Chelsea vyhrála i na Anfield Road, naposledy padla v dubnu

8. 11. 2014 15:40
Fotbalisté Chelsea vyhráli šlágr jedenáctého kola Premier League nad Liverpoolem 2:1.
Smutný Mario Balotelli. Na svůj první gól po návratu do Premier League stále čeká. | Foto: Reuters

Liverpool - Už na sedmnáct zápasů protáhla fotbalová Chelsea svoji neporazitelnost v nové sezoně Premier League. V sobotním šlágru jedenáctého kola její šňůru nedokázal přetrhnout ani Liverpool, který na Anfield Road padl poměrem 1:2.

Reds přitom v utkání od deváté minuty vedli brankou Emreho Cana, jehož střela z dálky si do vlastní sítě srazil Gary Cahill. Bek Blues ale svoji chybu odčinil o pět minut později, když po rohu dotlačil míč za Mignoleta. Zápas pak rozhodl v 67. minutě španělský kanonýr Diego Costa, který do sítě dorazil střelu Oscara.

Neporazitelnost Blues v Premier League se datuje až hluboko do minulé sezony - naposledy totiž Chelsea padla v domácí soutěži v dubnu, kdy doma podlehla Sunderlandu 1:2.

United se dočkali výhry po třech zápasech

Ve čtyřbodovém závěsu za Chelsea se drží štika podzimu Southampton, který doma díky dvěma trefám Shane Longa vyhrál nad Leicesterem 2:0.

Po třech zápasech bez vítězství se plného bodového zisku dočkali také fotbalisté Manchesteru United, kteří doma porazili Crystal Palace trefou Juana Maty.

Stejně těsné vítězství doma uhájilo Burnley nad Hullem a bez gólů skončil duel mezi West Hamem United a Aston Villou.

Šampioni jen remizovali s Rangers

Dnešní program Premier League ukončil večerní duel mezi Manchesterem City a Queens Park Rangers, který skončil poněkud překvapivou remízou 2:2.

Londýňané přitom v utkání dvakrát vedli, v obou případech ale skóre vždy srovnal rozjetý Sergio Agüero. Citizens nicméně i přes jeho formu opět nebodovali naplno; z posledních šesti soutěžních zápasů vyhráli pouze jediný.

Dnešní zápas navíc poznamenala nešťastná událost, když jednu z malých fanynek Queens Park trefil nepřesnou střelou přímo do hlavy záložník hostí Yaya Touré.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Liverpool - Chelsea 1:2(9. Can - 14. Cahill, 67. Costa), Liverpool - Chelsea 1:2 (9. Can - 14. Cahill, 67. Costa), Burnley - Hull 1:0 (50. Barnes), Manchester United - Crystal Palace 1:0 (67. Mata), Southampton - Leicester 2:0 (75. a 80. Long), West Ham United - Aston Villa 0:0, QPR - Manchester City 2:2 (21. Austin, 76. vlastní Demichelis - 32. a 83. Agüero).

1. Chelsea 11 9 2 0 28:11 29
2. Southampton 11 8 1 2 23:5 25
3. Manchester City 11 6 3 2 22:12 21
4. West Ham United 11 5 3 3 19:14 18
5. Arsenal 10 4 5 1 18:11 17
6. Manchester United 11 4 4 3 17:14 16
7. Swansea 10 4 3 3 13:10 15
8. Liverpool 11 4 2 5 14:15 14