Zaveďte už konečně video, volá Bayern. Ronaldovy góly padly z ofsajdu a Vidal neměl vidět červenou

Aktualizováno 19. 4. 2017 7:59
Bayern Mnichov sice dotáhl čtvrtfinále Ligy mistrů do prodloužení, z postupu se ale nakonec radoval Real. I kvůli špatnému výkonu rozhodčího Viktora Kassaie, tvrdí německý klub. Podle Bayernu měl arbitr ovlivnit zápas hned ve třech případech, čímž se výrazně podepsal pod porážku Mnichova 4:2.
Arturo Vidal
Arturo Vidal | Foto: Reuters

Madrid - Nejen v české lize se čím dál hlasitěji ozývá volání po co nejrychlejším zavedení videotechnologií, které by pomohly rozhodčím v klíčových okamžicích zápasů.

Po úterním vyřazení ve čtvrtfinále Ligy mistrů se k vehementním zastáncům videa přidali i fotbalisté Bayernu Mnichov, kteří prohráli v Madridu s tamějším Realem v prodloužení 2:4.

A podle jejich názoru se pod tento výsledek v klíčových momentech hodně podepsal maďarský rozhodčí Viktor Kassai a jeho tým.

"To byla celá série chyb, které nakonec ovlivnily výsledek," zlobil se například trenér Mnichovských Carlo Ancelotti. "Byla to skvělá reklama na fotbal a pak to rozhodne někdo s píšťalkou," prohlásil zase Atrjen Robben. "Je to hořký konec," dodal kapitán Phillipp Lahm. "Zasloužili jsme si postoupit."

Přísné vyloučení i ofsajdové góly

Co všechno se Bayernu nelíbilo? Zejména šlo o tři momenty ze závěru vypjatého zápasu.

Prvním bylo vyloučení chilského záložníka Arturo Vidala, který v 84. minutě skluzem odebral míč domácímu Marcovi Asensiovi. Rozhodčí Kassai za tento zákrok Chilanovi ukázal druhou žlutou kartu, a za stavu 2:1 před blížícím se prodloužením tedy poslal Bayern do deseti.

Podle Bayernu si ale Vidal vyloučení za svůj skluz nezasloužil. "Ta červená karta nás zabila. Tvrdím, že tohle prostě nebyl žlutý faul," uvedl po zápase předseda Bayernu a bývalý fotbalista Karl Heinz Rummenigge. "Hrál míč," přidal se Lahm.

Dalším sporným momentem byla branka Cristiana Ronalda, která se později ukázala jako postupová. Sergio Ramos totiž podle televizních záběrů prokazatelně nahrával elitnímu kanonýrovi do ofsajdové pozice. Praporek asistenta ale zůstal dole.

Bayern inkasovaná branka následně zcela rozložila a v druhém prodloužení dostal ještě další dvě branky a na postup pochopitelně mohl zapomenout. Třetí Ronaldův gól v utkání (a celkově jeho stý v Lize mistrů) byl navíc podle Bayernu také ofsajdový.

Chyby Kassaie přesvědčily i odpůrce videa

"Už aby rozhodčí dostali do ruky video," povzdechl si po zápase trenér Ancelotti, který přitom dlouhé roky platil za odpůrce této technologie. "Nikdy jsem nebyl příznivcem videa ve fotbale, ale teď musím přiznat, že je to nutné. Na této úrovni by se tohle nemělo dít. Věřím, že moderní technologie budou rozhodčím pomáhat co nejdříve," dodal bývalý trenér Juventusu Turín, AC Milán nebo Chelsea.

"Mluvil jsem po zápase se Zidanem a souhlasil, že výkon rozhodčích byl špatný. Nemyslím si ale, že Real by měl nějaký vliv na rozhodčí. Prostě dnes pískali špatně," dodal sedmapadesátiletý Ancelotti.

Zavedení videa se přitom už připravuje, ještě příští sezonu se ale bez něj patrně budou muset i v Lize mistrů obejít. V tuto chvíli nicméně běží ve vybraných ligách, včetně té české, testovací režim pro videotechnologie. Počítá se s tím, že od sezony 2018-19 UEFA v těchto soutěžích povolí spuštění projektu naostro.