Urvali jsme to, jsme válečníci, zářil útočník Škoda. Teď už ho děsí jen Petrohrad

Radost, jakou slávisté dvanáct let nezažili. Tak Eden slavil postup do Ligy mistrů
Český šampion v domácí odvetě závěrečného 4. předkola porazil Kluž stejně jako před týdnem v úvodním duelu v Rumunsku 1:0...
...a na úkor svého zklamaného soupeře stvrdil postup do hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže.
Jediný gól středečního zápasu ve vyprodaném Edenu vstřelil v 66. minutě obránce Jan Bořil.
Za postup do hlavní fáze Ligy mistrů dostane Slavia prémii v přepočtu 393 milionů korun a navíc připsala bonusové čtyři body do národního koeficientu.
Foto: Milan Kammermayer
Jiří Škuba Jiří Škuba
29. 8. 2019 0:04
Poprvé v sezoně nastoupil od začátku. Gól sice nedal, se svou urostlou postavu ale dělal zadákům Kluže velké problémy. "Zvládli jsme to silou vůle, makali jsme do posledních sil," oddechl si kapitán fotbalové Slavie Milan Škoda po vítězství 1:0 a postupu do hlavní fáze Ligy mistrů.

Drama proti Kluži jste sice nepřipustili, ale zápas to jednoduchý nebyl. Souhlasíte?

"Nebyl. Ze začátku jsme byli lehce nervozní. Rychle jsme se zbavovali balonů. Ale i když nám to nešlo, byli jsme válečníci."

Čím jste nervozitu zlomili?

"Říkali jsme si, že bychom mohli být víc na balonu, to se nám ale úplně nedařilo. Hráli jsme nepřesně. Nic jiného nám nezbylo, než abychom to uválčili. Pak jsme tam dotlačili gól a závěr už jsme zvládli dobře."

Co jste jako útočník říkal na zakončení Jana Bořila?

"Myslím, že jsme na půlce trochu udělali chybu, ale paradoxně jsme to využili. Soupeři vystoupili na Gadžiho (Hovorku), on to prohodil. Bóřa šel sám ze strany a pak to prostřelil. Krásně to uklidil."

Byl to klíčový moment?

"Samozřejmě nám to pomohlo. Kdyby gól dali oni, bylo by to hodně blbý."

Jak těžké bylo zvládat tlak? Každý čekal, že po výhře 1:0 v Rumunsku postup dotáhnete.

"Všichni nás favorizovali. Psalo se, že to bude snadné, ale tak to určitě nebylo. Kluž dokázala, že je venku nebezpečná, zvládla zápas na Celtiku, kde nastřílela čtyři góly. Měli jsme určitý respekt a pokoru."

Jak jste prožíval poslední účast Slavie v Lize mistrů před dvanácti lety?

"Vnímal jsem to. Hlavně Standu Vlčka, který pak běžel po tom tartanu… V té době by mě asi nenapadlo, že budu ve Slavii, ale určitě jsem tehdy fandil."

Motivoval vás Vlček před zápasem?

"Jo. Ptal se, kdo že ho sundá z toho stadionu, s kým si vymění plachtu. Byl z toho takový nervozní. Ale dobrý." (smích)

Už jste pomyslel na to, koho byste chtěl do základní skupiny?

"Ještě jsem na to neměl úplně čas. Ale zkazil mi to Manchester United, protože do Ligy mistrů nepostoupil. Nejoblíbenější tým tam nemám. Ale je tam samozřejmě spousta skvělých týmů jako Barcelona, Real, Liverpool a další. Z prvního koše někoho takového dostaneme. Na los se těším, bude to krásné."

V prvním koši je i Petrohrad.

"No, to je hrozný strašák. Fakt. Ale uvidíme. Opravdu se moc těším."

Hrál jste poprvé v sezoně od začátku. Kdy jste se to dozvěděl?

"Už před zápasem s Bohemkou mi trenér říkal, že proti ní hrát nebudu a že má v plánu nasadit mě ve středu. Ale nebylo to stoprocentní. Jsem rád, že jsem dostal šanci, že jsem tenhle zápas mohl hrát, protože o Ligu mistrů už jsem dvakrát hrál, ale ani jednou odvetu."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy