Slavia vyděsila Celtic. Nejhorší možný los, hořekují fanoušci skotského klubu

Jiří Škuba Jiří Škuba
5. 8. 2019 14:12
Slavii opravdu nechtěli. Vlna rozpačitých a rozladěných komentářů zaplavila diskuzi na oficiálním twitterovém účtu Celticu Glasgow.
Takto hodnotí potenciálního soupeře Slavii skotští fanoušci
Takto hodnotí potenciálního soupeře Slavii skotští fanoušci | Foto: internet

"Je pěkné vidět takový optimismus našich fanoušků," popsal ironicky reakce příznivců slavného klubu Celtic Glasgow na los čtvrtého předkola Ligy mistrů uživatel s přezdívkou Danny.

Má pravdu, ve Skotsku si pro bitvu o základní skupinu Ligy mistrů dokázali představit úplně jiného soupeře. A to ještě Celtic čeká náročný souboj ve třetím předkole, v němž se utkán s nebezpečnou rumunskou Kluží.

"A sakra. A zase jsme v Evropské lize," napsal na twitter fanoušek Tyler.

Celticu přitom před losem hrozila renomovaná jména jako norský Rosenborg Trondheim, Young Boys Bern, CZ Bělehrad nebo APOEL Nikósie.

Defétistické komentáře se mísí s těmi opatrnými, nadšených příznivců Celticu je spíš menšina. "Slavia je nejtěžší možný soupeř, ale dokázali jsme porazit i Barcelonu. Teď máme ještě lepší tým a možné je cokoli," komentoval soupeře pro čtvrté předkolo uživatel s přezdívkou Darren.

Martin Gordon zase zmínil skutečnost, že prostředí ve Skotsku velmi dobře znají dva čeští fotbalisté Libor Sionko a Rudolf Skácel. Bývalý sparťanský záložník dokonce kopal v konkurenčním Glasgow Rangers. "Už se těším, jak budou Libor Sionko a Rudi Skácel vyprávět o tom, že jsme špatný tým a že hrajeme pouze na nakopávané míče," postěžoval si na Twitteru.

Jedno z mála pozitiv má být to, že se v případě postupu přes Kluž nebudou muset trmácet daleko na východ. "Díkybohu za Prahu, alespoň žádný zapadlý kout Evropy," shodují se fanoušci.

Ani v Kluži los čtvrtého předkola bezbřehé veselí nerozpoutal. "Nechtěný soupeř," hlásá oficiální webová stránka spolu s informací, že v případě postupu přes Celtic čeká rumunský tým Slavia.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V květnu se bez práce nacházelo přes 260 000 lidí, nejvíce od února 2018

V Česku bylo na konci května 266 144 lidí bez práce. Bylo jich tak o 12 104 víc než v dubnu. Nezaměstnanost se v květnu zvedla z dubnových 3,4 na 3,6 procenta. Na páteční tiskové konferenci to oznámila ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). O číslech informoval také Úřad práce ČR, podle kterého bylo květnových 266 144 lidí bez práce nejvyšším číslem od února 2018.

Zaměstnavatelé nabízeli 331 000 volných míst, o 2000 méně než v dubnu. Nejvíc uchazečů o práci bylo z oborů služeb, stravovaní, obchodu, hotelnictví a dopravy. Úřadu práce se hlásili ale i pracovníci z agentur.

Zdroj: ČTK
Další zprávy