Benzema po PSG sestřelil i Chelsea, Bayern senzačně prohrál s Villarrealem

6. 4. 2022 23:15
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili díky hattricku Karima Benzemy v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti úřadujících šampionů z Chelsea 3:1 a přiblížili se postupu mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.
Karim Benzema ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Chelsea
Karim Benzema ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Chelsea | Foto: Reuters

Španělskému velkoklubu se povedla na stadionu Stamford Bridge první odveta za loňské vyřazení v semifinále. Ve druhém utkání Villarreal zdolal doma Bayern Mnichov 1:0. Odvety se uskuteční příští úterý.

Na lavičce "Bílého baletu" nechyběl trenér Carlo Ancelotti, který měl po prodělaném koronaviru ráno před zápasem negativní test a na poslední chvíli odcestoval do Londýna.

Real mohl otevřít skóre už po deseti minutách hry ale Vinícius Júnior trefil po rychlém brejku jen břevno. V 21. minutě se už hosté dočkali. Centr Vinícia Júniora dopravil do sítě prudkou hlavičkou Benzema. Čtyřiatřicetiletý útočník se o tři minuty později prosadil podruhé. Tentokrát přesně zužitkoval centr Modriče a stal se prvním Francouzem, který v jedné sezoně LM vstřelil deset branek.

Domácí "Blues" se nevzdali a pět minut před poločasovou přestávkou je vrátil do hry kontaktní brankou Havertz. Naděje Chelsea ale zkomplikoval na začátku druhé půle brankář Mendy po jehož chybné rozehrávce završil Benzema hattrick. Rodák z Lyonu zaznamenal po osmifinále s PSG druhý hattrick za sebou a čtvrtý v Lize mistrů celkově. V milionářské soutěži vstřelil 82 gólů.

"Těší mě všechny ty tři góly, protože jsou velmi důležité. Jsem rád, že se mi podařilo završit hattrick, jelikož jsem ke konci první půle ještě jednu šanci nevyužil," řekl Benzema po utkání pro Movistar Plus.

Když pak domácí Zijach v nastaveném čase těsně přestřelil, připsala si Chelsea první porážku se španělským týmem po osmi zápasech. Trenér Tuchel dokonce proti španělským klubům prohrál poprvé z deseti dosavadních duelů.

"Tohle jsou kouzelné večery. Stejně jako doma v osmifinále proti PSG. Jeli jsme sem dnes vyhrát a ukázat, že jsme Real Madrid. Od první do poslední minuty vše skvěle klapalo," doplnil Benzema.

Loňský vítěz Evropské ligy Villarreal, který vyřadil v osmifinále Juventus Turín, měl proti Bayernu povedený úvod. Již v osmé minutě poslal "Žlutou ponorku" do vedení Danjuma, který tečoval střelu Pareja. Španělský celek se mohl v závěru úvodní půle radovat i podruhé, ale rozhodčí tentokrát po konzultaci s videem Coquelinův gól neuznali kvůli ofsajdu.

Bayern se po přestávce snažil vyrovnat, ale místo toho mohl sám inkasovat. Střelu Morena v 53. minutě zastavila tyčka a další pokus španělského útočníka po chybné rozehrávce brankáře Neuera letěl těsně mimo. Villarreal porazil Bayern poprvé v historii a neprohrál v evropských pohárech s německými soupeři popáté za sebou.

"Jsme hladový tým. Ačkoliv jsme čelili jednomu z nejlepších týmů na světě, podali jsme výborný výkon. Ten brankový rozdíl mohl být ještě větší," dodal domácí útočník Lo Celso.

Úvodní utkání čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů:

Chelsea - Real Madrid 1:3 (1:2)

Branky: 40. Havertz - 21., 24. a 46. Benzema. Rozhodčí: Turpin - Danos, Gringore - Brisard (video, všichni Fr.). ŽK: Rüdiger - Militao.

Sestavy:

Chelsea: E. Mendy - Christensen (46. Kovačič), Silva, Rüdiger - James, Kanté (46. Zijach), Jorginho (64. Loftus-Cheek), Mount, Azpilicueta - Havertz, Pulisic (64. Lukaku). Trenér: Tuchel.

Real: Courtois - Carvajal, Militao (64. Nacho), Alaba, F. Mendy - Modrič, Casemiro, Kroos (74. Camavinga) - Valverde (86. Ceballos), Benzema (86. Marcelo), Vinícius Júnior. Trenér: Ancelotti.

Villarreal - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 8. Danjuma. Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn - Attwell (video, všichni Angl.). ŽK: Emery (trenér - Villarreal).

Sestavy:

Villarreal: Rulli - Foyth (81. Aurier) , Albiol, Torres, Estupiňán - Coquelin (59. Pedraza), Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma (81. Chukwueze), Lo Celso. Trenér: Emery.

Bayern: Neuer - Pavard (71. Süle), Upamecano, Hernández, Davies - Kimmich, Musiala - Coman, Müller (62. Goretzka, 90.+4. Roca), Gnabry (62. Sané) - Lewandowski. Trenér: Nagelsmann.