Viktoria Plzeň
10. Vlašić (pen.)
56. Procházka
81. Hejda

Vítejte u online přenosu z utkání základní skupiny Ligy mistrů mezi CSKA Moskva a Plzní. Zápas začíná v 18:55.

Dobrý večer. Již za necelé dvě hodiny začne v rámci Ligy mistrů jedno z klíčových utkání skupiny G, ve kterém se utká domácí CSKA Moskva s Viktorií Plzeň. CSKA má aktuálně 4 body a drží třetí příčku, nicméně v případě vítězství se Plzeň na svého dnešního soupeře dotáhne a výrazně by zabojovala o účast v jarní části Evropské ligy.

Dnes od 12:00 se již odehrálo utkání UEFA Juniorské ligy, ve které si Viktoria vede velmi dobře a momentálně se nachází na třetí příčce. Z utkání na moskevském hřišti však brala "jen" bod za remízu 1:1. Právě jednobodovou ztrátu má ale na druhý AS Řím.

Domácí fotbalisté zatím se sezónou nemohou být zcela spokojeni. V rámci Ligy mistrů sice CSKA Moskva dokázalo porazit například Real Madrid, avšak v Premier Lize to není ideální. Moskevský celek dosud odehrál 15 kol nejvyšší ruské ligy a aktuálně se nachází na třetím místě. To bylo nebylo nic hrozného, nicméně na velkého rivala, Zenit Petrohrad, ztrácí již téměř propastných 8 bodů.

Nikola Vlašič
Nikola Vlašič | Foto: Reuters

V nejprestižnější klubové soutěži má CSKA za sebou čtyři kola, přičemž se drží na třetím místě skupiny G. To okupuje díky remíze v Plzni a překvapivé domácí výhře nad Realem Madrid. Na druhou stranu, v posledních dvou duelech proti AS Řím nezískalo CSKA ani bod a to při skóre 1:5.

Viktoria Plzeň je na tom v posledních týdnech poměrně špatně. Ve Fortuna lize totiž ztratila první pozici, když nedokázala porazit Liberec ani slabou Příbram. Navíc je k tomu nutno přidat absenci nejlepšího kanonýra Michaela Krmenčíka, což Plzni v dnešním zápase rozhodně nepřidá. Aktuálně je tak Viktoria na druhé pozici české ligy a na první Slavii ztrácí čtyři body.

Smutek Viktorie po zápase LM Plzeň - Real Madrid
Smutek Viktorie po zápase LM Plzeň - Real Madrid | Foto: Milan Kammermayer

Pochopitelně také český celek má za sebou v Lize mistrů čtyři utkání, nicméně ve srovnání s domácími je na tom hůře. Dosud totiž Plzeň brala bod jen za domácí remízu se svým dnešním soupeřem. Jinak viktoriáni odehráli jeden povedený zápas na půdě Realu Madrid, kde vybojovala sympatický výsledek 1:2. Naposledy však s obhájcem titulu prohrála 0:5.

Do dnešního utkání vstoupí z pohledu Plzně podobná sestava jako o víkendu proti Liberci. Na hrotu bude opět Tomáš Chorý, nicméně záložní řada doznala tři změny. Místo Hořavy bude defenzivnější úkoly plnit Procházka a směrem dopředu nahradí Kovařík Kopice a Petržela Ekpaie.

SESTAVA CSKA MOSKVA

Akinfejev (C) - Nababkin, Becao, Černov - Fernandes, Vlašić, Bistrović, Ščennikov - Sigurdsson, Obljakov - Čalov

Pomazun - Jefremov, Nišimura, Kučajev, Bijol, Gordušenko, Žamaletdinov

SESTAVA VIKTORIE PLZEŇ

Hruška - Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský - Procházka, Hrošovský - Petržela, Čermák, Kovařík - Chorý

Kozáčik - Hořava, Kopic, Bucha, Havel, Řezníček, Pernica

Hlavní rozhodčí: Danny Makkelie

Asistenti rozhodčího: Kevin Blom, Kamphuis Jochem

Brankoví rozhodčí: Mario Diks, Hessel Steegstra

Čtvrtý rozhodčí: Rob van de Ven (všichni z Nizozemska)

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Viktoria se prezentovala rychlým přechodem na útočnou polovinu. O kolmou přihrávku se pak pokusil Petržela, avšak míč přes defenzívu CSKA neprošel.

2.

Nepřesnost u poloviny hřiště hostů využil Sigurdsson, jež se u postranní čáry okamžitě uvolnil a vynutil si faul.

3.

Vlašić využil trochy prostoru a ujal se míče na nějakých třiceti metrech od Hruškovy brány. Následným centrem našel pouze Davida Limberského.

3.

Registrujeme první střelecký pokus domácího mužstva. Po rychlém zisku míče se CSKA dostalo k pokutovému území, ale Bistrović nepálil do prostoru brány.

4.

Razantní souboj podstoupil Tomáš Chorý, který se zjevil u poloviny hřiště. I přes bolestivou grimasu bude stoprocentně pokračovat.

6.

Milan Petržela šel příliš tvrdě do souboje s Obljakovem a kousek od rohového praporku poslal soupeře k zemi.

8.

Ani jeden z celků zatím nezískal nějakou výraznější převahu. Hraje se především u poloviny hřiště, kde momentálně kombinuje domácí CSKA.

9.

Velká nepříjemnost pro Viktorii Plzeň! Po Fernandesově centru si Petržela dal míč daleko od nohy, využil toho domácí fotbalista a následoval nedovolený zákrok. Penalta!

10.

Tak již v desáté minutě jdou domácí do vedení. Míč si na značku pokutového kopu postavil NIKOLA VLAŠIĆ, který si dal malý rozběh, ale přesto míč poslal přímo do horního rohu brány. Hruška byl bez šance.

12.

Na druhé straně se o kloudnější akci pokusili také hostující fotbalisté. Zatím bez úspěchu.

13.

Žlutou kartu dostává Ivan Obljakov, který šel do důrazného skluzu a nepříjemně zasáhl Milana Petrželu.

15.

Parádní centr z pravé strany vyslal Mário Fernandes, který měl dost času k přihrávce na vzdálenější tyč. Tam byl volný Ščennikov avšak jeho hlavička šla těsně nad bránu.

16.

Viktoria se nadále nemůže vymanit z defenzívy. Hosté si akce výrazně kazí velkými nepřesnostmi.

17.

Ofenzivní snaha hostujícího celku vyústila v příliš dlouhý centr na Radima Řezníka. Zkušený obránce Plzně se už však nacházel v zámezí.

18.

Na konci 18. minuty se ke sražené přihrávce dostal Obljakov. Mladý záložník CSKA sáhlo k okamžité střele, ale Hruška vytáhl parádní zákrok.

19.

Rohový kop moskevského celku nepřinesl další ohrožení Igora Akinfejeva. Přesto CSKA pokračuje v ofenzívě.

21.

Domácí bez problémů přešli na útočnou polovinu hřiště, avšak rychlejší akci zpomalili a rozjíždí rozvážnou kombinaci.

22.

Výborně si napravo vedl Nikola Vlašić, který si míč bleskově navedl na levou nohu a jedovatým zakončením vystrašil hostujícího gólmana. Míč o kousek minul vzdálenější tyč.

24.

Zbytečným faulem se provinil Fjodor Čalov, který si na hrotu dělal prostor a loktem zasáhl tvář Romana Hubníka. Výsledkem je žlutá karta.

25.

Další důrazný souboj, nicméně tentokrát se nejednalo of aul na hostujícího fotbalistu. Plzeň musí pokračovat v obléhání.

26.

Dvakrát se domácím podařilo přerušit akci Viktorie. V obou případech to bylo jen za cenu vhazování Plzně.

26.

Až nyní měl práci také Akinfejev. Procházka totiž vymyslel zajímavou přihrávku, ke které se tlačil Chorý a domácí gólman musel rychle z brány.

27.

To byla nádherná kombinace domácích. Čalov vytáhl neskutečnou přihrávku mezi dvěma soupeři a rázem byl Ščennikov sám před Alešem Hruškou. Div, že nepřišlo přesnější zakončení a následovat bude jen odkop.

28.

CSKA kombinuje s velkou lehkostí a trochu si teď zahrával Hejda, který v pokutovém území zjevně přistrčil nabíhajícího si Čalova. Penalta se naštěstí pro hosty nepískala.

29.

Dvakrát se Viktorii nepodařilo přenesení hry až do těsné blízkosti Igora Akinfejeva. Přesto jsou hosté momentálně o něco aktivnější.

31.

Další nepříliš povedená kombinace Viktorie Plzeň. V tomto případě to byl Řezník, kdo přihrál jen do rukavic Igora Akinfejeva.

32.

Tak konečně Plzeň získává zajímavější příležitost. Po rychlém přechodu vpřed byl nedovoleným způsobem zastaven Kovařík a je z toho volný kop kousek za šestnáctkou.

33.

Nakonec se k exekuci volného kopu postavil Roman Procházka, který vyslal povedené technické zakončení. Akinfejev byl připraven a vyboxoval míč na roh.

34.

Viktoria přidává na obrátkách a získává další rohový kop. Z toho předchozího nezahrozila, uvidíme, jak si hosté povedou nyní.

35.

Centr na bližší tyč prodlužoval David Limberský, načež míč zamířil znovu za brankovou čáru. Přesto sudí nařizuje další roh.

36.

Výborný obranný zákrok zabránil v zakončení Hejdovi, kterého se pokusil nalézt Hubník. Zakončení ovšem nepřišlo.

36.

Roman Hubník se vracel na obrannou polovinu, když se vpřed vysouval Sigurdsson. Právě tohoto Islanďana navíc český obránce fauloval, čímž si vykoledoval žlutou kartu.

38.

Po delší době přišel bleskový přechod do útoku v podání CSKA. Čalov míč posunul k brankové čáře, avšak finální přihrávku zablokoval Řezník.

40.

Po předchozích aktivních minutách Plzně je lepším celkem opět domácí CSKA. Vrbovi svěřenci mají o přestávce hodně prostoru k zamyšlení.

41.

Tvrdý souboj podstoupil Čalov s Hejdou a právě hostující obránce soupeře ve vzduchu zasáhl ramenem do tváře. Nejednalo se však o zaviněnou srážku.

43.

Velká šance na vyrovnání! Řezník si výborně naběhl za obranu soupeře, obdržel přihrávku a Ščennikov jej poslal k zemi. Je tady pokutový kop.

44.

Na rozdíl od domácích si hosté s pokutovým kopem neporadili. Roman Procházka šel k penaltě hodně ležérně a stejně tak jí nakonec kopl. Míč šel po zemi do ideálního prostoru pro gólmana, jenž vystihl směrem střely.

45.

Po rohovém kopu Plzně byl k vidění velký závar před bránou Akinfejeva. Hejda v těžkém zakončení neuspěl střelou, kterou poslal vysoko nad břevno.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.

45+2.

CSKA se pokusilo o svou poslední akci prvního poločasu. Výsledkem bylo ofsajdové postavení Fernandese.

45+3.

Plzeň ještě vybojovala rohový kop, avšak defenzíva CSKA si opět poradila.

45+3.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut zápasu je minulostí a spokojenější je CSKA Moskva. To mělo výborný vstup do utkání, když především první půlhodinu mělo jasnou převahu. Tu navíc využilo k zisku penalty, kterou v desáté minutě proměnil Nikola Vlašić. Až po zmiňované půlhodině se směrem vpřed odhodlala také Plzeň a nakonec i český tým kopal penaltu. Roman Procházka však zakončení zpackal, když nechal vyniknout brankáře Akinfejeva.

46.

Oba celky jdou do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Georgij Ščennikov své místo přepouští Dmitriji Jefremovovi, David Limberský je nahrazen Janem Kopicem.

47.

Tomáš Chorý si dobře našel kolmou přihrávku, který prošel přes jednoho hráče, ale další už mu vystavil stopku.

49.

Hodně pomalu šel dopředu Roman Procházka, který se brzy nechal obrat Jefremovem. Navíc si pak ruský hráč vykoledoval faul.

50.

Nepovedená kolmice hluboko na útočnou polovinu v podání CSKA Moskva. Míč doputoval pouze k Hruškovi.

51.

Hodně rychle musel z brány Hruška, který čelil Sigurdsonnově náběhu. Domácí záložník si míč posunul jen za brankovou čáru.

52.

O překonání defenzívy CSKA se pokusil Milan Petržela. Hostující záložník si však naběhl jen do ofsajdového postavení.

54.

Velmi slabým zakončením se prezentoval Tomáš Chorý, který pálil z pětadvaceti metrů. Míč však poslal po zemi do náruče Igora Akinfejeva.

56.

Zničehonic je vyrovnáno! Výbornou akci na pravé straně předvedlo duo Petržela - Kopic, druhý zmíněný nacentroval do pokutového území a tam byl zcela volný ROMAN PROCHÁZKA. Nevyužitou penaltu Procházka napravil technickým zakončením do horního rohu brány.

58.

Viktoria spěchala s dalším útokem, nicméně tentokrát zůstala defenzíva CSKA v klidu.

59.

Bleskově mohlo jít CSKA znovu do vedení. Vlašić si míč nachystal na střelu z hranice pokutového území, ale Hruška byl pozorný!

60.

Další akce CSKA. Čalov výborně přihrával na malé vápno, ale tam si krok nesrovnal Obljakov, jenž skákající míč vůbec netrefil.

60.

Dodatečně teď žlutou kartu obdržel Patrik Hrošovský, který se faulem pokusil o zastavení předchozího brejku.

61.

Dva rohové kopy v krátkém časovém úseku rozehrávala Viktoria Plzeň. Ani jeden centr neprošel přes dobře postavené bránící hráče.

61.

Plzeňští fotbalisté cítí šanci. Řezník sice nepřihrál přesně, ale míč se dostal k Čermákovi, který neváhal se zakončením. Nízký pokus lapil Akinfejev.

62.

Teď se hra přelévá ze strany na stranu. CSKA znovu předvedlo bleskový výpad, nicméně po dobré obranné hlavičce Hubníka pálil Jefremov výrazně mimo bránu.

63.

Perželova akce na pravé straně byla přibrzděna faulem, čímž CSKA dokázalo získat čas pro seskupení defenzívy. Pak už přišel jen centr do náruče Igora Akinfejeva.

64.

Několik střeleckých pokusů nyní ustála obrana Plzně. Míč se posléze odrazil k Bistrovićovi, který fauloval Čermáka.

65.

Aleš Čermák se tentokrát prezentoval na druhé straně hřiště. Kolmá přihrávka na Kopice šla příliš daleko od hostujícího záložníka.

66.

CSKA se nastěhovalo na útočnou polovinu a dokázalo najít skulinu v defenzívě soupeře. Centr ale proskákal pouze ke Kovaříkovi.

67.

Jefremov teď číhal na zadní tyči, kam také směřoval centr z pravé strany. Připraven byl ale Radim Řezník.

68.

Domácí jsou momentálně nebezpečnější a drží hru hluboko na polovině soupeře. Poslední zakončení však trefilo hráče stojícího v ofsajdu.

70.

Druhé střídání hostujícího celku. Milan Havel se pokusí oživit hru na úkor Milana Petržely.

71.

Plzeň si koleduje o malér. Obrovskou šanci měl Sigurdsson, který se zjevil sám na pravé straně pokutového území. Proti inkasování byl ovšem fantastický Hruška.

72.

Také CSKA sáhlo k druhému střídání. Ivan Obljakov je stažen z trávníku, opačným směrem putoval Konstantin Kučajev.

74.

Aktivní Sigurdsson se znovu prezentoval zakončením, když vypálil zpoza pokutového území. Tvrdou střelu vytěsnil pozorný gólman Plzně.

75.

Nepovedený centr Kučajeva putoval daleko od všech domácích fotbalistů. Po chvíli Plzeň ustála další snahu a bude se odkopávat od brány.

77.

Zajímavě vypadala akce hostů. Kopic míč získal brzy po předchozí ztrátě a po roztažení hry napravo mohl zakončovat Radim Řezník. Střelu k tyči si pohlídal Akinfejev.

79.

Zatímco se chystá poslední střídání CSKA, právě domácím se daří držet míč u poloviny hřiště.

80.

Odehráno má Fjodor Čalov, kterého nahradí Timur Žamaletdinov. Za Viktorii jde na trávník Jakub Řezníček, jenž zaujme pozici Tomáše Chorého.

81.

Domácí si u středu hřiště počínali velmi laxně a čelili tak rychlému brejku. Viktoria získává rohový kop.

81.

Fantazie! Viktoria Plzeň v závěru otáčí vývoj zápasu. Nakrátko rozehraný roh vyústil v centr Patrika Hrošovského a v pokutovém území se k hlavičce prodral LUKÁŠ HEJDA. Stoper hostujícího celku zakončil zblízka do protipohybu Akinfejeva.

83.

Nedovoleným zákrokem si pomohl Sigurdsson, který svou nohu zvedl příliš vysoko a je mu pískán přestupek v souboji s Řezníkem.

84.

Sprinterský souboj na levé straně absolvoval Řezník, který čelil Jefremovovi. Nakonec je z toho rohový kop domácích.

86.

Ze standardní situace CSKA nepřišla žádná hrozba. Defenzíva Viktorie si poradila, když míč odvrátila k polovině hřiště.

87.

Finální kolmici vymýšlel Bistrović, avšak míč šel daleko od Kučajeva a toho si Hubník dokonale pohlídal.

87.

Armádní klub drží míč na útočné polovině, ale momentálně si příliš neví rady. Těžce se hledá cesta k pokutovému území Viktorie.

88.

Dvě nepovedené přihrávky k šestnáctce předvedli fotbalisté CSKA. V prvním případě si skvěle poradil Hejda, v druhém pak Radim Řezník.

89.

Kristijan Bistrović vyslal střelecký pokus zpoza šestnáctky. Technické zakončení levou nohou šel výrazně mimo tři tyče.

90.

Plzeň hru dobře drží daleko od svého gólmana. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

90.

Nakonec to jsou tři minuty, které sudí Danny Makkelie přidal k základním devadesáti.

90+1.

Další nevýraznou střelu si připisuje Kristijan Bistrović. Mladý záložník CSKA poslal míč pouze k Aleši Hruškovi.

90+1.

Vepředu se dobře popral Milan Havel, který zabojoval mezi dvěma hráči. Nakonec je z toho vhazování pro hosty.

90+2.

Žlutou kartu za zdržování hry ještě dostává Jan Kopic.

90+3.

Skvěle si hosté počínají v závěru. Havlova střela ale neprošla a další odražený míč šel jen k Akinfejevovi.

90+3.

To byl klíčový okamžik. Skvěle prodloužený míč šel za obranu Plzně, ale Hruška šel bleskově ven z brány znemožnil hrozící zakončení Rodriga Becaa.

90+3.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je tedy minulostí a Viktoria nakonec slaví veledůležité tři body. Lepší vstup do zápasu měli domácí fotbalisté, kteří v 10. minutě proměnili pokutový kop a po trefě Nikoly Vlašiće byli ofenzivně naladěni. Jenže zhruba ve třicáté minutě se hra minimálně vyrovnala a také Plzeň se začala tlačit do šancí. V první půli to vyústilo penaltou, nicméně Roman Procházka jí trestuhodně zahodil.

Do druhého poločasu Plzeň vstupovala s nutností vstřelení dvou branek a to se také stalo. Nejprve se prosadil Roman Procházka, který v 56. minutě odčinil neproměněný pokutový kop z první půle. Následně se hrálo nahoru dolů, několik velkých šancí mělo CSKA, ale skvěle chytající Hruška český tým dokázal podržet. Plzeň posléze prokázala, že v závěrech zápasů dává góly poměrně pravidelně a po hlavičce Lukáše Hejdy z 81. minutě šla do vedení. To už se hostům podařilo udržet, čímž si Viktoria výrazně vylepšila šance na postup do jarní fáze Evropské ligy. V posledním kole by totiž CSKA Moskva muselo bodovat na horké půdě Realu Madrid.