Systém trestů dopadl i na Ronalda. Spoluhráčům z Juventusu musel koupit počítače

mar mar
31. 3. 2020 8:13
Kouč Massimiliano Allegri zavedl ve fotbalovém Juventusu vlastní systém trestů pro hráče za prohřešky proti interním pravidlům. Když Cristiano Ronaldo dostal zbytečnou červenou v zápase s Valencií, podle řádů měl za úkol všem spoluhráčům koupit nějakou elektroniku. Portugalský útočník pro spoluhráče pořídil počítače od Applu.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Pro Ronalda to byl v září 2018 první zápas v Lize mistrů za Juventus po přestupu z Realu Madrid. Po půlhodině hry odešel v slzách ze hřiště poté, co za vlasy lehounce zatáhl obránce Valencie Jeisona Murilla a jeho nesportovního chování si všiml VAR.

Ronaldův "prohřešek" v utkání s Valencií:

Juventus vyhrál 2:0, ale Ronaldo podle Allegriho pravidel trestu neušel, jak nyní po řadě měsíců prozradil spoluhráč Wojciech Szczesny.

Co stanovovala pravidla? Při porušení musí viník koupit všem hráčům týmu dárek jako omluvu.

Ronalda trest rozhněval, protože měl za to, že červenou dostal neprávem a dva měsíce odmítal situaci řešit.

Portugalská hvězda se ale Allegrimu nevykroutila, respektovaný trenér si dokázal v kabině udělat pořádek. "Trvalo to dlouho, protože Cristiano odmítal přistoupit na to, že by něco porušil. Po dvou měsících dohadování ale koupil pro všechny iMacy," smál se v polské show Prosto w Szczene bývalý brankář Arsenalu.

Szczesny sám ale také na porušení řádu doplatil a stejně jako Ronaldo obdarovával spoluhráče. "Přišel jsem pozdě na trénink, protože jsem si prostě spletl dny," přiblížil své přibližně půlhodinové zdržení.

"Už když jsem dorazil, spoluhráči se smáli. Aha, takže dostaneme dárky, říkali," dodal Szczesny. Allegri si ho skutečně zavolal a brankář ostatním hráčům pořídil sluchátka.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy