19. 9. 2018 22:08
Cristiano Ronaldo nedohrál svůj úvodní duel Ligy mistrů v dresu Juventusu. Zkušený útočník byl po 29 minutách hry poměrně přísně vyloučen.
Cristiano Ronaldo odchází ze hřiště
Cristiano Ronaldo odchází ze hřiště | Foto: Reuters

Praha - Až ve svém 154. duelu v Lize mistrů viděl červenou kartu útočník Juventusu Cristiano Ronaldo. Stalo se tak už ve 29. minutě středečního zápasu s Valencií.

Třiatřicetiletého Portugalce vyloučil německý sudí Felix Brych za souboj s domácím stoperem Jeisonem Murillem, po kterém se Ronaldo dotkl Kolumbijcovy hlavy a dost možná ho lehce zatahal za vlasy. Což stačilo německému sudímu k vytažení červené karty.

Ronaldo každopádně nesl vyloučení velmi těžce. Divoce gestikuloval, svalil se na zem a ze hřiště nakonec odešel v slzách. Juventus ovšem i bez něj dokázal zápas vyhrát 0:2, když se dvakrát z penalty prosadil Miralem Pjanič.

Po červené kartě následuje v Lize mistrů automaticky minimálně dvojzápasový trest, takže Ronaldo by neměl nastoupit ani v duelech proti Young Boys Bern a Manchesteru United.