Sestřihy LM: Real odvrátil ostudu, Pařížané v dohrávaném zápase nasázeli pět gólů

Aktualizováno 10. 12. 2020 0:20
Fotbalisté Realu Madrid, Mönchengladbachu, Atlética Madrid a Bergama zkompletovali šestnáctku účastníků osmifinále Ligy mistrů. Dnes se také dohrál zápas mezi Paris St. Germain a Basaksehirem, který byl v úterý přerušen kvůli údajnému rasismu rozhodčího, a domácí celek díky Neymarovu hattricku vyhrál 5:1.
Hráči Paris St. Germain a Basaksehiru před zápasem podpořili kampaň Black lives matter | Foto: Reuters

Skupina H:

Utkání v pařížském Parku princů bylo v úterý přerušeno po asi 13 minutách poté, co jeden z asistentů rozhodčího údajně rasisticky urazil asistenta tureckého celku. Hráči Basaksehiru na protest odešli do šaten a podpořili je i domácí fotbalisté. Utkání bylo přeloženo na dnešek a incidentem se začala zabývat UEFA.

Na úvod dohrávky utkání skupiny H hráči obou celků i nově delegovaní rozhodčí Makkelie, Diks a Boniek, kteří nahradili původní rumunskou trojici, poklekli na protest proti rasismu. Na prázdných tribunách také visely transparenty proti rasismu a na podporu asistenta Basaksehiru.

Zápas poté dopadl velmi jednostranně. O vítězství finalisty minulého ročníku rozhodl třetím hattrickem v Lize mistrů Neymar a víc třígólových zápasů v soutěži už mají jen Cristiano Ronaldo s Messim po osmi. Tři hattricky mají na kontě také Lewandowski, Gómez, Filippo Inzaghi a Luiz Adriano.

O zbývající dva góly domácích, kteří měli osmifinále jisté už před dohrávkou, se postaral Mbappé a Paris St. Germain jen o dva zásahy zaostal za klubovým rekordem, kterým je v pohárech tři roky staré vítězství 7:1 nad Celticem. Pařížané díky výhře prošli do play off z prvního místa, druhé bylo Lipsko.

Paris St. Germain - Basaksehir 5:1 (3:0)

Podívejte se na sestřih utkání PSG vs. Basaksehir | Video: O2 TV Sport

Branky: 21., 38. a 50. Neymar, 42. z pen. a 62. Mbappé - 57. Topal. Rozhodčí: Makkelie - Diks (oba Niz.), Boniek (Pol.) - Di Bello (It.).

Konečná tabulka:

1. Paris St. Germain 6 4 0 2 13:6 12
2. Lipsko 6 4 0 2 11:12 12
3. Manchester United 6 3 0 3 15:10 9
4. Basaksehir 6 1 0 5 7:18 3

Skupina B:

Real si místo v osmifinále zajistil výhrou 2:0 nad Mönchengladbachem, o které rozhodl dvěma góly v prvním poločase Benzema. Bílý balet do play off prošel z prvního místa v tabulce a vylepšil vlastní rekord, když se do vyřazovací části dostal i při 25. účasti v Lize mistrů.

Navzdory prohře mohl slavit i Mönchengladbach, který skončil ve skupině B za Realem se ztrátou dvou bodů druhý. Německý celek měl sice stejně bodů jako Doněck, jenž dnes remizoval 0:0 s Interem Milán, do play off ho ale posunula lepší bilance ze vzájemných zápasů se Šachtarem.

Inter Milán - Šachtar Doněck 0:0

Podívejte se na sestřih utkání Inter Milán vs. Šachtar Doněck | Video: O2 TV Sport

Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) - Gil (Pol.).

Real Madrid - Mönchengladbach 2:0 (2:0)

Podívejte se na sestřih utkání Real Madrid vs. Borussia Mönchengladbach | Video: O2 TV Sport

Branky: 9. a 32. Benzema. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (všichni Niz.).

1. Real Madrid 6 3 1 2 11:9 10
2. Mönchengladbach 6 2 2 2 16:9 8
3. Šachtar Doněck 6 2 2 2 5:12 8
4. Inter Milán 6 1 3 2 7:9 6

Skupina D:

Bergamo v přímém souboji o postup porazilo 1:0 Ajax. Cestu za účastí v jarní části mu usnadnil v 79. minutě záložník Gravenberch, který byl po druhé žluté kartě vyloučen. Výhru hostům poté zařídil pět minut před koncem Muriel a Atalanta i při druhé účasti v Lize mistrů postoupila do play off. Do vyřazovací části doprovodila vítěze skupiny Liverpool.

Ajax Amsterodam - Bergamo 0:1 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Ajax vs. Atalanta | Video: O2 TV Sport

Branka: 85. Muriel. Rozhodčí: Del Cerro - Yuste, Alonso - Marínez (všichni Šp.). ČK: 79. Gravenberch (Ajax).

Midtjylland - Liverpool 1:1 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Midjtylland vs. Liverpool | Video: O2 TV Sport

Branky: 62. Scholz z pen. - 1. Salah. Rozhodčí: Letexier - Rahmouni, Gringore - Turpin (všichni Fr.).

1. Liverpool 6 4 1 1 10:3 13
2. Bergamo 6 3 2 1 10:8 11
3. Ajax Amsterodam 6 2 1 3 7:7 7
4. Midtjylland 6 0 2 4 4:13 2

Skupina A:

Přímý duel o postup do osmifinále zvládlo také Atlético Madrid a v Salcburku díky zásahům Hermosa a Carrasca zvítězilo 2:0. Domácí prožili smolný zápas, protože už ve druhé minutě trefil Berisha tyč a stejně poté v 78. minutě dopadl za nepříznivého stavu 0:1 i Mwepo.

Bayern Mnichov - Lokomotiv Moskva 2:0 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Bayern - Lokomotiv Moskva | Video: O2 TV Sport

Branky: 63. Süle, 80. Choupo-Moting. Rozhodčí: Schärer - De Almeida, Erni (všichni Švýc.) - Irrati (It.).

Salcburk - Atlético Madrid 0:2 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Salcburk vs. Atlético Madrid | Video: O2 TV Sport

Branky: 39. Hermoso, 86. Carrasco. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (všichni Angl.).

1. Bayern Mnichov 6 5 1 0 18:5 16
2. Atlético Madrid 6 2 3 1 7:8 9
3. Salcburk 6 1 1 4 10:17 4
4. Lokomotiv Moskva 6 0 3 3 5:10 3

Skupina C:

Dohrávala se také skupina C, ve které bylo už před středečními zápasy o postupujících rozhodnuto. Své první místo ve skupině potvrdil Manchester City, který porazil Marseille 3:0 a nezaváhalo ani Porto, jež zvítězilo v Pireu 2:0.

Olympiakos Pireus - FC Porto 0:2 (0:1)

Podívejte se na sestřih utkání Olympiakos Pireus vs. Porto | Video: O2 TV Sport

Branky: 10. Otávio z pen., 77. Uribe. Rozhodčí: Brych - Borsch. Lupp - Fritz (všichni Něm.). ČK: 79. Semedo (Olympiakos).

Manchester City - Olympique Marseille 3:0 (0:0)

Podívejte se na sestřih utkání Manchester City vs. Olympique Marseille | Video: O2 TV Sport

Branky: 48. Torres, 77. Agüero, 90. Sterling. Rozhodčí: Meler - Eyisoy, Komurcuoglu (všichni Tur.) - Stegemann (Něm.).

1. Manchester City 6 5 1 0 13:1 16
2. FC Porto 6 4 1 1 10:3 13
3. Olympiakos Pireus 6 1 0 5 2:10 3
4. Olympique Marseille 6 1 0 5 2:13 3

Los osmifinále se uskuteční 14. prosince a první zápasy budou na programu 16. února.