Liverpool udolal nováčka, poprvé se trefila posila Benteke

17. 8. 2015 23:04
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli i druhý zápas nové sezony anglické ligy 1:0 a jsou jedním ze čtyř stoprocentních týmů úvodu Premier League.
Christian Benteke slaví svůj vůbec první gól v dresu Liverpoolu.
Christian Benteke slaví svůj vůbec první gól v dresu Liverpoolu. | Foto: Reuters

Liverpool - Fotbalisté Liverpoolu vyhráli i druhý zápas nové sezony anglické ligy 1:0 a jsou jedním ze čtyř stoprocentních týmů úvodu Premier League. Jediný gól utkání proti nováčkovi Bournemouthu vstřelila letní posila Christian Benteke.

Belgický útočník Benteke, jenž přišel v červenci z Aston Villy, se poprvé v dresu "Reds" prosadil v 26. minutě. Jeho doklepnutí zblízka nicméně předcházel pokus o zasažení míče spoluhráčem Philippem Coutinhem, jenž byl v jasném ofsajdu. V 90. minutě mohl Benteke přidat druhou trefu, ale jeho střela "koníčkem" se odrazila od břevna.

Liverpool je po kompletním odehraném druhém kole na třetím místě tabulky se shodnou bilancí jako Manchester United. S nejlepším skóre vede Manchester City před Leicesterem.

Oproti tomu Bournemouth prohrál i druhý duel v klubové historii v Premier League 0:1 a je bez bodu předposlední. Hůř je na tom jen Sunderland.