Slavia zlobila Borussii, Barcelona otáčela. Podívejte se na sestřihy "skupiny smrti"

3. 10. 2019 8:52
Druhým kolem pokračovala ve středu slávistická skupina fotbalové Ligy mistrů. Zatímco Barcelona dokázala nepříznivý stav po půli zvrátit, Borussia Dortmund si vedení v Edenu pohlídala.
Ašrafa Hakimí v obležení slávistů
Ašrafa Hakimí v obležení slávistů | Foto: Milan Kammermayer

Slavia Praha - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)

Slavia, která poprvé hrála zápas skupiny Ligy mistrů na stadionu v Edenu, utrpěla první soutěžní porážku od dubna a po 24 zápasech. Dortmund naopak zvítězil po předchozích třech nerozhodných výsledcích včetně remízy 0:0 v úvodním duelu skupiny s Barcelonou a ani v šestém utkání na české půdě neinkasoval.

"Troufnu si říct, že jsme se soupeři ve všem kromě chování v pokutovém území a při šancích vyrovnali. Druhá rovina je výsledek 0:2, ten je smutný a bude mě dlouho mrzet, stejně jako po Interu," řekl slávistický trenér Jindřich Trpišovský.

Branky: 35. a 89. Hakimí. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra - Van Boekel (video, všichni Niz.). ŽK: Ševčík, Hovorka - Piszczek. Diváci: 19.370 (vyprodáno).

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Souček - Masopust (76. Zelený), Stanciu (83. Škoda), Ševčík, Olayinka - Tecl (59. Van Buren). Trenér: Trpišovský.

Dortmund: Bürki - Piszczek, Akanji, Hummels, Hakimí (90. Zagadou) - Witsel, Delaney - Sancho (74. Hazard), Brandt (90.+2 Götze), Guerreiro - Reus. Trenér: Favre.

Inter Milán - Barcelona 2:1 (0:1)

Fotbalisté Barcelony v Lize mistrů doma zdolali Inter Milán po obratu 2:1 a ve druhém utkání "slávistické" skupiny F poprvé vyhráli. Oba góly katalánského týmu vstřelil Luis Suárez ve druhém poločase.

Branky: 58. a 84. Suárez - 3. Martínez. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) - Makkelie (video, Niz.).

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Semedo - De Jong, Busquets (53. Vidal), Arthur - Messi, Suárez, Griezmann (66. Dembélé). Trenér: Valverde.

Inter: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva (71. D'Ambrosio), Barella, Brozovič, Sensi (78. Politano), Asamoah - Martínez, Sánchez (66. Gagliardini). Trenér: Conte.

1. Dortmund 2 1 1 0 2:0 4
2. FC Barcelona 2 1 1 0 2:1 4
3. Inter Milán 2 0 1 1 2:3 1
4. Slavia Praha 2 0 1 1 1:3 1