Liverpool jen remizoval. Klesl na páté místo

2. 1. 2008 23:41
David Rozehnal proti Manchesteru nenastoupil
Tuší už Steven Gerrard, jak Liverpool dopadne?
Tuší už Steven Gerrard, jak Liverpool dopadne? | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu jen remizovali ve středečním zápase anglické Premier League na svém hřišti s Wiganem 1:1 a na vedoucí Arsenal ztrácejí dvanáct bodů.

Celek z Anfield Road remízou s týmem bojujícím o záchranu navíc přišel o čtvrtou příčku v tabulce, na níž ho vystřídal Manchester City, který porazil Newcastle 2:0.

Loňský finalista Ligy mistrů, celek Liverpoolu, se dostal do vedení po brance Fernanda Torrese, jenž překonal obranu hostů hned po přestávce.

Deset minut před koncem zápasu však potrestal chybu Stevena Gerrarda vyrovnávacím gólem z dvaceti metrů Titus Bramble. Právě Gerrard měl v utkání hned několik šancí, ale ve všech případech jej vychytal vynikající gólman Chris Kirkland.

Benítez spoléhal od začátku utkání na jediného útočníka, Fernanda Torrese, ale po vyrovnání hostů poslal na hřiště Petera Crouche a Dirka Kuyta. Ti se však střelecky neprosadili.

Zaváhání Liverpoolu využil Manchester City, jenž vyhrál na půdě trápícího se Newcastlu 2:0. Český reprezentant David Rozehnal seděl v dresu domácích jen na lavičce.

Skóre zápasu otevřel Brazilec Elano těsně před přestávkou. Ve druhé půli nevyužil velkou šanci Michael Owen a následně zvýšil vedení na 2:0 pro tým kouče Svena Görana Erikssona  Fernandes Gelson.

City mají na svém kontě 39 bodů a vystřídali na čtvrté příčce Liverpool.