61. Mário Rui (vl.)
90+3. Di María
29. Insigne
77. Mertens

Vítejte u online reportáže z utkání 3. kola Ligy mistrů mezi PSG a Neapolí. Utkání začne ve středu 24. října ve 21:00.

Domácí fotbalisté dnes budou plnit roli favorita. Nutno totiž říci, že PSG patří mezi největší favority na vítězství v letošním ročníku Ligy mistrů a zatím si v sezóně vede skvěle. V rámci francouzské Ligue 1 parta kouče Tuchela neztratila ani bod, když zvítězila ve všech deseti utkáních a s luxusním náskokem osmi bodů vévodí tabulce. Za zmínku pak stojí především skóre 37:6, což poukazuje na průměr necelých čtyř vstřelených branek na zápas.

Pařížský celek má v posledních týdnech fantastickou formu. V posledním zápase Ligy mistrů totiž zvítězil 6:1 proti Crvené Zvezdě a poté zaznamenal dvě drtivá vítězství v rámci Ligue 1. V poměru 5:0 porazilo PSG jak Lyon tak před pár dny Amiens.

Italská Neapol má za sebou také několik velmi povedených utkání, nicméně dnes bude čelit obrovské síle. Na rozdíl od PSG má navíc Neapol v domácí lize již dvě porážky, když nestačila na Juventus ani Sampdorii Janov. K tomu přidal tým kolem Slováka Hamšíka nepřesvědčivou remízu na půdě Crvené Zvezdy. Není vhodné se ale koukat jen na slabší výkony. V Lize mistrů hosté doma porazili silný Liverpool, načež vyhráli dvakrát také v Serii A.

SSC Neapol (Marek Hamšík a Dries Mertens)
SSC Neapol (Marek Hamšík a Dries Mertens) | Foto: Reuters

V posledních zápasech má Neapol fantastickou formu. V říjnu odehrál tým z Apeninského poloostrova tři zápasy, přičemž v ani jednom neinkasoval. Hned na začátku měsíce Neapol porazila Liverpool, poté si v poměru 2:0 poradila se Sassuolem a po reprezentační pauze přehrála také Udinese (3:0).

Co se týče vzájemných zápasů, statistika je v tomto ohledu velmi skoupá. Týmy se potkaly v rámci přípravy v roce 2014 a bylo z toho vítězství PSG. Francouzský celek zvítězil 2:1, nicméně ani jeden ze tří tehdejších střelců už na soupiskách týmů nefiguruje. V případě Neapole se jedná o Higuaína, u PSG pak o Ibrahimoviće s Pastorem.

SESTAVA PSG

Areola - Meunier, Kimpembe, Marquinhos (C), Bernat - Verratti, Rabiot - Mbappé, Neymar, Di María - Cavani

Cibois - Kehrer, Choupo-Moting, Draxler, Nkunku, Diaby, Nsoki

SESTAVA NEAPOLE

Ospina - Maksimović, Albiol, Koulibaly, Mário Rui - Allan, Hamšík (C), Fabián Ruiz - Callejón, Mertens, Insigne

Karnezis - Malcuit, Zieliński, Hysaj, Rog, Diawara, Milik

HLAVNÍ ROZHODČÍ

Felix Zwayer

ASISTENTI ROZHODČÍHO

Tobias Stieler, Sascha Stegemann (všichni Německo)

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

2.

Hned v druhé minutě přišla zajímavá akce domácích. Mbappé si poradil se zkoprnělým Koulibalym, našel spoluhráče na středu šestnáctky, ale poté přišel zádrhel. Neymar si nerozuměl s Cavanim a po slabém zakončení si navíc přivodil zranění.

3.

Neapol se uchýlila k rozvážné kombinaci u středu hřiště. Mezitím je Neymar stále za brankovou čárou a v péči lékařů.

4.

Di María vyškolil Allana a okamžitě oslovil Juana Bernata. Ten už neodcentroval přesněji.

4.

Domácí vybojovali aspoň rohový kop, na který už se chystá také ošetřený Neymar.

5.

Z rohového kopu PSG nezahrozilo a při následné akci byl důrazně zezadu přišlápnut Mertens. Marquinhos vidí žlutou kartu, což je v páté minutě pro stopera velmi nepříjemné.

7.

Velmi dobře to udělal Neymar, který se s trochou štěstí dostal přes protihráče a centrem našel volného Cavaniho. Uruguayský kanonýr natáhl k razantnímu voleji, avšak ten nemířil do prostoru brány.

8.

Kylian Mbappé se pokusil o úspěšný vzdušný souboj, nicméně asistent rozhodčího jej usvědčil z ofsajdu.

9.

Již v deváté minutě je tady druhá žlutá karta zápasu. Tentokrát to byl před chvílí faulovaný Dries Mertens, který lehce nakopl Neymara a po zásluze byl potrestán.

11.

Fotbalisté PSG v klidu kombinují na vlastní polovině a pomalu se přibližují ke středu hřiště. Momentálně je to takové vyčkávání na trochu prostoru.

12.

Dvakrát v krátkém časovém úseku se předvedl Neymar. Jenže přes střed hřiště neprošel a zastaven byl i při průniku z pravé strany.

13.

U středového kruhu dobře zapracoval Allan. Okamžitě z toho mohl být rychlý brejk Mertense, avšak tem ve skluzu nezahrál k Insignemu.

14.

Nejistý zákrok Mária Ruie přinesl rohový kop domácích. Ani při bránění standardní situace si hostující defenzíva nerozuměla, ale Mbappé po zpracování nevystřelil přesně.

15.

Souboj dvou belgických reprezentantů vyzněl ve prospěch Mertense, který byl mírně faulován Meunierem. Volný kop pro Neapol.

16.

Na centr z místa předchozího přestupku si naběhl Callejón, který se tak zjevil za obranou Neapole. Jenže jeho následná přihrávka přišla z ofsajdového postavení.

17.

Na konci 17. minuty jsme viděli další šanci PSG. Skvělý pas na Mbappého totiž vyslal Neymar a z celé akce těžil Edinson Cavani. Jeho střelu ale lehce tečoval Mário Rui, čímž Ospinovi zjednodušil zákrok.

19.

Hosté se sice přesunuli na útočnou polovinu, ale zleva míč nedostali do prostoru brány. K ničemu pak nebyla ani dalekonosná střela Allana.

20.

Také PSG se prezentovalo akcí na levé straně hřiště. Juan Bernat míč dostal do blízkosti pokutového území, poté ale vystřelil výrazně mimo tři tyče.

21.

Italský tým míč přesunul do blízkosti středového kruhu. Nějaký výrazný posun vpřed se ale nekoná.

22.

Výborně teď vypadala akce Neapole. Fabián Ruiz míč získal na středu hřiště, postoupil až k šestnáctce a následně hledal volného Insigneho. Tomu zakončení znemožnil skluz vracejícího se soupeře.

24.

Úvod 24. minuty přinesl dosud největší šanci zápasu. Centrovaný míč Mária Ruie dopadl přesně před Mertense, který neváhal se zakončením. Bohužel pro hosty se míč odrazil na břevno Areolovy brány.

25.

Další povedená akce Neapole. Tentokrát to byl Callejón, kdo dostal míč na pravou stranu a vypálil. Slabou střelu si Areola pohlídal.

27.

Trochu překvapivě je Neapol v posledních minutách aktivnějším a hlavně nebezpečnějším celkem. Zdá se, že úvodní převaha PSG pomalu uvadá.

28.

Až nyní mohla zahrozit také Paříž. Jenže celá akce byla výrazně zbrzděna a výsledný centr Di Maríi letěl přesně do rukavic Davida Ospiny.

29.

Hosté jdou po zásluze do vedení. Obrana PSG opět nezachytila bleskovou akci rychlonohých forvardů Neapole, což Callejón využil k oslovení LORENZA INSIGNEHO. Italský reprezentant nepohrdl šancí a v pohodě přeloboval vyběhnuvšího Areolu.

31.

Na trávníku zůstává José María Callejón, který v osobním souboji utrpěl nějaký menší úder. Nevypadá to na nic vážného.

32.

Callejón už je za postranní čárou, ale brzy se vrátí na hřiště. Domácí mezitím vrátili míč na kopačky fotbalistů Neapole.

33.

Mbappé dostal dobrý míč na pravou stranu a okamžitě vyzval Mária Ruie. Portugalský obránce Neapole zatáhl za záchrannou brzdu, což přineslo třetí žlutou kartu zápasu.

35.

Další nepřesnost v defenzívě PSG. Opět toho mohl využít Insigne, nicméně tentokrát měl hostující střelec výrazně těžší pozici a složitou střelou vůbec netrefil bránu.

37.

Ani po předchozích výrazných varováních a inkasování branky se PSG nemůže dostat do potřebné pohody. Znovu kombinují fotbalisté ve světle modrých dresech.

38.

Mohlo být vyrovnáno. Neymar vyslal skvělou kolmici na Kyliana Mbappého, který uprchl obráncům a zprava šel na Ospinu. Hostující gólman ale výborně vyběhl a Francouz navíc nepředvedl ideální zakončení.

40.

Krátké obléhání pokutového území v podání PSG. Nakonec to vzal na sebe Di María, nicméně jeho dělovka zasáhla choulostivá místa Maksimoviće.

41.

PSG tak aspoň vhazovalo, avšak následný Bernatův centr byl hodně nepřesný. Levý obránce domácího mužstva je zatím hodně nevýrazný.

43.

Ofenzivní hráči Neapole dále činí obraně PSG problémy. Insigne nachystal přihrávku na hranici pokutového území, avšak finální zakončení nepřišlo.

44.

Výborně si počínal Fabíán Ruiz, který se postavil Mbappému a francouzského mladíka připravil o míč. Neapol tak může zamířit vpřed.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+1.

Fabián Ruiz zapracoval u rohového praporku a okamžitě míč poslal k Insignemu. Maličký forvard zvolil obstřel pravou nohou, ale o pár decimetrů minul bránu.

45+2.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější jsou zatím fotbalisté Neapole. Na začátku zápasu mělo více ze hry PSG, nicméně po nevyužitých šancích začal hrozit italský tým. Vše vyústilo ve 29. minutě, kdy se Lorenzo Insigne zjevil za pomalou obranou Paříže a lobem překonal gólmana Areolu. Ani po inkasování branky se navíc domácí zcela nevzpamatovali a čelili ještě několika zajímavým útokům hostů. Ti tak jdou do druhé půle s vedením 1:0.

46.

Domácí na nepříznivý vývoj utkání reagují poločasovým střídáním. Nepřesvědčivě hrající Juan Bernat je nahrazen Thilem Kehrerem.

48.

Ángel Di María se po rozvážném postupu vpřed dostal k centru z levé strany. Sražený míč letěl k brankové čáře, kde jej uzmul Ospina.

49.

Tentokrát měl míč u svých kopaček Kylian Mbappé. Francouzský kanonýr vypálil, ale rána byla okamžitě zablokována.

50.

Teď už ale přišla velká šance domácích. Neymar to byl, kdo si našel prostor pro zakončení z hranice pokutového území. Ospina měl plné ruce práce, nicméně míč vyrazil jen ke Cavanimu. Ten však netrefil bránu.

51.

Domácí se znovu snaží o rychlý přechod na útočnou polovinu. Přeci jenom, čím déle budou muset dotahovat, tím budou nervóznější.

52.

Po sražené přihrávce z levé strany vlétl do pokutového území Meunier a Ospina jeho hlavičku musel vytáhnout nad břevno.

53.

Po ubráněném rohovém kopu přichází trochu vynucené střídání. Lehce zdravotně indisponovaný Lorenzo Insigne přepouští místo Piotru Zielińskému.

55.

PSG se marně snaží o vyrovnání. Tlak sice domácí mají, ale chybí k tomu kýžené finále.

56.

Opět domácí vybojovali jen rohový kop. Záhy po něm se Neymar zjevil v pokutovém území, avšak po naivním pádu se penalta v žádném případě nebude pískat.

57.

Zajímavá akce Neapole. Callejón přihrávku zprava přenechal Marku Hamšíkovi, ale ten místo zakončení hledal spoluhráče. Poslední přihrávka už byla navíc.

58.

Neymar kolmou přihrávkou našel Cavaniho, který byl rázem sám před Ospinou. Kde se ale vzal, tu se vzal, Mário Rui v rozhodujícím okamžiku rozhodil soupeře a zabránil tak obrovské příležitosti. Ani v tomto případě dle sudího nešlo o penaltu.

60.

Momentálně sice Neapol nemá převahu, avšak z ojedinělých brejků je velmi nebezpečná. Bylo tomu tak i teď, kdy přišla přízemní střela, kterou musel likvidovat Areola.

61.

Nešťastná chvíle pro hosty přináší vyrovnání. Na pravé straně měl hodně prostoru Meunier, který okamžitě přihrával na střed pokutového území. Ke Cavanimu míč neprošel, ale MÁRIO RUI jej ve skluzu srazil za záda Davida Ospiny. Hostující gólman byl v tomto momentu několik kroků od brankové čáry, neboť reagoval na Meunierovu přihrávku.

63.

Fotbalisté PSG pochopitelně cítí šanci na převzetí vedení, ale nějaký zběsilý útok se zatím nekoná.

64.

Na hraně faulu si teď hosté poradili s Kylianem Mbappém. Německý sudí ale na nářky domácích hráčů zatím nereaguje.

66.

Po hodně dlouhé době je tady rohový kop Neapole. Rozehrávat ho bude Piotr Zieliński či Mário Rui.

66.

Nakonec to byl druhý zmíněný, avšak míč se po chvíli dostal jen k Fabiánu Ruizovi. Jeho zakončení bylo hodně nepřesné.

68.

V posledních minutách začíná Neapol znovu trochu zlobit. Po Ruiově autu měl hodně prostoru Zieliński, který míč okamžitě posunul k Driesu Mertensovi. Malý Belgičan pálil z otočky mimo.

69.

Mírný tlak PSG opravdu ustal. Zdá se, že domácí hodlají připravit drama až do posledních chvil a zatím nevyužívají povzbuzení vyrovnávací brankou.

71.

Nadále se hraje především na útočné polovině Neapole. PSG teď ani pořádně nenapadá a vyčkává na chybu soupeře.

72.

Hra se přesunula k půlící čáře, kde už se k míči dostali také domácí. Od pokutového území však zůstávají výrazně vzdáleni.

73.

Neymar si to trochu zleva namířil do šestnáctky, kde byl ale skluzem zastaven. Nutno říci, že se jednalo o skvělý obranný zákrok, v rámci kterého byl odehrán nejprve míč.

74.

Rychlejší akci podnikla Neapol. Zieliński měl dobré oči, když přihrávkou hledal volného Callejóna, avšak ten si nepohlídal ofsajd.

76.

Druhé střídání na straně PSG. Edinson Cavani pro dnešek končí, zhruba čtvrt hodiny si zahraje Julian Draxler.

77.

Tak to je obrovský šok pro domácí. Nenápadnou střelu vyslal Fabián Ruiz, který ale trefil pouze Marquinhose. O něj se však míč zastavil přesně před DRIESEM MERTENSEM a belgický šikula už si v pokutovém území věděl rady. Kaňkou je fakt, že před gólovou střelou k tyči Mertens zřejmě trochu přistrčil bránícího kapitána PSG.

79.

Domácí pochopitelně na nic nečekají a okamžitě se vydávají na útočnou polovinu. Neapol se teď může v klidu soustředit na defenzívu.

80.

Vyrovnání může přijít z volného kopu PSG. Z 29 metrů bude rozehrávat Neymar.

81.

Moc chytře to neudělal José María Callejón, který Neymarovu střelu zastavil rukou. Dostává tak žlutou kartu a navíc se standardní situace posouvá blíže k bráně Davida Ospiny.

82.

Neymar zvolil technickou střelu na stranu Davida Ospiny. Gólman Neapole míč pravačkou skvěle vytěsnil nad bránu.

83.

Rohový kop PSG nepřinesl nebezpečí. Navíc byl totiž faulován Albiol.

83.

Poslední střídání domácích. Závěr zápasu odehraje Moussa Diaby, který zaujal pozici Marca Verrattiho.

84.

Hodně nepřesvědčivě teď působila obrana PSG v čele s Areolou. Centr zleva totiž prošel až k Mertensovi, který se i přes svou malou výšku dostal k hlavičce. Div, že Areola stačil zasáhnout.

84.

Střídají také hosté. Novým mužem na hřišti je Arkadiusz Milik, který by měl v závěru těžit ze své vysoké postavy. Na lavičku zamířil Dries Mertens.

86.

PSG pochopitelně spěchá a snaží se o přenesení hry blíže k bráně Ospiny.

86.

Nikola Maksimović si na straně neporadil s Diabbym. Po faulu je navíc "odměněn" žlutou kartou.

87.

Hned dva centry od Neymara byly v pohodě zablokovány. Kimpembe byl navíc při druhé přihrávce v ofsajdu.

87.

José María Callejón je posledním střídaným hráčem zápasu. Na trávníku se objevuje Marko Rog.

89.

Ne a ne se PSG dostat k pořádnému tlaku. Přitom už se hraje 89. minuta a domácí rozhodně nemají na co čekat.

90.

Jen přes centry ze stran se domácím daří dostávat míč do pokutového území. Vysoké míče jsou ale skvěle bráněny.

90.

Nastavuje se pět minut.

90+1.

Minuta nastavení je fuč a PSG se ještě nedostala k ohrožení Davida Ospiny. Hosté brání skvěle.

90+2.

Allan u postranní čáry zapracoval fantasticky, když si míč pokryl před Mbappém a vynutil si faul francouzské hvězdy.

90+2.

Za zdržování hry je žlutou kartou potrestán David Ospina.

90+3.

Je vyrovnáno! Celou akci rozjel Neymar, který míč od středu hřiště potáhl až k pokutovému území. Přes dva hráče se pak míč dostal k ÁNGELU DI MARÍOVI, jenž si kulatý předmět nachystal na levačku a střelu zatočil dokonale ke vzdálenější tyči Ospinovy brány. Tohle byla fantastická rána.

90+5.

Přichází ještě jedna žlutá karta. Julian Draxler totiž zezadu zkosil soupeře a po zásluze je potrestán.

90+5.

Volný kop z místa předchozího přestupku nepřinesl ohrožení Areolovy brány. PSG se ještě pokusí o poslední akci.

90+6.

KONEC ZÁPASU.

Je za námi pohledné utkání, jež nakonec končí dělbou bodů. Lépe do zápasu vstoupili domácí, nicméně po několika nevyužitých šancí přišel trest v podobě gólu Lorenza Insigneho, jenž rozradostnil fanoušky Neapole. Od tohoto okamžiku byla Paříž po zbytek prvního poločasu téměř neškodná, čímž hostům pomohla k poločasovému vedení.

Po změně stran bylo jasné, že PSG přitlačí a tak se také stalo. Dlouho se ale domácí nemohli dostat k vyrovnání, neboť skvěle dnes chytal David Ospina. Toho překonal až obránce Mário Rui, který do vlastní brány srazil prudkou přihrávku Meuniera. Neapol ale nesložila zbraně a po dalším velkém zaváhání obrany PSG přišla trefa Driese Mertense. Už už se pak zdálo, že si parta Carla Ancelottiho odveze tři body, ale proti byl Ángel Di María. Po většinu zápasu nevýrazný Argentinec natáhl ke střele zpoza šestnáctky a ve třetí minutě nastavení parádně srovnal na konečných 2:2.