Limberský má problém. Jeho luxusní bentley figurovalo ve fingované dopravní nehodě

Sport Sport
10. 2. 2020 9:24
K celkové škodě ve výši 813 tisíc korun došlo při dopravní nehodě, která se stala loni v březnu na Domažlicku. Státní zastupitelství nyní zahájilo trestní stíhání obou řidičů pro pojistný podvod. Jedno z vozidel, luxusní bentley, přitom v té době užíval obránce Viktorie Plzeň David Limberský.
David Limberský
David Limberský | Foto: Milan Kammermayer

Limberský u nehody ovšem nebyl, za volantem jeho vozu seděl pětačtyřicetiletý cizinec. Na kauzu upozornil deník Právo.

"K nehodě došlo před druhou hodinou v noci mezi obcemi Hluboká a Loučim. Řidička mercedesu při vjezdu pod viadukt nerespektovala dopravní značku o přednosti protijedoucích vozidel a levou stranou narazila do levé strany vozu bentley, který byl po střetu odražen do zdi železničního mostu," popsala domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

V průběhu vyšetřování ale detektivové podle zmíněného deníku zjistili, že poškození obou vozidel neodpovídá jejich vzájemnému kontaktu pod viaduktem, který měl být příčinou nehody.

"Obě vozidla byla na komunikaci umístěna do takového postavení, aby nehoda působila věrohodně. Automobil Bentley byl pravou stranou najetý a opřený o zeď mostu," prohlásil zdroj obeznámený s případem.

Stejný cizinec, který měl s Limberského autem havarovat, navíc dva měsíce po nehodě převedl vůz na společnost specializující se na prodej havarovaných vozidel. I tento úkon prověřuje policie, neboť cizinec k převodu neměl doklady. 

Limberský se k celé kauze odmítl vyjádřit. 

Se svým autem ovšem nemá problémy poprvé. V září 2015 s ním opilý boural na pražském Smíchově. Při následné opravě vozu jej podvedl známý, který si pro sebe nechal peníze určené na servis. V létě 2018 pak neznámý vandal bentley poškrábal klíčem a způsobil škodu za 150 000. 

 

Právě se děje

před 11 minutami

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty UK Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu

Bývalý mluvčí Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Petr Kukal bude pracovat pro Národní knihovnu. Oznámil to ve středu na svém Twitteru. Fakultu musel Kukal opustit ke konci března kvůli příspěvkům na sociálních sítích a vyjádřením vůči některým členkám akademické obce. Na fakultě skončil po dohodě ke konci března.

"Vy, kdo máte zájem i nadále sledovat moje tweetování za veřejnou instituci, přidejte si @narodniknihovna," uvedl Kukal, který je zároveň básníkem, spisovatelem a publicistou.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

V březnu přerušilo podnikání o téměř polovinu více živnostníků než loni ve stejné období

Od začátku března přerušilo podnikání 10 033 živnostníků, tedy o 47 procent více než ve stejném období loni. Nejvíc přerušují živnost podnikatelé v oboru stravování a kadeřnických služeb. Vyplývá to z analýzy společnosti Bisnode. Podle ní jsou důvodem opatření přijatá v souvislosti se šířením koronaviru, kdy řada živnostníků nemůže podnikat nebo se o jejich zboží a služby podstatně snížil zájem.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit k Babišovu střetu zájmů

Evropská komise prodloužila termín pro odpověď na audit ohledně střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) o dva měsíce, tedy do 5. června. Uvedla to ve středu Česká televize na základě vyjádření ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (za ANO). Původně měla lhůta vypršet na konci tohoto týdne.

Podle auditu má Babiš přímý i nepřímý vliv na svěřenské fondy, do kterých v roce 2017 vložil kvůli zákonu o střetu zájmů akcie svých firem Agrofert a SynBiol. Česku kvůli tomu hrozí, že přijde o unijní dotace. Babiš jakýkoli střet zájmů popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy