Liverpool je po výhře v Sunderlandu sedmý, opět rozhodl Benteke

30. 12. 2015 22:58
Christian Benteke slaví gól Liverpoolu
Christian Benteke slaví gól Liverpoolu | Foto: Reuters

Londýn - Belgický útočník Christian Benteke podruhé za sebou rozhodl o výhře Liverpoolu 1:0. "Reds" zvítězili v 19. kole anglické ligy na hřišti Sunderlandu a posunuli se na sedmé místo tabulky. Svěřenci Jürgena Kloppa se navíc bodově dotáhli na šestý Manchester United.

V prvním poločase byl nejblíže gólu hostující Firmino, obě jeho šance ale výborně vychytal domácí brankář Mannone. Nejprve vytáhl krásnou střelu brazilského záložníka z dvaceti metrů na tyč, o pár minut později pro změnu zlikvidoval i jeho hlavičku z malého vápna.

Na druhé straně zahrozili Defoe, jemuž ale pokus z vápna zastavil Mignolet, a Borini, který pro změnu pálil těsně vedle.

Liverpool měl ovšem skvělý vstup do druhé půle, po pouhých 22 sekundách tečoval Lallana šikovně Clynovu přihrávku a Benteke poslal míč do sítě. Byl to nejrychlejší gól v druhé půli v této sezoně Premier League.

Sunderland sice dokázal Liverpool chvílemi tlačit, do vyložené šance na vyrovnání se už ale nedostal. Reds tak zvítězili podruhé za sebou 1:0 a stejně jako v sobotu proti Leicesteru se o to postaral Benteke. Už šestnácté čisté konto v roce 2015 si navíc připsal Simon Mignolet, který tak této statistice v letošním roce kraluje.