Systém trestů dopadl i na Ronalda. Spoluhráčům z Juventusu musel koupit počítače

mar mar
31. 3. 2020 8:13
Kouč Massimiliano Allegri zavedl ve fotbalovém Juventusu vlastní systém trestů pro hráče za prohřešky proti interním pravidlům. Když Cristiano Ronaldo dostal zbytečnou červenou v zápase s Valencií, podle řádů měl za úkol všem spoluhráčům koupit nějakou elektroniku. Portugalský útočník pro spoluhráče pořídil počítače od Applu.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Pro Ronalda to byl v září 2018 první zápas v Lize mistrů za Juventus po přestupu z Realu Madrid. Po půlhodině hry odešel v slzách ze hřiště poté, co za vlasy lehounce zatáhl obránce Valencie Jeisona Murilla a jeho nesportovního chování si všiml VAR.

Ronaldův "prohřešek" v utkání s Valencií:

Juventus vyhrál 2:0, ale Ronaldo podle Allegriho pravidel trestu neušel, jak nyní po řadě měsíců prozradil spoluhráč Wojciech Szczesny.

Co stanovovala pravidla? Při porušení musí viník koupit všem hráčům týmu dárek jako omluvu.

Ronalda trest rozhněval, protože měl za to, že červenou dostal neprávem a dva měsíce odmítal situaci řešit.

Portugalská hvězda se ale Allegrimu nevykroutila, respektovaný trenér si dokázal v kabině udělat pořádek. "Trvalo to dlouho, protože Cristiano odmítal přistoupit na to, že by něco porušil. Po dvou měsících dohadování ale koupil pro všechny iMacy," smál se v polské show Prosto w Szczene bývalý brankář Arsenalu.

Szczesny sám ale také na porušení řádu doplatil a stejně jako Ronaldo obdarovával spoluhráče. "Přišel jsem pozdě na trénink, protože jsem si prostě spletl dny," přiblížil své přibližně půlhodinové zdržení.

"Už když jsem dorazil, spoluhráči se smáli. Aha, takže dostaneme dárky, říkali," dodal Szczesny. Allegri si ho skutečně zavolal a brankář ostatním hráčům pořídil sluchátka.

 

Právě se děje

Další zprávy