Slavia vyděsila Celtic. Nejhorší možný los, hořekují fanoušci skotského klubu

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 8. 2019 14:12
Slavii opravdu nechtěli. Vlna rozpačitých a rozladěných komentářů zaplavila diskuzi na oficiálním twitterovém účtu Celticu Glasgow.
Takto hodnotí potenciálního soupeře Slavii skotští fanoušci
Takto hodnotí potenciálního soupeře Slavii skotští fanoušci | Foto: internet

"Je pěkné vidět takový optimismus našich fanoušků," popsal ironicky reakce příznivců slavného klubu Celtic Glasgow na los čtvrtého předkola Ligy mistrů uživatel s přezdívkou Danny.

Má pravdu, ve Skotsku si pro bitvu o základní skupinu Ligy mistrů dokázali představit úplně jiného soupeře. A to ještě Celtic čeká náročný souboj ve třetím předkole, v němž se utkán s nebezpečnou rumunskou Kluží.

"A sakra. A zase jsme v Evropské lize," napsal na twitter fanoušek Tyler.

Celticu přitom před losem hrozila renomovaná jména jako norský Rosenborg Trondheim, Young Boys Bern, CZ Bělehrad nebo APOEL Nikósie.

Defétistické komentáře se mísí s těmi opatrnými, nadšených příznivců Celticu je spíš menšina. "Slavia je nejtěžší možný soupeř, ale dokázali jsme porazit i Barcelonu. Teď máme ještě lepší tým a možné je cokoli," komentoval soupeře pro čtvrté předkolo uživatel s přezdívkou Darren.

Martin Gordon zase zmínil skutečnost, že prostředí ve Skotsku velmi dobře znají dva čeští fotbalisté Libor Sionko a Rudolf Skácel. Bývalý sparťanský záložník dokonce kopal v konkurenčním Glasgow Rangers. "Už se těším, jak budou Libor Sionko a Rudi Skácel vyprávět o tom, že jsme špatný tým a že hrajeme pouze na nakopávané míče," postěžoval si na Twitteru.

Jedno z mála pozitiv má být to, že se v případě postupu přes Kluž nebudou muset trmácet daleko na východ. "Díkybohu za Prahu, alespoň žádný zapadlý kout Evropy," shodují se fanoušci.

Ani v Kluži los čtvrtého předkola bezbřehé veselí nerozpoutal. "Nechtěný soupeř," hlásá oficiální webová stránka spolu s informací, že v případě postupu přes Celtic čeká rumunský tým Slavia.

 

Právě se děje

Další zprávy