Liverpool v divoké ligové přestřelce zvítězil 5:4 v Norwichi

Aktualizováno 23. 1. 2016 20:57
Liverpool ve 23. kole Premier League zavítal na hřiště Norwiche. Fotbalisté z města Beatles vyhráli v divoké přestřelce 5:4, když v 95. minutě rozhodl Adam Lallana.

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu ve 23. kole anglické ligy zvítězili v divoké přestřelce na hřišti Norwiche 5:4. Domácí v nastavení vyrovnali, ale Adam Lallana v 95. minutě rozhodl o těsné výhře "Reds". Leicester doma porazil Stoke hladce 3:0 a vede tabulku o tři body před Manchesterem City a Arsenalem, který má k dobru nedělní londýnské derby s mistrovskou Chelsea.

Zápas plný zvratů rozhodl Lallana

Liverpool v páté minutě poslal do vedení Roberto Firmino, ale do pauzy otočili skóre Mbokani a debutující posila z Evertonu Naismith a v 54. minutě navýšil náskok Norwiche z penalty Hoolahan.

Drama na stadionu Carrow Road pokračovalo a do 75. minuty hosté zvrátili stav z 1:3 na 4:3, když se postupně trefili Henderson, podruhé Firmino a Milner. Nováček Premier League dokázal ve druhé minutě zásluhou Bassonga vyrovnat, jenže poslední slovo měl ještě těsně před koncem střídající Lallana.

Klopp: Soupeřům stačí vybojovat standardku

"S mými asistenty už jsme zažili pár zápasů s podobným průběhem. Musíme se zamyslet, jestli to není kvůli nám. Na konci jsme potřebovali štěstí, které se k nám přiklonilo," řekl na tiskové konferenci trenér Liverpoolu Jürgen Klopp.

Hodně nespokojený byl s defenzivou svého celku. "Proti nám je lehké hrát, protože si nemusíte ani vytvářet šance, ale stačí jen vybojovat standardku, poslat celý tým do naší šestnáctky a něco se stane. Je to hrozné a musíme na tom zapracovat," uvedl německý kouč.

Při emotivní hromadné oslavě vítězného gólu přišel o brýle, bez kterých pak přišel před novináře. "Obvykle mám i druhé, ale nemohl jsem je najít, protože brýle se bez brýlí hrozně těžko hledají," dodal s úsměvem Klopp.

Leicester vyhrál potřinácté v sezoně

Leicester ke třinácté ligové výhře v sezoně nasměroval ve 42. minutě Drinkwater. Po pauze zvýšil svým šestnáctým gólem nejlepší střelec soutěže Vardy, který v předchozích šesti utkáních vyšel naprázdno, a v závěru ještě upravil na konečných 3:0 střídající Ulloa.

Kozák odehrál více než hodinu

Český útočník Libor Kozák odehrál úvodních 64 minut v sestavě poslední Aston Villy, která remizovala 0:0 na půdě West Bromwiche. Birminghamský celek ztrácí na první nesestupovou příčku propastných devět bodů.

City se odmítli dotáhnout na Leicester

Manchester City remizoval v Londýně s West Hamem 2:2, když musel dvakrát dotahovat nepříznivý stav. Na dva góly domácího Valencii odpověděl vždy kanonýr "Citizens" Agüero, podruhé až v 81. minutě.

United podlehl Southamptonu

Manchester United nepotvrdil minulou výhru v Liverpoolu a doma podlehl Southamptonu 0:1. Jedinou branku vstřelila v 87. minutě debutující ofenzivní posila Austin. Svěřenci kritizovaného kouče Louise van Gaala, jenž prohrál v souboji nizozemských trenérů s Ronaldem Koemanem, za celý duel vyslali jedinou střelu na branku a fanoušci je vyprovodili bučením a pískotem. United jsou v tabulce pátí.

"Jejich bučení bylo oprávněné. Musím to uznat, protože jsem ten zápas viděl," prohlásil Van Gaal. "Dřeme, ale máme hodně zraněných, což neovlivníme. V dobrém i špatném musíme držet pohromadě," uvedl kouč po šesté ligové porážce v ročníku.

Čtvrtý Tottenham otočil zápas na stadionu Crystal Palace a vyhrál 3:1. Domácí poslal do vedení vlastní brankou Vertonghen, ale po pauze se trefili Kane, povedeným volejem Alli a náhradník Chadli.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

Norwich - Liverpool 4:5 (29. Mbokani, 41. Naismith, 54. Hoolahan z pen., 90.+2 Bassong - 18. a 63. Firmino, 55. Henderson, 75. Milner, 90.+5 Lallana), Crystal Palace - Tottenham 1:3 (30. vlastní Vertonghen - 63. Kane, 84. Alli, 90. Chadli), Leicester - Stoke 3:0 (42. Drinkwater, 66. Vardy, 87. Ulloa), Manchester United - Southampton 0:1 (87. Austin), Sunderland - Bournemouth 1:1 (45. Van Aanholt - 13. Afobe), Watford - Newcastle 2:1 (46. Ighalo, 58. Cathcart - 71. Lascelles), West Bromwich - Aston Villa 0:0, West Ham United - Manchester City 2:2 (1. a 56. Valencia - 9. z pen. a 81. Agüero).