17. Messi
61. Messi
69. Messi
89. Neymar

Sledujte online reportáž z utkání fotbalové Ligy Mistrů mezi Barcelonou a Manchesterem City. Utkání začíná ve 20:45.

Utkání favoritů obou celků bude mít pikantní příchuť, jelikož na Nou Camp přijede v roli manažera Manchesteru City Pep Guardiola, který v Barceloně Ligu mistrů vyhrál hned dvakrát. Jednou už se s Barcelonou utkal jako trenér Bayeru Mnichov a neuspěl. Přesto pro něj bude návrat do míst, kde slavil nejen trenérské, ale také i hráčské úspěchy, hodně emotivní.

„Před rokem a půl jsem do Barcelony přicestoval s Bayernem a byl to pro mě mimořádný zápas. Stadion a všichni lidé okolo klubu jsou součástí mého života. Vždycky jsem šťastný, když se sem vracím. Vyrůstal jsem v Barceloně, mám tady rodinu i přátele.“

Manchester City v lize po šesti výhrách dvakrát klopýtnul. Před reprezentační pauzou podlehl Tottenhamu a naposledy jen remizoval doma s Evertonem, i když kopal v utkání dvě penalty. V Lize mistrů po jednoznačné výhře s Mönchengladbachem na hřišti Celticu uhrál remízu 3:3. Návrat na vítěznou vlnu ale nebude jednoduchý, v cestě jim stojí jeden z nejtěžších možných soupeřů.

Kataláský celek před reprezentační přestávkou neuspěl na hřišti Celty Vigo, v sobotu se ale narozdíl od svého dnešního soupeře dokázal zvítězit, když doma přehrál La Coruňu 4:0. Chybět jim bude jen náhradní gólman Cillessen. Hosté budou postrádat záložníka Delpha a obránce Sagnu.

Sestava Barcelony

Ter Stegen – Mascherano, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: Masip – Arda Turan, Rafinha, Alcácer, Digne, A. Gomes, Mathieu.

Sestava Manchesteru City

Bravo – Zabaleta, Stones, Otamendi, Kolarov – Fernandinho, Gündoğan – Sterling, Silva, Nolito – De Bruyne.
Náhradníci: Caballero – Fernando, Maffeo, Agüero, Navas, Sané, Clichy.

Utkání brzy začne. Oba celky jsou již na hrací ploše. Po hymně Ligy mistrů může očekávané utkání odstartovat.

Domácí Barcelona bude hrát ve své klasické modročervené kombinaci, Manchester City nastoupí v oranžovo-fialových dresech.

Utkání právě začalo!

1

Barcelona si komplikovala rozehrávku, pod tlakem byl i brankář Ter Stegen, ale ze zapeklité situace se domácí dostali-

2

Neymar prošel podél brakové čáry do vápna, ale jeho zpětnou přihrávku odvrátil Sterling.

3

Sterling z pravého křídla hledal ve vápně De Bruyneho, který bude dneska plnit roli falešné devítky, k míči se jako první dostal brankář Barcelony Ter Stegen.

5

Diváci uvidí první rohový kop, po rychlém brejku City odvrátil Mascherano raději do zámezí.

8

De Bruyne našel v pokutovém území Nolita, ten byl ale zdvojen a nedokázal vystřelit.

9

První střídání zápasu po devíti minutách. Vynuceně opouští hřiště Jordi Alba, kterého nahradí na levém kraji obrany Barcelony Lucas Digne

11

Rychlý protiútok Barcelony překazil Otamendi. který obral na hranici vápna o míč Neymara.

14

Do hry se nohama v poslední minutě zapojili obra brankáři, kteří v téhle disciplíně vynikají. Navíc je zajímavé, že v minulé sezoně byli Ter Stegen a Bravo spoluhráči v Barceloně. V srpnu se pak chilský gólman přesunul na britské ostrovy.

17

Barcelona se ujímá vedení! Messi si narazil míč s Iniestou, k míči měl ale daleko. Bohužel pro hosty však uklouzl Fernandinho a rázem se argentinský útočník objevil sám před Bravem. S přehledem do obešel a zakončil do odkryté brány.

21

Man City po gólu lehce opaření, další nadějnou akci Barcelony přerušil útočný faul.

24

Suárez přichycen v ofsajdové pasti.

24

Zabaleta zajel ostře do Neymara a dostává od sudího Mažiče varování.

28

Silva poslal k zemi Piqueho a uviděl žlutou kartu.

31

Neymar se řítil z levé strany na Brava, ale brankář Citizens byl v souboji první a míč získal pro svůj tým.

32

Messi našel ze standardní situace ve vápně hlavu Rakitiče, ale chorvatský záložník minul bránu.

37

Z pravé strany během minuty zkoušeli dostat míč do vápna Sterling a De Bruyne, první pokus byl zablokován, druhý skončil v náručí německého brankáře ve službách katalánského klubu.

37

Nolito byl v dobré pozici, ale z levé strany trefil jen nohy Ter Stegena.

38

Marc-Andre Ten Stegen opět v akci, tentokrát po skvělé individuální akci Gündogana. Ten obešel Piqueho a následně vystřelil na zadní tyč, brankář Barcelony ale předvedl skvělý zákrok.

39

Barcelona střídá podruhé během první půle. Opět se jedná o změnu v obraně a opět kvůli zranění. Pique má po souboji se Silvou problém s kotníkem a nahradí jej Mathieu

40

Druhá žlutá karta pro Man City, po faulu na Neymara ji obdržel brazilský záložník Fernandinho

43

Skvělá přihrávka De Bruyneho na Nolita, ten ale z levé strany vápna neprocpal míč před Ter Stegena.

45

De Bruyne našel z přímého kopu Stonese, ten ale hlavou těsně minul bránu Barcelony.

45+1

Suárez vypálil v dobré pozici levačkou, Bravo ale nadvakrát zakročil.

45+2

De Bruyne se dostal z úhlu k míči a trefil jen boční síť. Při centru Sterlinga však zahrál rukou Digne a hosté mohli kopat pokutový kop.

První poločas je za námi, Manchester City se v závěru dostal do několika dobrých šancí, ale zatím jen nechávají vyniknout Ter Stegena v bráně Katalánců.

Oba týmy jsou již připraveny, druhý poločas začíná.

47

De Bruyne dvakrát z pravého kraje vápna posílal míč před bránu. Jednou však odvrátil Mascherano, podruhé míč chytil Ter Stegen.

51

Umtiti se po rohu dostal k hlavičce, ale těsně minul bránu Brava.

53

Brankář Man City Claudio Bravo v dnešním zápase dohrál. Po dlouhém míči vyběhl až za vápno a při odehrávání míče trefil jen Suáreze. Ten se ho snažil přehodit a chilský brankář zahrál rukou.

57

Na hřiště přichází brankář Willy Caballero, který nahradí Nolita. Zároveň kvůli zranění opouští hřiště kapitán Zabaleta, místo kterého přišel Gael Clichy

58

Messi z přímého kopu přestřelil bránu.

60

Suárez se do zakončení přes Stonese nedostal.

61

Messi se prosazuje v utkání podruhé, těsně za vápnem dostal příliš mnoho času na to, aby si připravil míč a s přehledem jej umístil za Caballera.

64

Gündogan našel krásně za obranou De Bruyneho, ten ale z hranice vápna napálil míč jen do Ter Stegena.

68

De Bruyne opět za obranou, ale tentokrát v ofsajdu.

69

Messi uzavírá hattrick! Gündogan si nerozuměl se Stonesem, což poslal do šance Suáreze, který našel před bránou Messiho a argentinská hvězda nezaváhala.

71

Žlutou kartu uviděl Jeremy Mathieu.

72

Kolarov vyslal z přímého kopu přízemní ránu, tu ale Ter Stegen vyrazil.

74

Jeremy Mathieu během 4 minut vidí druhou žlutou kartu, kdy hloupě poslal k zemi unikajícího Sterlinga. Počet hráčů se vyrovná.

75

Neymar hledal ve vápně Suáreze, před ním však odvrátil míč Stones.

79

Ilkaye Gündogana nahradí Sergio Aguero

80

Poslední střídání také u domácích. Iniestu nahradí Andre Gomes

82

Rakitič krásně našel na zadní tyči Neymara, ale ten z bezprostřední blízkosti napálil jen Caballera.

86

Barcelona bude kopat penaltu! Messi si udělal z obrany Manchesteru City tréninkové kužely, až ho k zemi poslal Kolarov.

87

Neymar neproměňuje pokutový kop! Caballero vystihl směr a míč vyrazil.

89

Neymar se přeci jenom prosazuje. Neuvěřitelná individuální akce brazilského útočníka, který ze Stonesa udělal statistu a přesně zakončil kolem Caballera.

Utkání právě skončilo. Barcelona nakonec porazila Manchester City vysoko 4:0. Klíčovým momentem zápasu bylo vyloučení brankáře Brava v 53. minutě. Po něm Barcelona vstřelila rychle 2 branky a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Třikrát se prosadila hlavní hvězda katalánského celku Lionel Messi, čtvrtou trefu přidal Neymar.