Divočina v Řecku? Když dáme gól první, diváci udělají Olympiakosu peklo, říká Vrba

Vondroušová tlačila očima míč do sítě marně. Viděla jen tyč či promarněné "voleje"
Ještě před výkopem úvodního utkání 2. předkolo předkola Ligy mistrů s Olympiakosem Pireus přivítali zástupci Plzně tenistku Markétu Vondroušovou. Finalistka French Open pochází ze Sokolova, s jehož druholigovým fotbalovým celkem Viktoria úspěšně spolupracuje.
Jenže domácímu záložníkovi míč ve vzduchu nesvědčil. Úspěchem neskončila jeho rána z "voleje" z levé strany...
A když už si s ním Jan Kopic poradil, sáhl Semedo k faulu...
I když nebyla nouze o tvrdé souboje, končily sportovními gesty. Brankář Sá třeba pomáhal na nohy Tomáši Chorému.
Foto: Tomáš Liška
Jiří Škuba Jiří Škuba
23. 7. 2019 22:41
Byť byla Plzeň v úvodním zápase 2. předkola fotbalové Ligy mistrů lepší než Olympiakos, gólu se nedočkala. "Ale už jsme se mockrát přesvědčili, že nám domácí bezbranková remíza otevřela velmi dobré šance do odvety," tvrdí kouč Viktorie Pavel Vrba.

Zápas skončil výsledkem 0:0. Jak jste s ním spokojen?

Bylo to klasické první kvalifikační utkání o Ligu mistrů, ovšem s tou nevýhodou, že se hrálo u nás. Doufám, že příští týden v Pireu dáme gól. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili.

Šance na vstřelení branky jste ovšem měli. Je pro vás nulová koncovka  zklamáním?

Jenom v prvním poločase jsme mohli dát tři góly. Bohužel jsme je nedali. Nicméně víme, jak je v odvetě pro domácí mužstvo těžké hrát na nulu. Jakmile dáte gól, všechno se otáčí. 

Co jste ve finální fázi řešili špatně?

Nemyslím, že bychom se v koncovce chovali špatně, střelu Čermáka výborně chytil Sá, nastřelili jsme tyčku, v některých momentech jsme prostě neměli štěstí. Ze čtyř příležitostí jsme dvě řešili velmi dobře, u těch ostatních nebylo technické provedení úplně dokonalé, ale tak o prostě je.

Také Olympiakos několikrát zahrozil. Jak jste spokojen s defenzivou? 

Zaregistroval jsem, že Olympiakos neměl přímou střelu na branku. I to ukazuje, že pracovala velmi dobře.

K odvetě jedete na půdu klubu, pověstného svou bouřlivou atmosférou a divokými fanoušky. Znepokojuje vás to?

V takovém prostředí záleží, jaký je stav. Když domácí vedou, diváci je mocně ženou dopředu, jenže když ztrácejí, dokážou hráčům vytvořit peklo.

Jak  důležité pro vás je, že vám v kvalifikaci ještě vypomáhá Patrik Hrošovský, než odejde do belgického Genku?

Kdyby nebyl důležitý, tak by ho za nadstandardních podmínek nekoupilo mužstvo ze západní Evropy..

A jak hodnotíte výkony další opory Michaela Krmenčíka? Urostlý útočník se vrátil po dlouhé zdravotní pauze, ve třech zápasech se ale netrefil… 

Musíme brát ohled na závažnost jeho zranění. S jeho přístupem i výkony jsem velmi spokojen, je otázkou času, kdy ještě půjde nahoru.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy