačkala 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Di Natale - 45. Traoré. Rozhodčí: Göcek (Tur.).

Skupina B:

Hapoel Tel Aviv - Atlético Madrid 0:3 (0:2)
Branky: 37. Rodríguez, 40. Costa, 63. García. Rozhodčí: Van Boekel (Niz.).

Skupina C:

AEL Limassol - Mönchengladbach 0:0
Rozhodčí: Gomes (Portug.).

Fenerbahce Istanbul - Marseille 2:2 (1:0)
Branky: 28. Erkin, 57. Alex - 83. Valbuena, 90.+3 Ayew. Rozhodčí: Bebek (Chorv.).

Skupina D:

Marítimo - Newcastle 0:0
Rozhodčí: Schörgenhofer (Rak.).

Bordeaux - FC Bruggy 4:0 (2:0)
Branky: 13. Sané, 27. Gouffran, 47. vlastní Engels, 66. Jussié. Rozhodčí: Bezborodov (Rus.).

Skupina E:

Stuttgart - Steaua Bukurešť 2:2 (1:1)
Branky: 5. Ibiševič, 85. Niedermeier - 6. Chipciu, 80. Rusescu z pen. Rozhodčí: Gumienny (Belg.).

FC Kodaň - Molde 2:1 (1:1)
Branky: 20. Claudemir, 74. Cornelius - 45.+1 Diouf. Rozhodčí: Munukka (Fin.).

Skupina F:

Neapol - AIK Stockholm 4:0 (1:0)
Branky: 6., 46. a 69. Vargas, 90. Džemaili. Rozhodčí: Turpin (Fr.). ČK: 75. Hamšík (Neapol).

Dněpropetrovsk - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)
Branky: 50. Matheus, 58. vlastní Hutchinson. Rozhodčí: Zelinka (ČR).

Skupina G:

Genk - Videoton Székesfehérvár 3:0 (1:0)
Branky: 22. Vossen, 78. Buffel, 90.+1 De Ceulaer. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).

Sporting Lisabon - Basilej 0:0
Rozhodčí: Jefet (Izr.). ČK: 51. Xandao (Sporting).

Skupina H:

Inter Milán - Kazaň 2:2 (1:1)
Branky: 39. Livaja, 90.+1 Nagatomo - 17. Rjazancev, 84. Rondón. Rozhodčí: Aytekin (Něm.).

Partizan Bělehrad - Neftči Baku 0:0
Rozhodčí: Kovařík (ČR).

Skupina I:

Bilbao - Hapoel Kirjat Šmona 1:1 (1:1)
Branky: 40. Susaeta - 14. Lencse. Rozhodčí: Evans (Wales).

Skupina J:

Maribor - Panathinaikos Atény 3:0 (1:0)
Branky: 25. Berič, 62. Ibraimi, 88. Tavares z pen. Rozhodčí: Kelly (Ir.).

Tottenham - Lazio Řím 0:0
Rozhodčí: Hategan (Rum.).

Skupina K:

Rapid Vídeň - Rosenborg Trondheim 1:2 (0:1)
Branky: 65. Katzer - 18. Elyounoussi, 60. Dorsin. Rozhodčí: Todorov (Bul.).

Leverkusen - Metalist Charkov 0:0
Rozhodčí: Hansson (Švéd.).

Skupina L:

Twente Enschede - Hannover 2:2 (1:0)
Branky: 7. Janssen, 54. Chadli - 67. Sobiech, 73. vlastní Wisgerhof. Rozhodčí: Dean (Angl.).

Levante - Helsingborg 1:0 (1:0)
Branka: 40. Juanfran. Rozhodčí: Kulbakov (Běl.).