Limberský: Penalta? I Zahavi mi potvrdil, že být asi neměla

Černá středa připravila Spartu i Plzeň o Ligu mistrů
Ještě po půlhodině hry si fotbalisté Sparty mohli v odvetě třetího předkola Ligy mistrů malovat postup do dalších bojů. Pak ale tým CSKA Moskva zabral a domácí hrající závěrečnou půlhodinu bez vyloučeného Marka Matějovského prohráli 2:3.
Plzni k postupu nestačilo ani vítězství v Tel Avivu, Maccabi rozhodlo o osudu Viktorie dvěma góly.
"Katem" plzeňského týmu se stal kapitán hostí Eran Zahavi, jenž vsítil oba góly. První branku vstřelil z pokutového kopu.
Oba české týmy si tak po vyřazení z Ligy mistrů zahrají čtvrté předkolo Evropské ligy.
Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
6. 8. 2015 6:00
Obránce Plzně David Limberský uznal kvalitu soupeře a smutnil po vyřazení z Ligy mistrů.

Plzeň - Měl být jednou z opor. Spolu s dalšími hráči dostal obránce plzeňské Viktorie David Limberský volno na ligový zápas proti Dukle, aby před středeční odvetou 3. předkola Ligy mistrů doléčil šrámy a posbíral síly na důležitý zápas. Nakonec byl strůjcem penalty, která nastartovala vítězství Maccabi Tel Aviv 2:0 a nasměřovala ho k postupu.

Plzeňský kapitán po zápase sice přiznal, že si Plzeňští prohráli utkání zbytečnou aktivitou. S odpískanou penaltou ovšem nesouhlasí. "Sám Zahavi mi potvrdil, že to být penalta asi neměla," řekl novinářům.

Jak moc bolí nečekané vyřazení z kvalifikace Ligy mistrů?
Je to hrozně smutný. Celý rok se snažíme vyhrát ligu, abychom se tam dostali a teď končíme, je to hrozná škoda. 70 minut jsme dobře bránili. Ano, nebyli jsme tak aktivní dobře, ale soupeře jsme nepustili do velké šance. Pak ale přišla ta všelijaká penalta, i když rozhodčí ji nařídil, a soupeř dostal křídla.

Stav 0:1 vás ale ještě posouval dál, to vás inkasovaný gól tolik zlomil?
Spíš jsme se báli o výsledek a Zahavi si dobře našel prostor a ještě lépe zakončil. V posledních minutách jsme to ještě honili, měli dvě velké šance, ale nevyšlo to. Nejsme tým, který zvládne hrát 90 minut na 0:0. Je to zklamání, asi největší v mé kariéře.

To byl plán hrát takhle od začátku na jistotu?
Nebyl. Říkali jsme si v kabině, že jsme to zažili s Trondheimem, kdy jsme taky chtěli bránit nějaký výsledek a taky se nám to v první půli nevyplatilo. Tehdy jsme se z toho ale probrali, dneska ne. Soupeř byl dobrý na míči, přehrával nás ve středu hřiště. My jsme v přechodové fázi míče ztráceli.

Čím to bylo, že plány na aktivní hru nevyšly? Bylo to nervozitou?
Tomu se mi nechce věřit, na to jsme dost zkušený tým, abychom byli vyklepaní. Spíš byl soupeř lepší, přehrál nás a my, když jsme zjistili, že nejsme tak dobří dopředu, tak jsme si to chtěli alespoň pohlídat dozadu, ale dařilo se nám to jen do 70. minuty.

Poté přišel váš penaltový zákrok, byl odpískán správně?
To i o víkendu od Vaška Procházky na Dukle asi byla větší penalta než dneska. Zahavi si to dobře seknul, já jsem ho křižoval, ale nemyslím si že by to byl takový kontakt, aby musel padat. I on sám mi to potvrdil, že to penalta být nejspíš neměla.

Jak těžké bude se z toho dneška oklepat?
Dnes se z toho už asi nezvedneme, ale musíme si to rozebrat, pořád hrajeme o Evropskou ligu, což kdyby se nám povedlo ji uhrát, tak by to byla náplast, ale je to škoda, dneska jsme si to mohli pohlídat.