Italové s Poláky zachraňovali remízu, Rusko vyhrálo 2:1 v Turecku

7. 9. 2018 17:13
Itálie po krachu v kvalifikaci o MS nezačala dobře ani Ligu národů a doma jen remizovala 1:1 s Polskem.
Poláci slaví gól v italské síti v zápase Ligy národů
Poláci slaví gól v italské síti v zápase Ligy národů | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Ruska, kteří v pondělí v přípravě vyzvou českou reprezentaci, vstoupili do Ligy národů výhrou 2:1 v Turecku. Góly se o to zasloužili Denis Čeryšev a Arťom Dzjuby. Rusko tak vede tabulku skupiny B2, v níž je ještě Švédsko.

Čtvrtfinalista mistrovství světa šel do vedení ve 13. minutě, kdy centr Fernandese přizvedl Kuzjajev a Čeryšev z voleje zamířil ideálně pod břevno. Rusko mělo další šance, ale v závěru poločasu naopak inkasovalo, když odražený míč napálil do sítě Aziz.

Rozhodující moment přišel brzy po změně stran: přihrávku Gazinského zužitkoval kapitán Dzjuba. V závěru pak ještě trefil břevno.

Itálie po krachu v kvalifikaci o MS nezačala dobře ani Ligu národů a doma jen remizovala 1:1 s Polskem. A to navíc prohrávala po brance Zieliňského a dlouho se marně snažila o vyrovnání. Ale 12 minut před koncem Blaszczykowski fauloval Chiesu a Jorginho z penalty zařídil dělbu bodů.