Sport Sport, Red Spo
1. 2. 2009 19:02
Manchester United - Everton 1:0, Arsenal - Wigan 0:0
Cristiano Ronaldo rozhodl jedinou brankou z pokutového kopu o vítězství
Cristiano Ronaldo rozhodl jedinou brankou z pokutového kopu o vítězství | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Liverpoolu se po čtyřiadvacátém kole Premier League vrátili na druhé místo tabulky, v níž ztrácí dva body na vedoucí Manchester United, který má však zápas k dobru.

Liverpool přeskočil druhou Chelsea po přímém nedělním souboji obou velkoklubů, který vyhráli domácí dvěma brankami v posledních minutách 2:0.

Ostře sledovaný duel rozhodl střelec obou gólů Fernando Torres v době, kdy Londýňané hráli téměř půl hodiny bez vyloučeného Franka Lamparda.

Trenér domácích Rafael Benítez nechal útočníka Robbieho Keana sedět jen na tribuně, což nahrává spekulacím o jeho pravděpodobném návratu do Tottenhamu.

Hosté začali s jediným hrotem Nicolasem Anelkou a od začátku zápasu čelili územní převaze Liverpoolu.

S ofenzivními výpady si však obrana dokázala bez větších problémů poradit.

Brankáře Petra Čecha v první půli pořádně zaměstnal Xabi Alonso, jehož ránu český gólman vyrazil nad, a také Riera. I jeho pokus brankář Chelsea zlikvidoval.

Stejně si počínal i po změně stran proti nebezpečné střele Arbeloy. Domácí Chelsea přehrávali a útočníci hostů dokonce nepřinutili brankáře Reinu k jedinému zásahu.

Po hodině hry přišel pro hosty šok, když za souboj s Alonsem ve středovém kruhu viděl červenou kartu Frank Lampard.

Když už se zdálo, že zápas skončí bezgólovou remízou, přišly chvíle pro Fernanda Torrese.

V 89. minutě po spolupráci Gerrarda s Kuytem poslal míč k bližší tyči Aurelio, kde jej španělský forvard parádně poslal hlavou za Čechova záda

V nastaveném čase pak Torres uklidil do odkryté branky přihrávku od Benayouna.

Milionáři ze City opět padli

Ani nové posily nepomohly anglickému fotbalovému klubu Manchester City k vítězství v sobotním zápase čtyřiadvacátého kola Premier League nad Stoke City.

Tým kouče Marka Hughese navíc na Britannia Stadium nečekaně prohrál 0:1, a ztratil tak další cenné body v boji o evropské poháry.

Samotné utkání bylo výrazně ovlivněno incidentem ze sedmatřicáté minuty, kdy po sérii ostrých zákroků fauloval hostujícího Shauna Wrighta Phillipse zezadu Rory Delap a i za následné nesportovní chování viděl sám červenou kartu.

Domácím se však podařilo udeřit i v deseti hráčích. V nastaveném čase první půle si naskočil na centr z levé strany James Beattie a přesnou hlavičkou rozjásal zaplněné ochozy.

Citizens byli inkasovanou brankou očividně otřeseni a ve druhé půli se vrhli do soustavného obléhání pokutového území Stoke.

Jejich tlak byl však více méně bezzubý a když se svými pokusy z hranice pokutového území neuspěl ani Craig Bellamy s Robinhem, mohli domácí fotbalisté oslavovat po závěrečném hvizdu konečné vítězství.

Arsenal jen remizoval. Manchester spasila penalta

Nevedlo se ani dalšímu favoritovi, Arsenalu. Londýnští "Gunners" pokračují v současných nevyrovnaných výkonech, když tentokrát nedokázali vstřelit na domácím hřišti proti West Hamu ani jeden gól, a musí se tak smířit jen s bodem za remízu 0:0.

Střelecky naprázdno vyšel tentokrát i černý kůň soutěže, Aston Villa. Ta pro změnu neprolomila před vlastními diváky obranu Wiganu. Z dělby bodů měli ale jistě radost právě svěřenci Steva Bruce, kteří již ve středu dokázali obrat také Liverpool.

Smírně nakonec skončil i "duel nováčků" mezi Hullem a West Bromwichem. Do utkání, které nakonec skončilo 2:2, zasáhl coby střídající hráč od pětasedmdesáté minuty také český útočník Roman Bednář.

Sobotní program pak završilo střetnutí Manchesteru United s Evertonem, v němž Red Devils zvítězili těsně 1:0. O jedinou branku se postaral portugalský záložník Cristiano Ronaldo, jenž krátce před koncem první půle proměnil nařízený pokutový kop.

Ten byl hlavním sudím Halseym odpískán po nedovoleném zákroku Artety na Carricka.