Liverpool věří, že jeho spasitelem bude Klopp. Překazí to Bayern?

Aleš Vávra Aleš Vávra
6. 10. 2015 12:43
Liverpool chce do konce týdne podepsat smlouvu s nástupcem odvolaného Brendana Rodgerse. Klub z Anfield Road nejvíce touží po Němci Jürgenu Kloppovi. Podle odborníků by někdejší kouč Dortmundu k Reds seděl. Ale co na to Bayern?
Jürgen Klopp chce tvořit a budovat. Najde sílu zkusit to v Liverpoolu?
Jürgen Klopp chce tvořit a budovat. Najde sílu zkusit to v Liverpoolu? | Foto: Reuters

Liverpool - Do konce týdne chceme mít nového trenéra, vyhlašují v Liverpoolu. Slavný klub po nedělním odvolání Brendana Rodgerse touží po dvou jménech, po jednom ale evidentně více než po druhém.

Hlavním kandidátem na pozici manažera Reds je bývalý úspěšný kouč Borussie Dortmund Jürgen Klopp. Proslýchá se, že pokud se Liverpoolu německého kouče nepodaří získat, bude usilovat o angažování zkušeného Itala Carla Ancelottiho.

Jasnou prioritou Liverpoolu je ale Klopp a přesvědčit ho má mimo jiné Dietmar Hamman, jeho krajan a někdejší dlouholetá opora celku z Anfield Road. Podle mnohých však žádné velké přemlouvání potřeba nebude.

Effenberg: Jürgen chce něco vybudovat

Blízký přítel osmačtyřicetiletého trenéra, bývalý německý reprezentant Steffan Effenberg, totiž pro BBC uvedl, že o této možnosti s Kloppem před časem mluvil. "Dal mi odpověď před pár týdny. Řekl, že je připraven na tým, který není na té úplně nejvyšší úrovni, aby mohl něco vytvořit, něco vybudovat," řekl Effenberg. "A to by určitě mohl být Liverpool, k němu by seděl," dodal.

Na tiskové konferenci v Berlíně se navíc Effenberg vyjádřil takto: "Liverpool má jednu z nejlepších atmosfér na stadionu. Je to podobné jako v Dortmundu. Fanoušci stojí za každých okolností za svým klubem a to je to, co má Jürgen Klopp rád a co potřebuje. Myslím, že už brzy uslyšíme jeho rozhodnutí."

S tím, že je německý motivátor ideálním kandidátem na uvolněný post, souhlasí také někdejší obránce Liverpoolu Mark Lawrenson. Ten ve svých úvahách naznačil, že typ trenéra-egoisty, jakým je například Ancelotti, by pro anglický klub nebyl nejvhodnější.

Klopp chce mít kontrolu nad všemi přestupy

"Liverpool potřebuje manažera, který je dost velkou osobností na to, aby zvládl tlak. Ale ne aby si myslel, že je větší než sám klub," prohlásil. Američtí vlastníci Liverpoolu podle něj sice chtějí úspěch, ale zároveň touží zkoušet mladé hráče a někdy je za dobré peníze prodat. A to je přesně to, co Klopp úspěšně praktikoval na lavičce Borussie.

"Jürgen Klopp je favoritem na tenhle post, protože naprosto přesně sedí zadání. V Dortmundu vybudoval tým, který měl tvář, měl tam skvělé hráče, kteří se pod ním ještě zlepšovali, a zároveň věděl, že jednoho dva fotbalisty klub každý rok prodá," uzavřel Lawrenson.

Pro Kloppa se údajně chystá tříletý kontrakt, podle serveru transfermarkt.de má ale německý kouč zásadní podmínku: chce mít v klubu kontrolu nad úplně všemi přestupy.

Hlavním úkolem nového trenéra každopádně bude vytáhnout Liverpool z průměru. Slavný velkoklub je momentálně až na desátém místě v Premier League. Brendanu Rodgersovi, který nastoupil na lavičku Reds v roce 2012, se příliš nepovedla přestavba kádru poté, co průběžně odešly z klubu čtyři pilíře základní sestavy: Jamie Carragher, Luis Suárez, Raheem Sterling a Steven Gerrard.

Palmeri: Bayern si na Kloppa věří

Na ostrovech mají jasno, bude to zásadní úkol pro Jürgena Kloppa. Jenže pozor, dohodu německého kouče s anglickým celkem se údajně chystá překazit mnichovský Bayern.

Slavný italský novinář Tancredi Palmeri se prezentoval na svém twitterovém účtu několika zasvěcenými příspěvky. "Klopp jedná s Bayernem už měsíc a bavorský klub je velmi sebevědomý v tom, že ho podepíše. To by byl obrat," uvedl Palmeri.

Současnému kouči Bayernu Pepu Guardiolovi končí smlouva po sezoně a klub se zatím nemá k tomu, aby ji prodloužil. Španělský trenér není v Bavorsku příliš oblíben a kritizovaly jej i legendy mnichovského celku. Naopak Klopp je muž, který hráče dokonale zná, v Bayernu působí hned několik jeho bývalých svěřenců z Dortmundu.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy