Děsivá srážka na hřišti. Brankář Wolverhamptonu skončil v bezvědomí

15. 3. 2021 23:25
Fotbalisté Liverpoolu v dohrávce 28. kola anglické ligy vyhráli na hřišti Wolverhamptonu 1:0 a přiblížili se na dva body k pohárovým příčkám.

O výsledku rozhodl v nastavení první půle portugalský útočník Diogo Jota, závěr zápasu poznamenalo zranění jeho krajana v domácí brance Ruie Patrícia, který po srážce se spoluhráčem skončil v bezvědomí a byl dlouho ošetřován.

Mistrovský tým navázal na středeční postup do čtvrtfinále Ligy mistrů přes Lipsko a v neúplné tabulce se posunul na šesté místo před týmy Evertonu a Tottenhamu, které o víkendu nebodovaly. Oba soupeři ale odehráli o zápas méně stejně jako pátý West Ham, který drží pozici pro účast v Evropské lize a v tomto dějství také vyšel naprázdno. Wolverhampton po čtvrtém utkání za sebou bez vítězství zůstal třináctý.

Liverpool prohrál čtyři z pěti předchozích ligových zápasů a na body dosáhl po dvou domácích porážkách. Rozhodující akce se odehrála v druhé nastavené minutě prvního poločasu. Jota se prosadil proti svému bývalému klubu, dal šestý gól v sezoně a první ve třetím ligovém startu po zranění z poloviny prosince.

Brankář Wolverhamptonu Rui Patricio v bezvědomí v zápase s Liverpoolem
Brankář Wolverhamptonu Rui Patricio v bezvědomí v zápase s Liverpoolem | Foto: Reuters

Hosté dostali míč do sítě ještě v závěru druhého poločasu, ale gól nejlepšího střelce soutěže Muhammada Salaha neplatil kvůli ofsajdu. Akce zároveň skončila zraněním Patrícia, kterého zasáhl kolenem do hlavy vracející se stoper Conor Coady. Portugalský gólman skončil bezvládně na zemi a zhruba deset minut byl v péči lékařů, než byl odnesen ze hřiště na nosítkách. Hrálo se pak 18 minut nad rámec normální doby.