reklama
 
 

Video: Zákrok roku? Nikdy jsem něco takového neviděl, žasl nad gólmanem trenér Klopp

12. 12. 2018 10:21
Brazilec Alisson Becker je druhým nejdražším brankářem v historii fotbalu a v úterý ukázal proč, když skvělým zákrokem v nastavení udržel Liverpoolu výhru 1:0 nad Neapolí znamenající postup do osmifinále Ligy mistrů.

"Kdybych věděl, že je Alisson až tak dobrý, zaplatil bych klidně dvojnásobek," prohlásil kouč Liverpoolu Jürgen Klopp. V létě přitom vydal za gólmana AS Řím 65 milionů liber (asi 1,9 miliardy korun), v tu dobu nejvyšší částku v historii zaplacenou za brankáře. Později ho překonal přestup Kepy Arrizabalagy z Bilbaa do Chelsea za 72 milionů liber.

Liverpool vedl gólem Muhammada Salaha, ale nedařilo se mu vedení navýšit, když zejména Sadio Mané zahazoval šance. A ve druhé minutě nastavení přišla šance Neapole na vyrovnání, které by znamenalo postup italského celku na úkor anglického soupeře.

Dlouhý pas propadl až k polskému útočníkovi Arkadiuszi Milikovi, který si ho zpracoval a vypálil. Alisson ale pohotově zmenšil úhel a střelu vyrazil. Z postupu se tak radoval Liverpool. "Byl to neuvěřitelný zákrok. Opravdu záchranářský. Nikdy jsem něco takového neviděl," ocenil Klopp.

Alissonův zákrok:

"Ale nebylo to jen o tom jednom zákroku. Svým klidem nám hodně pomohl a výtečně sbírá centry. Není to jen o něm, skvěle pracoval celý tým. Alisson nemůže převádět dvacet takových zákroků za zápas. Obrana toho na něj moc nepustila, a když už, on tým podržel," uvedl německý kouč.

Šestadvacetiletého brankáře chválil i stoper Virgil van Dijk. "Byl to fantastický zákrok. Pro nás opravdu hodně důležitý. Je to fantastický gólman," prohlásil nizozemský obránce.

"Ale stále jsme nic nedokázali. Vyhráli jsme, postoupili, ale je to jen další krok k našemu cíli," varoval Van Dijk před přílišnou euforií nad vydřeným postupem.

Fanoušci na sociálních sítích připomněli, že Alisson svým zákrokem přinesl Liverpoolu přes desetinu částky, kterou za něj klub zaplatil. Výhra v Lize mistrů je ohodnocena 1,5 milionem liber, dalších šest milionů pak přinesl postup do osmifinále.

Podívejte se, jak Alisson slavil postup s trenérem Kloppem:

autoři: Sport, ČTK | 12. 12. 2018 10:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama