Vzduchem létaly chrániče i nadávky, duel Atlética s City pokračoval uvnitř stadionu

14. 4. 2022 7:40
Vyhrocený závěr odvety čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů mezi Atléticem Madrid a Manchesterem City musela řešit ochranka a policie.
Šarvátka v závěru zápasu mezi Atléticem a Manchesterem City
Šarvátka v závěru zápasu mezi Atléticem a Manchesterem City | Foto: Reuters

Souboj mezi Atléticem a City, který nakonec rozhodla jediná branka Kevina De Bruyneho minulý týden v Manchesteru, přinesl v obou poločasech středeční bezgólové odvety rozdílnou podívanou.

Zatímco v první půli se Citizens snažili o navýšení svého hubeného náskoku, v druhém poločase získali převahu domácí, kteří se hnali za vyrovnáním. Anglický klub přitom často odkopával balony a zdržoval hru, aby udržel postupový výsledek.

S přibývajícím časem začaly kypět i emoce na obou stranách, které se naplno vyplavily v poslední minutě, kdy po zákroku na Phila Fodena došlo u postranní čáry k velké šarvátce. Hráče španělského týmu totiž naštvalo, že se Foden, jenž skončil na zemi v autu, schválně doválel zpátky na hřiště. Po ní musel do sprch Brazilec Felipe, žluté karty viděli domácí Štefan Savič, jenž se snažil odtáhnout simulujícího Fodena za dres znovu za čáru, a hostující Nathan Aké.

"Vývoj zápasu nás rozčílil, protože jsme je tlačili a vytvářeli si šance, jenže oni zdržovali," prohlásil domácí kapitán Koke.

"Vždyť zdržovali sami sebe," opáčil obránce City Aymeric Laporte. "My je moc dobře známe, takhle to dělají vždycky. Podobné šarvátky jsou vždycky ošklivé, ale tentokrát jim to nesvědčilo, protože v té době hráli svůj nejlepší fotbal," doplnil.

Po dlouhé přestávce způsobené strkanicí následovalo více než deset minut dlouhé nastavení, ve kterém si sice Madridští vytvořili několik šancí na vyrovnání, ale City nakonec postupovou remízu 0:0 uhájilo. Rozmíšky tím ovšem neskončily.

Jak se ukázalo po zápase, v tunelu, který vede ze hřiště stadionu Wanda do kabin, se do sebe hráči obou týmů opět pustili. Vzduchem létaly nadávky, chrániče a jeden z domácích hráčů vypadal, že plive na soupeře. Strkanici nakonec musel ukončit až příchod ochranky a policie, která dokázala obě skupiny od sebe oddělit.

"V podobně vypjatých zápasech se takové věci stávají," dodal brankář Atlética Jan Oblak. "Přidávají se lidi z lavičky a nervy tečou, takže je normální, že dojde ke strkanicím a nadávkám. Ale co se stane při zápase, tam taky má zůstat."

Trenéři, tedy domácí Diego Simeone a Pep Guardiola z City, odmítli vyhecovaný závěr zápasu komentovat. Záložník Manchesteru Rodri však přiznal, že se jeho tým snažil zdržovat za každou cenu.

"Když jste vzadu zamčení a zbývá pět nebo deset minut, musíte si pomoct i jinými zbraněmi. Nejsem zastánce toho, abychom to dělali celý zápas. Jen příležitostně," prohlásil.

"Citizens", kteří obhajují loňskou účast ve finále a usilují o první triumf v Lize mistrů v historii, narazí v semifinále na třináctinásobného šampiona Real Madrid.