Ukrajinský tisk lituje, že Dynamu v Praze uteklo vítězství

8. 8. 2018 8:45
Ukrajinská média se shodují, že v Edenu se nehrál příliš atraktivní duel. A to jak vinou počasí, tak taktiky obou mužstev.
Jan Sýkora ve 3. předkole Ligy mistrů Slavia - Dynamo Kyjev
Jan Sýkora ve 3. předkole Ligy mistrů Slavia - Dynamo Kyjev | Foto: Milan Kammermayer

Kyjev - Dynamo v kvalifikaci Ligy mistrů propáslo vítězství v zápase se Slavií, píše list Ukrajinska pravda o remíze 1:1 v úterním zápase mezi fotbalisty Slavie Praha a Dynama Kyjev. "Dynamo nedokázalo udržet výhru nad Slavií," lituje server Sport.ua. "Kyjevané, kteří skórovali v závěru zápasu, inkasovali v nastavení z penalty," shrnul duel v Edenu deník Sjohodni (v ruské verzi Segodňa).

V 82. minutě poslal hosty do vedení Benjamin Verbič, v páté minutě nastavení srovnal z penalty Josef Hušbauer. Odveta se hraje příští týden v Kyjevě. Postupující tým se v závěrečném 4. předkole utká s lepším z dvojice Standard Lutych - Ajax Amsterodam. Slavia usiluje o druhý postup do základní skupiny Ligy mistrů, hlavní fázi soutěže si dosud zahrála jen v roce 2007.

"V čtyřiatřicetistupňovém vedru týmy nepředvedly vysokou rychlost, nevyskytlo se ani mnoho šancí," píše Ukrajinska pravda. "Již v úvodu prvního poločasu měli fotbalisté z Kyjeva skórovat. Po přihrávce Cygankova ale Besedin umístil střelu z asi osmi metrů do nohy českého brankáře," dodal deník.

Od 20. minuty podle listu převzala iniciativu Slavia a Dynamo se dlouho jen bránilo. V druhém poločase však hosté chytili druhý dech a v 82. minutě skórovali, když po rozehrání standardní situace české fotbalisty zmátly dva míče na hřišti. V nastaveném čase Češi dotlačili zápas k remíze, když se Kedziora ve vápně vrhl pod nohy útočníka Slavie a sudí nařídil penaltu.

Server Obozrevatel.com míní, že oba týmy v mnohém nedostály očekávání fanoušků: podívané a útoků bylo přinejmenším v prvním poločase velice málo a opravdové gólové šance skoro žádné. Oba týmy hrály opatrně, aby se vyvarovaly chyb. Slavia vsadila na výpady pomocí dlouhých centrů, zatímco Dynamo si uvědomovalo, že v roli hosta musí především chránit vlastní branku a šetřit síly na celý zápas ve více než třicetistupňovém vedru, přičemž i remíza 0:0 by kyjevský tým uspokojila.

"Až v koncovce duelu se probudil Verbič. Slovinec se po celý zápas nepodobal sám sobě, chyběla mu obvyklá ostrost, ale v pravé chvíli právě on udělal tečku a po Sydorčukově přihrávce do vápna docela lehce obehrál brankáře," píše list Sjohodni o gólu hostů. Čechy ale zachránila Hušbauerova penalta v páté minutě nastavení, a tak "Kyjevané přišli o vítězství v posledních vteřinách zápasu".