Limberského rozzlobil sporný gól a vulgarity fanoušků

ČTK ČTK
25. 5. 2014 21:50
Plzeň v předposledním ligovém kole remizovala s Brnem 1:1.
David Limberský
David Limberský | Foto: CPA Eduard Erben

Plzeň - Zástupce kapitána plzeňských fotbalistů David Limberský si domácí rozlučku se sezonou představoval lépe. Nejenže se spoluhráči uhrál s Brnem jen remízu 1:1, ale zápas výrazně ovlivnily i vulgární pokřiky fanoušků, kvůli čemuž se zápas přerušil a Plzeň vypadla z tempa.

"Při tom přerušení jsem šel za fanoušky, aby se uklidnili. Oni mi říkali, že mají dohodu, že na všech stadionech od 25. do 30. minuty budou protestovat," vysvětloval třicetiletý krajní obránce motivaci domácích ultras.

Přitom právě v té době vyvrcholil nápor Plzně brankou Tecla a nucená pauza hráče viditelně zbrzdila a hostům se podařilo po sporném souboji střelce Schustera s gólmanem Viktorie Kozáčikem vyrovnat.

"Myslel jsem nejdřív, že to byl faul na našeho brankáře. Podle mě rozhodčí pískal faul a pak si udělal alibi," popisoval situaci ze 41. minuty reprezentační bek, jenž se snažil na brankové čáře balon ještě neúspěšně odkopnout. "Když písknul, tak míč ještě určitě nebyl za brankovou čarou," byl přesvědčen o chybném verdiktu sudího Fraňka.

Místo nadávek chce povzbuzování

Plzeňský odchovanec po zápase neskrýval zklamání z chování části fanoušků, kteří i během druhé půle nepřestávali skandovat vulgarity směrem k prvnímu muži českého fotbalu Peltovi a v jejich repertoáru nechybělo ani hanlivé skandování proti pražské Slavii.

"Byli bychom rádi, kdyby nás fanoušci normálně povzbuzovali. Oni se ale soustředí na boj s FAČR a byly od nich slyšet i pokřiky směrem ke Slavii. Je to jejich boj, ovšem my na to pak doplácíme. Proto od nás byla dnešní děkovačka taková chladnější," kritizoval Limberský chování kotle.

Plzeň promluví do bojů o záchranu

Viktoria se sice v nadcházejícím posledním kole nemůže posunout v tabulce a má jistou druhou příčku, výrazně ale promluví do boje o záchranu. Svěřenci kouče Uhrina, jemuž se vykartovala trojice Řezník, Horváth a Hejda, totiž míří na hřiště zachraňujících se Bohemians Praha 1905 a můžou jim zkomplikovat setrvání v nejvyšší soutěži.

"Všechny týmy měly dost zápasů na to, aby si dostatek bodů k záchraně uhrály. Je škoda, že nám budou chybět tři hráči, ale nějak si s tím poradíme. Pro nás se nic nemění, chceme podat co nejlepší výkon a uvidíme, jak to dopadne," odmítal Limberský spekulace nad výsledkem v Ďolíčku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy