Sparta už ví, kdo rasisticky urážel hráče Monaka. Padlo i trestní oznámení

ČTK ČTK
9. 8. 2021 17:01
Fotbalová Sparta identifikovala fanoušky, kteří minulé úterý v úvodním domácím zápase 3. předkola Ligy mistrů s Monakem rasisticky uráželi soupeřova hráče Auréliena Tchouaméniho, a zakáže jim vstup na všechna utkání pražského týmu. Letenští podle klubového webu současně podávají trestní oznámení. Sparťany v úterý čeká odveta na stadionu účastníka francouzské ligy.
Aurélien Tchouaméni  (AS Monaco)
Aurélien Tchouaméni (AS Monaco) | Foto: Reuters

Hráči Monaka i trenér Niko Kovač si stěžovali u rozhodčího Michaela Olivera na chování sparťanských diváků vůči záložníkovi tmavé pleti Tchouaménimu po jeho úvodním gólu z 37. minuty.

Hlasatel domácí příznivce upozornil, že v případě opakování rasistických urážek hrozí ukončení zápasu. Po zhruba tříminutové pauze se pokračovalo ve hře, ale po závěrečném hvizdu se opět z "kotle" ozvaly skřeky. Favorizované Monako zvítězilo 2:0.

Sparťanští fotbalisté se rozloučili pouze s fanoušky na hlavní tribuně, ke "kotli" na děkovačku se nevydali. K němu po chvíli zamířil pouze kapitán Bořek Dočkal, který se snažil na diváky apelovat.

Radikálním příznivcům během poločasové přestávky domlouval i bývalý sparťanský kapitán David Lafata. Disciplinární komise UEFA ve čtvrtek se Spartou zahájila řízení. Pražskému klubu vedle finančního trestu hrozí i částečné nebo úplné uzavření stadionu.

"Velmi nás mrzí, že k tomuto incidentu došlo," uvedla na svých internetových stránkách Sparta, která po analýze nahrávek z klubového kamerového systému odhalila viníky.

"Tito návštěvníci stadionu byli díky bezpečnostnímu systému identifikováni a v blízké době jim bude po ukončení všech nezbytných kroků doručen zákaz vstupu na všechna utkání AC Sparta Praha. Klub zároveň podává trestní oznámení," napsali Letenští v prohlášení, kde také zdůraznili, že se dlouhodobě vymezují proti rasismu a všem ostatním typům diskriminace.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy