Spartak Moskva ztratil v Soluni dvoubrankové vedení, proti Řekům se nedařilo ani Celtiku

9. 8. 2018 6:50
Spartak Moskva si přivezl do odvety 3. předkola Ligy mistrů ze hřiště PAOK Soluň porážku 2:3, ačkoliv vedl 2:0. Celtic doma remizoval s AEK Atény a Salcburk rozstřílel makedonské Tetovo.
Viktor Klonaridis z AEK Atény (vpravo) slaví gól na hřišti Celtiku Glasgow.
Viktor Klonaridis z AEK Atény (vpravo) slaví gól na hřišti Celtiku Glasgow. | Foto: Reuters

Soluň/Salcburk/Glasgow - Fotbalisté Spartaku Moskva na hřišti PAOK Soluň ztratili dvoubrankové vedení a v úvodním zápase třetího předkola Ligy mistrů prohráli 2:3. Salcburk se výrazně přiblížil postupu, když doma porazil Škendiji Tetovo 3:0. Situaci si zkomplikoval Celtic, který v Glasgow jen remizoval s AEK Atény 1:1, přestože víc než půl hodiny hrál v početní výhodě. Odvety se hrají příští úterý.

Spartak poslal do vedení už v sedmé minutě Ivelin Popov a za deset minut zvýšil Quincy Promes. Jenže dvoubrankový náskok hosty ukolébal a PAOK ještě do přestávky skóre otočil. Trefili se Aleksandar Prijovic z penalty, Dimitris Limnios a Dimitris Pelkas. Moskevský tým v 71. minutě mohl vyrovnat z penalty, Promes však nepřekonal brankáře Alexandrose Paschalakise, od něhož se míč šťastně odrazil do tyče a ven.

Útočník Salcburku Moanes Dabour se prosadil nejprve v 16. minutě z penalty, druhou branku přidal izraelský reprezentant v nastavení první půle hlavou po standardní situaci. V 81. minutě proměnil druhý pokutový kop Diadie Samassékou. Krátce poté byl vyloučen domácí Zlatko Junuzovic, ale hráči rakouského šampiona výsledek udrželi.

Celtic začal lépe a v 17. minutě vstřelil první gól díky Callumovi McGregorovi, těsně před pauzou však vyrovnal Viktor Klonaridis. Druhou půli začali hosté špatně a v 57. minutě byl po dvou žlutých kartách v rychlém sledu vyloučen Konstantinos Galanopulos. Řecký mistr však oslabení zvládl a do odvety si veze nadějnou remízu.

Úvodní zápasy 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Salcburk - Škendija Tetovo 3:0 (2:0)

Branky: 16. z pen. a 45.+3 Dabour, 81. Samassékou z pen. ČK: 83. Januzovic (Salcburk).

Celtic Glasgow - AEK Atény 1:1 (1:1)

Branky: 17. McGregor - 44. Klonaridis. ČK: 57. Galanopulos (AEK).

Nemistrovská část:

PAOK Soluň - Spartak Moskva 3:2 (3:2)

Branky: 29. Prijovic z pen., 37. Limnios, 44. Pelkas - 7. Popov, 17. Promes.

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.