Trnava senzačně dokonala postup přes Legii. Zaplať pánbůh za ty červené, oddechl si Látal

Aktualizováno 1. 8. 2018 7:07
Do 3. předkola Ligy mistrů postoupily Trnava, Záhřeb a Škëndija.
Radoslav Látal
Radoslav Látal | Foto: ČTK

Trnava - Fotbalisté Trnavy s českým trenérem Radoslavem Látalem a záložníkem Jakubem Radou prošli do 3. předkola Ligy mistrů. Slovenský šampion sice v odvetě 2. předkola prohrál doma s Legií Varšava 0:1, ale díky nečekané venkovní výhře 2:0 z minulého týdne slaví překvapivý postup.

"Nebylo to z naší strany ideální, ale zaplať pánbůh za ty dvě červené karty, které dostal soupeř. Tím si odvetu dost zkomplikoval. I tak se ukázala kvalita Legie," uvedl po zápase pro RTVS trenér trnavského Spartaku.

Látal, který převzal mužstvo před sezonou, prožívá povedený vstup do angažmá. Nejprve s novými svěřenci vyřadil v 1. předkole bosenský Zrinjski Mostar a nyní si s nimi vyšlápl na favorizovanou Legii.

Trnava se s vědomím dvoubrankového náskoku nemusela v odvetě tlačit dopředu, i tak se pro ni zápas vyvíjel dobře, když v 37. minutě dostal druhou žlutou kartu hostující Vešovič a musel předčasně pod sprchy.

Legia navzdory hře v deseti byla lepší a v 63. minutě ji poslal do vedení Iňaki Astiz, který po centru protlačil míč zblízka do sítě. Hosté poté měli přes oslabení několik šancí, aby dostali zápas aspoň do prodloužení, ale druhou branku nepřidali ani v nastavení, když už hráli dokonce jen v devíti po vyloučení Antoliče.

Hráči Legie zahazovali i takovéto šance

"Všecko je to v našich hlavách. Báli jsme se o výsledek namísto toho, abychom využili naši početní výhodu. Z toho pak vyústil gól Legie a díkybohu jsme už nedostali druhý," prohlásil Erik Grendel, na němž se v první půli vyfauloval Marko Vešovič.

V dresu polského šampiona odehrál celé utkání český obránce Adam Hloušek, 90 minut strávil na trávníku i jeho krajan v domácích barvách Rada.

Český útočník Tomáš Pekhart s izraelským Hapoelem Beer Ševa vypadl v duelu proti Dinamu Záhřeb. Chorvatský favorit položil základ k postupu drtivou domácí výhrou 5:0 a dnešní odveta skončila 2:2. Pekhart zůstal jen na lavičce.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Hapoel Beerševa (Izr.) - Dinamo Záhřeb 2:2 (2:0)

Branky: 14. Ogu, 34. vlastní Stojanovič - 49. Budimir, 54. Hajrovič. První zápas: 0:5, postoupilo Dinamo.

Šeriff Tiraspol (Mold.) - Škëndija Tetovo (Mak.) 0:0

První zápas: 0:1, postoupila Škëndija.

Trnava - Legia Varšava 0:1 (0:0)

Branka: 63. Astiz. První zápas: 2:0, postoupila Trnava.