Ligu mistrů bude vysílat další tři sezony Prima Cool

Jakub Šafránek Jakub Šafránek
25. 4. 2012 12:08
Prima bude vysílat úterý i středu, ČT jen středy
Foto: Reuters

Praha - Fotbalová Liga mistrů bude českým televizním divákům k dispozici v plné šíři i v následujících letech. Krom České televize, která od příštího ročníku bude vysílat pouze středeční utkání Champions League, se totiž nejprestižnější fotbalová soutěž světa objeví i na obrazovkách kanálu Prima Cool.

Zástupci FTV Prima ve středu oznámili, že práva na Ligu mistrů získali na další tři roky.

Na Coolu se budou vysílat na rozdíl od České televize jak úterní, tak středeční utkání milionářské soutěže. ČT ovšem bude mít ve středu právo první volby zápasu, který bude vysílat. Zároveň také České televizi zůstávají exkluzivní práva na finále soutěže.

Čtěte také:

ČT4 šetří. Ohroženo příští Euro, okleští i Ligu mistrů
Nova chce České televizi vzít hokej. Jde o olympiádu

"Těší nás, že můžeme televizním divákům nabídnout tu nejvíc cool fotbalovou soutěž světa. O získání práv na Ligu mistrů usilujeme již několik let a konečně se to povedlo," uvedl v tiskové zprávě generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Získání práv pro Prima Cool zároveň značí, že o práva na Ligu mistrů přišla TV Nova, která v podobném formátu Ligu mistrů vysílala na placeném kanálu Nova Sport letos.

„Naší strategií je vysílat exkluzivní sportovní události, které divák nemá možnost sledovat na jiných programech. O Ligu mistrů jsme se museli dělit s Českou televizí, teď si to vyzkouší Prima Cool - ale naše strategie je jiná. Maximální úsilí věnujeme získávání dlouhodobých exkluzivních vysílacích práv, tak jako se to nedávno podařilo u NHL (do roku 2016), Moto GP (do 2014), Formule 1 (do 2014) a Anglického FA Cupu (do 2016). A v tomto trendu budeme pokračovat i v dalším období," uvedl pro Aktuálně.cz Marek Kindernay, šéf programu Nova Sport.

Prima Cool již dříve vysílala zápasy anglické Premier League i některá mezistátní utkání. Práva na Premier League ovšem až do roku 2013 drží společnost DigiTV.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy