Chelsea začala obhajobu překvapivou porážkou, Liverpool přišel v nastavení o výhru

Aktualizováno 12. 8. 2017 18:16
Ve čtvrté nastavené minutě sebral v úvodním kole Premier league Watford výhru Liverpoolu a remizoval s favoritem 3:3. Chelsea vstoupila do nové sezony překvapivou porážkou 2:3 s Burnley.
Sam Vokes z Burnley slaví gól v sítí Chelsea
Sam Vokes z Burnley slaví gól v sítí Chelsea | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Chelsea vstoupili do nové sezony anglické ligy překvapivou domácí porážkou 2:3 s Burnley. Obhájci mistrovského titulu inkasovali všechny branky ještě v prvním poločase a bez dvou vyloučených zvládli po přestávce jen snížit. Liverpool neudržel vedení na hřišti Watfordu a remizoval 3:3, když ve čtvrté nastavené minutě srovnal Miguel Britos.

Nevydařený zápas pro Chelsea předznamenal už po necelé čtvrthodině stoper Cahill, který si na útočné polovině příliš předkopl míč a jeho následný skluz ohodnotil rozhodčí červenou kartou. Hosté si pak zásluhou dvou gólů Vokese a jednoho zásahu Stephena Warda vypracovali do přestávky překvapivě jasné vedení.

Dvacet minut před koncem snížila letní posila Chelsea z Realu Madrid Morata. Navzdory druhé žluté pro Fábregase zvládli obhájci titulu v devíti ještě snížit na jednobrankový rozdíl zásluhou Luize. Na víc už však londýnský celek nedosáhl a prohrál tak svůj úvodní duel sezony poprvé od roku 1998, kdy nestačil na Coventry. Od té doby zahájila Chelsea ligový ročník patnáctkrát výhrou a třikrát remízou.

Liverpool podobně jako v minulé sezoně trápily standardní situace a už v osmé minutě po rohu otevřel skóre domácí Okaka. Hostům se povedlo srovnat po kombinační akci na jeden dotyk, kterou zakončil Mané, jenže Watford si rychle vzal vedení zpět dorážkou Doucourého.

Po změně stran se však ukázala nejdražší posila v historii Liverpoolu Salah. Egyptský útočník nejprve vybojoval penaltu, ze které Firmino srovnal, a vzápětí sám dokonal obrat. Watford ale nakonec přece jen favorita obral o body, když v nastavení po rohu doklepl míč na brankové čáře Britos.

První ligový zápas za Everton po 13 letech strávených v Manchesteru United ozdobil brankou útočník Rooney. Anglický kanonýr zakončil v nastavení prvního poločasu hlavou kombinační akci a rozhodl o domácím vítězství 1:0 nad Stoke.

Huddersfield oslavil návrat do nejvyšší soutěže po 45 letech vítězstvím 3:0 na hřišti Crystalu Palace a dosud jako jediný tým vyhrál v prvním kole o víc než jednu branku. Za výhrou nováčka nasměroval vlastní gól Joela Warda a dvě trefy nejdražší posily v historii klubu Mounieho.

Další z nováčků Brighton doma prohrál s Manchesterem City 0:2, ale favoritovi dlouho odolával. Až v 70. minutě poprvé překonal domácí obranu kanonýr Agüero. Krátce nato vedení hostů navýšil vlastním gólem Dunk, jenž se tak stal sedmým hráčem v historii, který při debutu v Premier League skóroval do vlastní sítě. V nominaci Brightonu na utkání chyběli oba Češi v týmu Jiří Skalák i Aleš Matějů.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Watford - Liverpool 3:3 (8. Okaka, 32. Doucouré, 90.+4 Britos - 29. Mané, 55. Firmino z pen., 57. Salah), Chelsea - Burnley 2:3 (69. Morata, 88. Luiz - 24. a 43. Vokes, 39. S. Ward), Crystal Palace - Huddersfield 0:3 (26. a 78. Mounie, 23. vlastní J. Ward), Everton - Stoke 1:0 (45.+1 Rooney), Southampton - Swansea 0:0, West Bromwich - Bournemouth 1:0 (31. Hegazy), Brighton - Manchester City 0:2 (70. Agüero, 75. vlastní Dunk).