reklama
 
 

Limberský: Sparťany na hřišti nenávidím. Ruku jim ale podám

2. 11. 2014 12:00
David Limberský a jeho spoluhráč Václav Pilař se především v závěru duelu ocitli v několika šarvátkách, na druhé straně byli nejaktivnější spoluhráči z národního týmu Lukáš Vácha a Bořek Dočkal.

Plzeň - Před sobotním šlágrem podzimní části Synot ligy mezi Viktorií Plzeň a pražskou Spartou (2:0) se mluvilo o tom, že vztahy mezi hráči obou týmů urovná fakt, že pět hráčů na obou stranách tvoří kádr současné české reprezentace.

Pro trenéra týmu Pavla Vrbu, který zápas sledoval na tribuně, jsou proto hráči Sparty a Plzně hlavním stavebním kamenem úspěšného týmu.

Jak hráči Viktorie, tak Sparty se před zápasem dušovali, že nehrozí nepřátelská atmosféra, kterou vyvolal před dvěma lety ve vzájemném duelu v Plzni (1:0) nasimulovaným pádem v pokutovém území soupeře David Limberský.

Obránce Viktorie, který si vyzkoušel i dres Sparty, tehdy navíc prohlásil, že sparťané vyhráli ligové tituly za posledních 20 let jen díky pomoci rozhodčích.

Vácha: Kluci tam do Limby šli

Limberský a jeho spoluhráč z Plzně i reprezentace Václav Pilař se však především v závěru sobotního duelu ocitli v několika šarvátkách, na druhé straně byli nejaktivnější jejich spoluhráči z národního týmu Lukáš Vácha a Bořek Dočkal.

"Kluci tam na konci do Limby trochu šli a zblízka si s ním něco vysvětlovali, takže to bylo trochu vypjatější. Po zápase jsme si ale podali ruku a bylo to v pohodě," řekl novinářům po utkání Vácha.

Právě Vácha byl zase ve 38. minutě spoluaktérem potyčky s Pilařem, jemuž při hlavičkovém souboji dopadl z výšky na hlavu a záda, na což Pilař reagoval tím, že do Váchy oběma rukama strčil. Od rozhodčího pak za to viděl žlutou kartu.

Limberský: Na hřišti nevnímám kámoše

"Přiznávám, že to bylo dost vyhecované, takže fakt, že teď spolu s kluky trávíme hodně času během represrazů na to vliv moc neměl. Na hřišti jsou totiž emoce, které v zápase probíhají a k fotbalu patří. Osobně jsem hráčům Plzně po zápase pogratuloval, podal jim ruku a mám před nimi čistý stůl. Nikdo mi nemůže říct půl slova," doplnil Vácha.

To jeho spoluhráč Bořek Dočkal vyvolal v závěru zápasu hromadnou potyčku, když ostře sestřelil svého někdejšího spoluhráče z národního týmu Ondřeje Vaňka, za což rovněž obdržel žlutou kartu. Vaňka se navíc rozhodl hájit i Limberský, který se do Dočkala pustil a zblízka mu začal něco důrazně vysvětlovat.

"Občas je to vyhrocené, protože atmosféra v takovém utkání je elektrizující. Fanoušci se strhnou a my na hřišti taky. Já když hraju proti sparťanům, vůbec nevnímám, jestli stojí na druhé straně kámoš z repre. Dá se říct, že sparťany na hřišti nenávidím," nebral si servítky Limberský.

"Neuráželi jsme se, jen hecovali"

"Všechno bylo v normách, nebylo to o nějakých velkých urážkách, spíš jsme se tak hecovali,“ smál se reprezentační bek.

V samotném závěru utkání pak ještě došlo ke dvěma vzájemným potyčkám poté, co Roman Bednář zajel při odkopu míče do brankáře Matúše Kozačíka, Tehdy se chytil Bednář pod krkem s Milanem Petrželou, oba však vyvázli bez trestu vzhledem k tomu, že Bednář dostal za skluz na Kozáčika žlutou kartu.

Když pak uháněl z vlastní obranné poloviny sám na gólmana Bičíka Stanislav Tecl, jehož zezadu srazil k zemi Marek Matějovský, za což byl záložník Sparty vyloučen, strhla se další mela a například Václav Pilař vyprovázel Matějovského do sprch ťukáním si na čelo.

autor: Jaroslav Šindelář | 2. 11. 2014 12:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama