Ligu mistrů bude vysílat další tři sezony Prima Cool

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 4. 2012 12:08
Prima bude vysílat úterý i středu, ČT jen středy
Foto: Reuters

Praha - Fotbalová Liga mistrů bude českým televizním divákům k dispozici v plné šíři i v následujících letech. Krom České televize, která od příštího ročníku bude vysílat pouze středeční utkání Champions League, se totiž nejprestižnější fotbalová soutěž světa objeví i na obrazovkách kanálu Prima Cool.

Zástupci FTV Prima ve středu oznámili, že práva na Ligu mistrů získali na další tři roky.

Na Coolu se budou vysílat na rozdíl od České televize jak úterní, tak středeční utkání milionářské soutěže. ČT ovšem bude mít ve středu právo první volby zápasu, který bude vysílat. Zároveň také České televizi zůstávají exkluzivní práva na finále soutěže.

Čtěte také:

ČT4 šetří. Ohroženo příští Euro, okleští i Ligu mistrů
Nova chce České televizi vzít hokej. Jde o olympiádu

"Těší nás, že můžeme televizním divákům nabídnout tu nejvíc cool fotbalovou soutěž světa. O získání práv na Ligu mistrů usilujeme již několik let a konečně se to povedlo," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Získání práv pro Prima Cool zároveň značí, že o práva na Ligu mistrů přišla TV Nova, která v podobném formátu Ligu mistrů vysílala na placeném kanálu Nova Sport letos.

„Naší strategií je vysílat exkluzivní sportovní události, které divák nemá možnost sledovat na jiných programech. O Ligu mistrů jsme se museli dělit s Českou televizí, teď si to vyzkouší Prima Cool - ale naše strategie je jiná. Maximální úsilí věnujeme získávání dlouhodobých exkluzivních vysílacích práv, tak jako se to nedávno podařilo u NHL (do roku 2016), Moto GP (do 2014), Formule 1 (do 2014) a Anglického FA Cupu (do 2016). A v tomto trendu budeme pokračovat i v dalším období," uvedl pro Aktuálně.cz Marek Kindernay, šéf programu Nova Sport.

Prima Cool již dříve vysílala zápasy anglické Premier League i některá mezistátní utkání. Práva na Premier League ovšem až do roku 2013 drží společnost DigiTV.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Kandidát na ministra zahraničí Kulhánek jednal s Babišem, sdělil mu své priority

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) ve čtvrtek ráno zhruba 45 minut jednal na úřadu vlády s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Své priority v úřadu chce nejdřív sdělit předsedovi vlády, řekl při příchodu. Po jednání s Babišem se novinářům vyhnul. Odpoledne Kulhánka na zámku v Lánech přijme prezident Miloš Zeman.

"Jak jsem se vyjadřoval pro média už předtím, nejdříve si chci promluvit s panem premiérem a s panem prezidentem," řekl Kulhánek. Náměstek ministra vnitra Kulhánek je druhou volbou vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) na ministra zahraničí, když se v úterý do čela úřadu odmítl vrátit Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zdroj: ČTK
Další zprávy