Z United je vypoklonkovali. Teď nechtění bojují o nejcennější trofeje v Evropě

Sport mar Sport, mar
22. 8. 2020 10:05
Manchester United po konci věhlasného sira Alexe Fergusona prochází bolestným obdobím změn. Je to už více než sedm let, co skončila Fergusonova mise u Red Devils. Od té doby se na Old Trafford vystřídalo pět trenérů, každý přišel s vlastní filozofií a vlastním pohledem na skladbu kádru. United tak hodně nakupoval i prodával. Pět bývalých hráčů je ve finále Ligy misrtů a Evropské ligy.

Finále LM v televizi

Na finále Ligy mistrů si stanice O2 TV Sport připravila hodinové speciální studio, které startuje již ve 20.00. Moderátor Petr Svěcený přivítá jako hosta trenéra Františka Straku a také fotbalovou legendu Vladimíra Šmicra. V multidimenzi rovněž poběží kompletní úvodní i závěrečný ceremoniál. Komentování se ujme zkušené duo ve složení Tomáš Radotínský a Milan Štěrba.

Romelu Lukaku

Nejvýraznější postavou turbulentních let je belgický střelec Romelu Lukaku. Nejdřív si jej v roce 2017 dovedl za 85 milionů eur José Mourinho a chtěl kolem něj postavit tým, který opět bude vyhrávat trofeje.

Start měl vynikající, v prvních devíti zápasech za ďábly nastřílel deset gólů a zlomil tak rekord a nakonec se zastavil v první sezoně až na 27 gólech. Jenže pak doplatil na špatný podzim týmu, po kterém přišel o křeslo i José Mourinho.

Jeho nástupce Ole Gunnar Solskjaer už měl k vytáhlému snajprovi daleko menší sympatie a půl roku po jeho nástupu do funkce Lukaku odešel do Interu za 74 milionů eur. Za rok vstřelil 33 gólů a ve finále Evropské ligy proti Seville přidal další.

 

Právě se děje

Další zprávy