Nadějné začátky a pak už jen zmar. Messimu reprezentační kariéru kazili Němci a Chile

Podívejte se ve fotogalerii na reprezentační (ne)úspěchy Lionela Messiho v národním týmu
Dvě finálové porážky od Chile za dva roky, to už bylo i na Lionela Messiho moc. Možná nejlepší fotbalista současnosti ukončil po letošní sezoně na Copa América Centenario reprezentační kariéru.
Messi přitom před pár dny oslavil teprve 29. narozeniny a během posledních tří let jako kapitán dovedl národní tým do třech velkých finále. Jenže ani v jednom neuspěl.
Jeho Nemesis se staly především týmy Chile a Německa, naopak nejlepší vzpomínky má na Nigérii. Pojďme si ale jeho kariéru v národním týmu projít popořadě.
Jen pár měsíců předtím ovšem Messi dovedl argentinskou dvacítku k titulu na mistrovství světa, kde i díky šesti vstřeleným brankám získal cenu pro nejlepšího hráče turnaje.
Foto: ČTK
Reuters Jakub Šafránek Reuters, Jakub Šafránek
27. 6. 2016 10:15
Podívejte se ve fotogalerii na reprezentační (ne)úspěchy Lionela Messiho v národním týmu.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Vojáci, u kterých byly prohlídky kvůli smrti Vahidulláha Chána, u Ústavního soudu neuspěli

Ústavní soud odmítl stížnosti devíti vojáků, u kterých vojenská policie loni v červenci provedla prohlídky kvůli vyšetřování smrti Afghánce Vahidulláha Chána. Stížnosti zpochybňovaly neodkladnost prohlídek i způsob jejich provedení. Někteří vojáci byli zadrženi na pracovišti, pro všechny prý prohlídky znamenaly závažnou psychickou zátěž. Soud ale podněty ve spojeném řízení odmítl, považoval je za předčasné, zjistila ČTK z usnesení.

Příslušník afghánských ozbrojených sil Chán zastřelil předloni na podzim českého psovoda Tomáše Procházku na afghánské základně Šindánd v provincii Herát. Afghánský voják byl zatčen a vzat do vazby západních sil. Vyslýchali jej Češi i Američané. Krátce poté, kdy byl vrácen afghánským jednotkám, muž zemřel. Následovalo vyšetřování na obou stranách Atlantiku.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy