24. Mertens
52. Ramos
57. Mertens (vl.)
90+1. Morata

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z odvetného utkání osmifinále Ligy mistrů mezi Neapolí a Realem Madrid. Zápas začíná v Itálii v úterý 7. března ve 20:45.

Dnešním dnem startují ve fotbalové Lize mistrů odvetná utkání osmifinále. Kdo jako první postoupí mezi nejlepších osm? Potvrdí Real Madrid s Bayernem Mnichov lepší výsledek z prvního utkání? Real doma proti Neapoli zvítězil 3:1 a k postupu má nesporně mnohem blíže než soupeř. Italské mužstvo ale díky brance vstřelené na venkovních hřišti stále živí poněkud slušnou naději. Na stadionu San Paolo začne odvetný zápas ve 20:45.

Marek Hamšík a Dries Mertens slaví gól Neapole.
Marek Hamšík a Dries Mertens slaví gól Neapole. | Foto: Reuters

Základní sestava Neapole:

Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghulám - Allan, Diawara, Hamšík (C) - Callejón, Mertens, Insigne. Trenér: Maurizio Sarri.

Náhradníci: Rafael - Jorginho, Maggio, Maksimovič, Milik, Rog, Zielinski.

Základní sestava Realu Madrid:

Navas - Carvajal, Pepe, Ramos (C), Marcelo - Modrič, Casemiro, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo. Trenér: Zinédine Zidane.

Náhradníci: Casilla - Isco, Danilo, Nacho, Lucas, Morata, Rodríguez.

Neapol ovládla základní skupinu B, kde za sebou nechala Benfiku Lisabon, Galatasaray Istanbul a Dynamo Kyjev. Svěřenci trenéra Sarriho postoupili díky zisku jedenácti bodů z první příčky, ale po losu zrovna nejásali. V osmifinále totiž hrají proti úřadujícím evropským šampionům, kteří skončili ve své základní skupině F až druzí. Nad síly Realu Madrid byl Dortmund, hluboko za Ronaldem a spol. skončily Legie Varšava a Sporting Lisabon. První osmifinálové utkání zahájili v Madridu lépe hosté a po zásahu Insigneho brzy vedli. Ještě do přestávky však srovnal Benzema a ve druhé půli vystříleli Realu lepší pozici do odvety Kroos s Casemirem.

1. osmifinále, středa 15. února, 20:45, Madrid:

Real Madrid CF - SSC Neapol 3:1 (1:1)

Branky: 18. Benzema, 49. Kroos, 54. Casemiro - 8. Insigne.

Diváci: 78 000.

Sergio Ramos (Real Madrid)
Sergio Ramos (Real Madrid) | Foto: Reuters

Neapol na výrazný úspěch v Lize mistrů stále čeká. Vloni skončila v lize druhá za Juventusem, a tak se kvalifikovala přímo do základní skupiny nejprestižnější evropské soutěže. A zatímco před třemi lety skončila smolně třetí, letos skupinu B opanovala. Klub zpod Vesuvu má na kontě titul z Poháru UEFA 1989, pět italských pohárů a dva mistrovské tituly ze Série A, ovšem z let 1987 a 1990.

V letošní sezoně to v Itálii znovu vypadá na jednoznačnou dominanci Staré dámy, a tak Neapol a AS Řím hrají o druhé místo. Po prvním osmifinále Ligy mistrů v Madridu stihla Neapol v domácí soutěži porazit Chievo na jeho hřišti 3:1, překvapivě doma prohrát 0:2 s Bergamem a zvládnout důležité utkání v Římě proti AS poměrem 2:1. Mezitím ještě v prvním semifinále italského poháru prohrála v Turíně s Juventusem 1:3. Poslední zmiňované vítězství proti AS vystřelil dvěma góly Mertens.

Trenér Sarri udělal ve své sestavě oproti zápasu v Madridu jedinou změnu. Mezi náhradníky posadil záložníka Piotra Zielinského, kterého v základu střídá Brazilec Allan. Na střídačce schází vedle zraněného Lorenza Tonelliho také Emanuele Giaccherini. Toho zastupuje Chorvat Marko Rog.

Dries Mertens a Daniele de Rossi
Dries Mertens a Daniele de Rossi | Foto: Reuters

Podívejte se, jak to po vypadnutí Sparty z Evropské ligy vypadá s českým koeficientem.

Real Madrid není nutno nijak sáhodlouze představovat. Královský klub z hlavního města Španělska je nejúspěšnější celkem v historii Ligy mistrů, neboť opanoval tuto soutěž celkem jedenáctkrát. "Bílému baletu" se to v posledních letech podařilo hned dvakrát, a sice v roce 2014 a vloni. V obou případech skolil Real ve finále městského rivala Atlético. Real hraje Ligu mistrů pravidelně, ve Španělsku však čeká na mistrovský titul již pět let. Historicky má však Real dvaatřicet primátů z La Ligy.

Aktuálně probíhající ročník španělské ligy rozjelo madridské mužstvo výborně a před největším konkurentem z Barcelony si vybudovalo náskok sedmi bodů. V posledních týdnech se však tento náskok rozplynul a nyní je Real druhý s odstupem jednoho bodu, ale se zápasem k dobru vůči Kataláncům. Mezi osmifinálovými duely v Lize mistrů stihl Real porazit Espanyol 2:0, prohrát ve Valencii 1:2, otočit utkání na hřišti Villarrealu z 0:2 na 3:2, doma pouze remizovat s Las Palmas 3:3 a naposled o víkendu zvítězit 4:1 v Eibaru. Tam dostal Ronaldo volno, a tak se o dva góly postaral Benzema a po jednom zásahu přidali Rodríguez s Asensiem.

Do osmifinálové odvety už kouč Zidane počítá s Garethem Balem, který v prvním zápase s Neapolí kvůli poraněnému kotníku chyběl. Kdo naopak kvůli zranění vypadl, to je Raphaël Varane, jehož nahrazuje Pepe. Bale vystrnadil na lavičku Jamese Rodrígueze. Ani na střídačce dnes nebude Mateo Kovačič, mladého Chorvata střídá mezi náhradníky Danilo. Mimo hru zůstává také Fábio Coentrao.

Real Madrid - Espanyol: Gareth Bale
Real Madrid - Espanyol: Gareth Bale | Foto: Reuters

Neapol doma v šesti zápasech proti soupeřům ze Španělska dvakrát zvítězila, čtyřikrát remizovala a ani jednou neprohrála. Dnes by italskému týmu stačila výhra 2:0.

První osmifinálové utkání v polovině února bylo prvním vzájemným střetnutím Neapole s Realem Madrid v novodobé historii.

Utkání v Itálii budou řídit turečtí rozhodčí. Jako hlavní nastoupí na trávník zkušený Cüneyt Cakir, na čarách mu pomohou krajané Bahattin Duran a Tarik Ongun.

Pepe Reina v brance Neapole bude čelit ofenzivě, která se dokázala gólově prosadit v posledních šestačtyřiceti mistrovských utkáních. Útočná síla Realu je zdrcující.

Fotbalisté nastupují na hřiště před vyprodaným publikem neapolského stadionu. Italské mužstvo nastupuje ve světle modrých dresech, hvězdy Realu v černém.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Neapol se okamžitě po výkopu vrhla do útoku, ale Real její první nákop bez problémů odvrátil. Allan posléze napadal Marcela tak aktivně, až vybojoval autové vhazování.

2.

Mertens si za hranicí šestnáctky vyžádal balon a pokusil se o střelu. Ramos přizvedl míč na rohový kop, Callejón spoluhráči trochu vyčítal, že ještě nepřihrál.

3.

Po Kroosově nedůrazné hlavičce se do zakončení tlačil Insigne a podle opakovaných záběrů otřel míč o Navase. Nicméně od branky rozehrával Real.

4.

Neapol začala opravdu ve velkém stylu. Insigne rozehrál doleva na Ghuláma, který ve vápně hledal Hamšíka. Slovenský záložník na míč ve skluzu nedosáhl.

5.

Albiol pokazil rozehrávku Neapole přihrávkou přímo na Kroose. Vzápětí však zaváhání napravil a odehrál míč před Ronaldem do zámezí. Nyní už hrají s balonem znovu modří.

6.

Hamšík s Callejónem už se přibližovali k pokutovému území, ale druhého jmenovaného obral o míč Carvajal. Protiútok Realu brzy přerušil Insigne.

7.

Allan prostrčil míč na rychlíka Mertense, před kterým hrál Pepe raději na roh. Ghulám kroutil míč přímo z rohového kopu na branku. Navas se pořádně natáhl a vyrazil balon do zámezí.

8.

Insigne přihrál na středovou osu Hamšíkovi, kterého rychle dostoupil Modrič. Hamšík musel rychle vystřelit, rána mu tolik nesedla, ale i tak skončil míč jen těsně vedle.

9.

Po šlapáku na Ronalda si Madridští užili míče jen na chvilku, Marcelo si pod tlakem nezpracoval těžkou přihrávku od Ramose. Neapol hraje na začátku velmi aktivně a má převahu.

10.

Hamšík trochu prohnal Allana, jenž nemohl z prvního doteku střílet. Brazilec to zkusil přímo do šestnáctky a byl zastaven Marcelem. Vzdušnou přihrávku na Callejóna zastavil později Ramos.

11.

Neapol chybovala při rozehrávce a věnovala míč Benzemovi. Celý protiútok končil centrem Balea na Ronalda, který stál ale v ofsajdu. Navíc mu při zakončení překážel Benzema.

12.

Mertens neměl nárok dostat se k přetaženému centru, nicméně s Callejónem dostali pod tlak Marcela. Brazilskému obránci přispěchal na pomoc Kroos, míč je na polovině hřiště.

13.

Neapol hraje častěji s balonem, ale Realu se daří nepouštět italského soupeře do větších šancí. Madridští mají z prvního zápasu náskok, který zatím kontrolují.

14.

Zprvu nenápadná rána Insigneho z větší vzdáleností nakonec Navase nepříjemně potrápila. Brankář z Kostariky vyrazil míč do zámezí. Po rohu Ghuláma byl však faulován Pepe.

15.

Koulibaly na půlce odevzdal míč Modričovi, který vyslal po pravém křídle Balea. Po jeho centru střílel z voleje Kroos, ale nasměřoval svůj pokus přímo na Reinu.

16.

Hysaj vystoupil proti přihrávce od obránců Realu a vracel míč před Navase. Madridská obrana ovšem dokázala centr odvrátit. U míče je opět Neapol.

17.

Hamšík měl po přihrávce od Albiola spoustu času, otočil se a vypálil. Rána mu znovu nesedla a Navas nemusel zasahovat. Ale byl to už druhý pokus neapolského kapitána.

18.

Modrič si na pravé straně vybral Carvajala, jenž posouval míč na Balea. Po jeho souboji s Hamšíkem se měl kopat rohový kop, ale rozhodčí přisoudili balon Neapoli.

19.

Bale si zpracoval dlouhý pas z poloviny hřiště, obstřelil Koulibalyho a donutil Reinu k dalšímu zákroku. Španělský gólman neměl s tímto pokusem žádné problémy.

20.

Insigne se stáhl až k půlící čáře a dlouhým míčem zkoušel oslovit Mertense. Až k Belgičanovi ale balon nedoputoval. Hysaj nepustil míč na Ronalda, který byl však stejně v ofsajdu.

21.

Kroos při napadání rozehrávky přišlápl chodidlo Allanovi a u míče zůstane Neapol. Callejón se snažil vymodlit žlutou kartu pro německého záložníka, ale marně.

22.

Koulibaly vyhnal Balea do rohu hřiště, kam přispěchal na pomoc Insigne. Od něj se míč odrazil pro Neapol velmi příhodně a zamířil k Reinovi. Ten rozehrál znovu nakrátko.

23.

Diawara posílal balon ke vzdálenější tyči, kam si nabíhal Callejón. Pro míč se ovšem včas vydal Navas a v klidu jej stáhl ze vzduchu. Nic těžkého.

24.

Je tady první gól, který dává odvetnému osmifinále pořádnou zápletku! Neapol se skvělou kombinací středem hřiště propracovala až do šestnáctky a Hamšík posunul míč na DRIESE MERTENSE. Belgický útočník potvrdil střeleckou formu a trefil se přesně k pravé tyči - 1:0!

26.

Naplněný stadion San Paolo je na nohách, Neapol je v současné situaci jen jeden gól od postupu. Italskému týmu se vyplatila bezměrná aktivita od první minuty.

27.

Real se k míči příliš nedostává, jedině z občasných protiútoků. Sražená střela Insigneho zpoza šestnáctky doskákala pohodlně k brankáři Navasovi.

28.

Marcelo sice udržel míč na hrací ploše, ale přesně rozehrát už v těžké pozici nedokázal. Pepe odčinil o něco později své zaváhání a zastavil akci Neapole po levé straně.

29.

Ronaldo dostal parádní přihrávku do šestnáctky, vyhnul se Koulibalymu a Reinovi a z úhlu zakončoval do odkryté branky! Míč se však odrazil od pravé tyče ven. Baleův centr o chvíli později nikoho z Madridských nenašel.

30.

Real teď na minutku zmáčkl Neapol, na konci však stála velmi nepřesná střela Casemira z dálky. Reina nikam nespěchá, domácí mužstvo se chce na chvíli uklidnit.

31.

Mertens si nabíhal na přihrávku Hamšíka za obranu, ale o balon přišel. Ramos si pak s belgickým střelcem poradil u rohového praporku a s přehledem rozehrál.

32.

Modrič si na polovině hřiště došel pro nedovolený zákrok od Hysaje.

33.

Diawara nezvládl odkop po těžkém autovém vhazování od Hysaje. Albánský obránce však za půl minuty zvládl hlavičkový souboj s Benzemou a získal balon zpět.

34.

Insigne se sebevědomě pustil do akce skrz pokutové území a přihrával před branku. Pepe srazil míč na roh, od praporku bude rozehrávat Callejón.

35.

Pepe vůbec nedostoupil Koulibalyho, a ten se dostal po centru od Callejóna k hlavičce. Naštěstí pro Real senegalský obránce branku Navase přestřelil.

36.

Insigne vytěžil z práce od Hamšíka a hodil si míč po levé straně. Insigne je skvělý sprinter, potrápil obránce Realu a vykoledoval si faul. Přímý kop si bere na starosti Diawara.

37.

Kroos napadal Allana, ale balon se odrazil přesně k nabíhajícímu Mertensovi. Ten sice netrefil míč čistě, i tak ovšem musela Navasovi pomoct levá tyč.

39.

Hamšík byl adresátem rychlé přihrávky ze středu hřiště a pádil na branku. Pepe však jeho náskok stahoval, Hamšík zkusil vystřelit zpoza šestnáctky, ale nepřesně.

40.

Kroos sice na polovině hřiště spadl na zem, jenže podle rozhodčího Cakira se o faul nejednalo. Po nedorozumění Hamšíka a Insigneho má Real další šanci.

41.

Hamšík dostal balon do šestnáctky a z ostrého úhlu prozkoušel Navase. Ten možná očekával spíše centr, ale dokázal proti kapitánovi Neapole zakročit.

42.

Pepe se po doteku rukou od Mertense velmi ochotně skácel k zemi, přesto se pískal faul neapolského útočníka. Real drží míč na půlce a kombinuje.

43.

Albiol srazil nedovoleným způsobem svého bývalého spoluhráče z Realu Ronalda. Madrid rozehrál přímý kop nakrátko a postupnou kombinací se snaží dostat do šestnáctky.

44.

Po doteku od Diawary rozehrával Kroos první rohový kop Realu. Reina si zkušeně došel pro balon a vyboxoval jej z pokutového území. První poločas jde pomalu do finiše.

45.

Allan šlápl Carvajalovi na kotník a španělský fotbalista zůstal ležet na trávníku. Hra je přerušena, hráč Realu ošetřován. V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.

První poločas odvety osmifinále Ligy mistrů mezi Neapolí a Realem Madrid nabídl skvělou podívanou. Italský tým potřebuje zvítězit 2:0 a od začátku zápasu podle toho hraje. Převaha Neapole se gólově zhodnotila po čtyřiadvaceti minutách, kdy se po přihrávce Hamšíka prosadil Mertens.

Za dalších pět minut se do první šance Realu nachomýtl Ronaldo, jenže poté, co se vyhnul Koulibalymu a Reinovi, střílel do tyče. Branková konstrukce zachránila také Navase proti další Mertensově střele. Několik střeleckých pokusů si připsal aktivní Hamšík, Real se do útočných manévrů příliš nepouštěl. Ve druhém poločase půjde o hodně.

Úspěšné přihrávky: 260 - 222

Dries Mertens prokázal skvělou formu a vstřelil sedmnáctý gól v šestnácti posledních zápasech. V první půli pak ještě stihl napálit tyčku.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Druhý poločas začal beze změn v sestavách, Reina si připsal první zákrok proti centru z levé strany. Insigneho přihrávku odrazil Casemiro pouze k Hamšíkovi.

47.

Neapolská akce brzy skončila a Real rozehrál povedený protiútok. Dvě přihrávky křížem, pas od Kroose si zpracoval Benzema a střílel zhruba ze sedmnácti metrů do boční sítě.

48.

Ramos odehrál před nebezpečným Mertensem jen na rohový kop. Callejónův centr odhlavičkoval z malého vápna Bale. Neapol o chvíli později vhazuje.

49.

Hysaj s Allanem pronikli po pravé straně a Marcelo stačil zahrát pouze do zámezí. Domácí mužstvo se snaží pokračovat v aktivní hře a napadáním dostává Real pod tlak.

50.

Koulibaly si nedělal problémy a napálil skákavý balon dopředu. Přidělal tím starosti Pepemu, jenž zahrál hlavou jen do autu. Real se dlouhému vhazování dokázal ubránit.

51.

Hamšík přihrál přímo na nohu Ronaldovi, jenž rozehrál doleva na Kroose. Jeho přetažený centr odvracel Hysaj hlavou na roh. Jinou možnost neměl.

52.

Vyrovnáno, Real Madrid se může na začátku druhého poločasu uklidnit! Na Kroosův brilantní centr si naskočil SERGIO RAMOS a uklidil míč hlavou do horního rohu - 1:1!

54.

Neapol aktuálně potřebuje vstřelit dvě branky a neinkasovat, aby dostala zápas alespoň do prodloužení. Hráči Realu v pohodě odvrátili rohový kop domácích.

55.

První žlutou kartu v zápase obdržel brazilský záložník Allan (NEA), který na půlce zezadu došlápl na Casemira. Následovala menší strkanice s Marcelem.

56.

Trenér Sarri stahuje ze hry právě Allana, na jehož místo nastupuje mladý Chorvat Marko Rog. První střídání zápasu tak přichází ještě před hodinou hry.

57.

Rázem je všechno jinak, Real Madrid otáčí stav zápasu a kráčí si pro postup! Ramos si podruhé v pěti minutách naskočil na roh Kroose a hlavičkoval na branku. Balon ještě před Reinou hlavou nešťastně přizvedl DRIES MERTENS a zaznamenal vlastní gól - 1:2!

59.

V tuto chvíli už je postup Neapole pouze v rovině teorie, neboť by potřebovala vstřelit čtyři branky a neinkasovat. Real nastoupil do druhého poločasu výborně.

60.

Ghulám byl faulován napadajícím Balem a Neapol vzadu rozehrála nakrátko.

61.

Z tribun stadionu San Paolo se čím dále více snáší pískot, protože Real hraje s balonem mnohem častěji než v první půli. Modrič vymýšlí, co provést ve středu hřiště.

62.

Nový muž na hřišti Rog si po obdržené brance trochu spravil náladu, na polovině hřiště si vykoledoval faul od Ronalda. Neapol však o balon rychle přišla.

63.

Ronaldo po chybě Neapole unikl po pravé straně, hodil si balon okolo Koulibalyho, ale odcentroval jen do boční sítě Reinovy branky. Bude se vykopávat od brány.

64.

Pepe si před Insignem vůbec nekomplikoval život, za současného stavu si v klidu mohl dovolit odkop na tribunu. Ghulám bude vhazovat v blízkosti rohového praporku.

65.

Ghulám se k míči dostal znovu u postranní čáry o něco později a chytrou přihrávkou uvolnil na hranici velkého vápna Roga. Ten střílel pod tlakem Ramose jen nad branku.

67.

Marcelo nepustil Insigneho centr na Callejóna, Diawarova přihrávka byla na Hamšíka příliš dlouhá, ale míč byl tečován. Neapol bude zahrávat rohový kop.

68.

Koulibaly zakončoval po rohu nad Navasovu branku. Real střídá poprvé v zápase. Trenér Zidane stahuje ze hry Garetha Balea, kterého zastoupí Lucas Vázquez.

69.

Ramos si zpracoval Hysajův centr na prsa, věděl, že má kolem sebe spoustu prostoru. Rozehrávka se pak ale Realu nepovedla, a tak mohou hrát Albiol a Mertens.

69.

70.

Lorenzo Insigne se dnes vydal ze všech sil, ale dvacet minut před koncem mizí ze scény. Domácí nasazují střelce Arkadiusze Milika.

71.

Fotbalisté Realu si vyměňují balon na obranné polovině a dopředu se příliš neženou. Bohorovnou kombinaci přerušil až faul Neapole na Lucase.

72.

Ronaldo se dostal k balonu na pravé straně a v těžké pozici jej ještě udržel ve hře. Real se proto posunul blíže k Reinově brance, o něco později už hraje s balonem Marcelo.

74.

Navas si našel ve vzduchu rohový kop Neapole a vyboxoval míč pryč z pokutového území. Při tomto zákroku byl nucen brankář Realu srazit spoluhráče Pepeho.

75.

Benzema byl ve vápně čistým způsobem odstaven Albiolem. Neapol střídá naposled v zápase. Na hřiště se dostává Piotr Zielinski, ze hry je stažen kapitán Marek Hamšík.

76.

Mertens se skácel na zem po střetu s Carvajalem, vše se odehrálo mimo hru. Belgický záložník si vynutil přerušení hry a je v současné chvíli ošetřován.

77.

Druhá rošáda na straně španělského týmu. Karima Benzemu střídá Álvaro Morata.

78.

Ghulám odehrál balon před Lucasem do zámezí. Ronaldovu střelu zablokoval Koulibaly, Moratovu dorážku srazil na roh Hysaj. Kroos rozehrává nakrátko.

79.

Real se k ohrožení Reinovy branky nedostal, Morata později zahrál na polovině hřiště rukou. Mertens u rohového praporku došlápl na nohu Carvajala a fauloval.

80.

Deset minut před koncem regulérního hracího času střídá Real naposled v zápase. Luka Modrič má pro dnešek hotovo, postup do čtvrtfinále si přímo na hřišti užije Isco.

82.

Arsenal nezvládá ani odvetu proti Bayernu a prohrává doma už 1:4. V Mnichově prohrálo londýnské mužstvo 1:5 a na Emirates Stadium to navzdory dobré první půli nebude lepší.

83.

Ronaldo s Iscem dostali balon na nabíhajícího Lucase, po jehož centru pokračoval ve hře Morata. Nikdo z těchto hráčů se neodhodlal k zakončení.

84.

Carvajal si našel cestu k odraženému míči, zkrotil skákavý balon a přehodil nohu Koulibalyho. Hezké individuální akci chybělo už jen přesné zakončení.

85.

Arsenal doma obdržel pátou branku a ostuda je tedy dokonána. Zde v Neapoli se dohrává ve sníženém tempu, větší útočnou snahu projevuje v posledních minutách Real.

86.

Ghulámův centr z levé strany nebyl pro obranu Real žádným složitým oříškem. O chvilku později to zleva zkusil Mertens, upadl ve vápně, ale penaltu si nevymodlil.

88.

Koulibaly dokázal hlavou odklonit Marcelův centr a Ronaldo se tak k zakončení nedostal. Ghulám s Mertensem rozehrávají akci po levém křídle.

89.

Amadou Diawara (NEA) vidí za došlápnutí na chodidlo Kroose žlutou kartu.

90.

Druhá branka Realu byla nakonec připsána Mertensovi jako vlastní gól. Kroos přihrál doprostřed Iscovi, kterého fauloval Koulibaly. Real rozehrává přímý kop.

90+1.

Real přidává v nastavení třetí branku a pečetí postup do čtvrtfinále. Ronaldo si naběhl na Marcelovu přihrávku, Reina pak jeho střelu zleva vyrazil jen k ÁLVARU MORATOVI, a ten už měl práci poměrně jednoduchou - 1:3!

90+2.

Turecký rozhodčí nastavil dvě minuty a momentálně píská konec zápasu.

Zápas znovu končí vítězstvím Realu, který rozhodl o postupu do čtvrtfinále ve druhém poločase. Už po sedmi minutách srovnal hlavou po rohu Kroose Ramos a za dalších pět minut se situace opakoval. Jen Ramosovu hlavičku přizvedl za záda Reiny nešťastník Mertens. Za stavu 1:2 v neprospěch Neapole potřebovalo domácí mužstvo vstřelit čtyři branky a naděje na úspěch vzaly za své. Carvajal v závěru utkání svou šanci nevyužil, to střídající Morata dorážkou Ronaldovy střely v nastavení upravil na konečných 3:1 pro Real. Neapol se po sympatickém výkonu v prvním poločase s Ligou mistrů loučí.

Arsenal doma podlehl Bayernu Mnichov 1:5. Celkový součet vyznívá v poměru 2:10 pro bavorský tým. Petr Čech na Emirates Stadium nechytal, v brance byl David Ospina.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.