Limberský: Nestárnoucí Rommedahl je fofrmyš. Na toho pozor!

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
5. 9. 2012 9:05
Obránce David Limberský před důležitým kvalifikačním utkáním s Dánskem varuje před krajními rychlíky Rommedahlem a Krohn-Dehlim.
David Limberský s bývalým parťákem z Plzně Petrem Jiráčkem
David Limberský s bývalým parťákem z Plzně Petrem Jiráčkem | Foto: Reuters

Praha - V Plzni patří k základním stavebním kamenům mužstva, v reprezentaci se pomalu stává stálicí obrany.

Levý krajní bek David Limberský prožívá další povedenou sezonu, po postupu Západočechů do Evropské ligy se 28letý fotbalista pokusí prodat formu v důležitém kvalifikačním zápase o mistrovství světa v Dánsku. Dobře ale ví, že to nebude snadné.

"Bude to těžký zápas. Ale připravovali jsme se na ně dlouho a určitě nebrečíme, že máme tak náročného soupeře hned na začátek," řekl na úterním setkání s novináři.

Na Kodaň ale máte dobré vzpomínky, loni jste tam výhrou 3:1 s Plzní zadělali na postup do Ligy mistrů. Máte to ještě v živé paměti?
Samozřejmě, není to zase tak dávno. Ten zápas tam se nám vryl pod kůži a byly bychom určitě rádi za nějaký podobný výsledek i teď v reprezentaci.

Hraje nějakou roli fakt, že přijíždíte na stadion, kde už se Vám jeden velký výsledek podařil?
Je pravda, že každý máme své oblíbené a neoblíbené stadiony, jen doufám, že ten kodaňský v té první kategorii zůstane i po souboji s Dánskem. Spíš se k těm vzpomínkám už nebudu vracet a budu se raději soustředit na soupeře a na sobotní zápas.

Vnímáte svou pozici v reprezentaci jinak než dřív, když už jste se v zásadě usadil v základní sestavě? 
Asi ano. Je to jiné. Mám pozici lepší než jsem míval. Teď si sestava nějak sedla a celkem se nám daří. Ale záleží na výkonech. Nikdo místo v základu nemáme pod palcem. Všichni, co tu jsou, chtějí hrát a já nejsem výjimkou.

Cítíte ale například větší zodpovědnost?
Je určitě rozdíl, když hrajete a když nehrajete. Když ano, tak jste víc u toho týmu, u kolektivu. Vtáhne vás to dovnitř. Stoprocentně se koncentrujete.

V Plzni jste měli dost náročný program. Nezávidíte kolegům, co nereprezentují, že mají čas na oddych?
Trochu ano, spíš jim to přeju, zaslouží si to. Na druhou stranu si myslím, že stejně jako já bych chtěl mít volno, oni by rádi sem do reprezentace. Ale oni si to určitě užijí stejně jako já tady.

Po reprezentaci Vás čeká ligový zápas podzimu s pražskou Spartou. Je to nevýhoda, že se na ni nemůžete připravovat s týmem?
Tak já to odděluju. Teď jsem tady a sbírám informace na Dány a až přijedu do Plzně, tak se zase budu soustředit na Spartu. Ale nebojím se. Myslím, že Spartu už máme natolik přečtenou, že budeme všichni na hřišti vědět, co dělat.

Teď už k zápasu s Dánskem. Na levé straně zálohy už nemůžete počítat se zraněným Václavem Pilařem, se kterým jste byl z Plzně sžitý. Je to pro vás velké oslabení?
Samozřejmě, že je. A to nejen pro mě, ale pro celé mužstvo. Venca je fantastický hráč, několikrát to prokázal a strašně mě mrzelo, že se zranil. Ale takový je fotbal a já věřím, že ať už tam nastoupí Honza Rezek nebo někdo další, že to klapne stejně dobře a plnohodnotně ho zastoupí. 

Máte představu, co od Dánů čekat?
Tak něco už víme. Dneska dopoledne jsme si říkali co a jak. Předpokládáme, jak asi budou hrát. Dali jsme si dohromady taktiku s jakou na ně vyrukovat. Musíme si hlavně pohlídat kraje. Nestárnoucí Rommedahl, to je fofrmyš a Krohn-Dehli z druhé strany taky. To je jejich velká zbraň, takže hlavně na ně si musíme dát pozor.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy