Limberský slibuje: Maccabi nás poučilo, nebudeme jen bránit

ČTK ČTK
26. 8. 2015 20:15
Podle kapitána Davida Limberského nebudou plzeňští fotbalisté v odvetě play off Evropské ligy na hřišti Vojvodiny jen bránit.
David Limberský
David Limberský | Foto: Tomáš Liška

Novi Sad (Srbsko) - Podle kapitána Davida Limberského nebudou plzeňští fotbalisté v odvetě play off Evropské ligy na hřišti Vojvodiny Novi Sad pouze bránit solidní náskok 3:0, což se jim nevyplatilo v předkole Ligy mistrů s Maccabi Tel Aviv. Západočeši prý ve čtvrtek půjdou za gólem, který by domácí zřejmě definitivně dostal ze hry.

"Víme, jaký výsledek jsme uhráli doma, na druhou stranu jsme sem nepřijeli nic bránit. Chtěli bychom určitě vstřelit gól, který by nám dodal klid," řekl na dnešní tiskové konferenci Limberský.

Nechce připustit, aby se opakoval průběh třetího předkola LM, v němž český šampion v Izraeli nad Maccabi uhrál nadějný výsledek 2:1, ale v domácí odvetě s defenzivní taktikou propadl a po porážce 0:2 z elitní soutěže vypadl.

"Myslím, že nejsme tým, který umí hájit jakýkoliv náskok, takže budeme chtít hrát svou hru a vstřelit gól. Víme, že když jsme se proti Maccabi snažili bránit nějaký náskok, tak to nebylo dobré. To jsme si uvědomili a nechtěli bychom to opakovat," utvrdil jednatřicetiletý obránce.

Pokud by Plzeň skórovala, musel by srbský tým pro postup vstřelit pět branek. "Když dáme gól, tak teoreticky ještě hotovo nebude, ale určitě nám to hodně pomůže. Pak je v našich silách pět branek nedostat. Gól, který my dáme, hodně řeší," upozornil Limberský. Jeho tým může povzbudit, že v posledních jedenácti utkáních kvalifikace Ligy mistrů či Evropské ligy venku vždy skóroval.

Viktoria se pod novým trenérem Karlem Krejčím zvedla a po úvodním triumfu nad Vojvodinou doma v lize zdolali také Olomouc (2:0). "Myslím si, že tyhle dva výsledky nám pomohly psychicky, a teď je nálada pozitivnější. Věřím, že na výkony z posledních dvou zápasů navážeme," dodal bývalý hráč Sparty nebo Modeny.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy