Chceme postoupit ze skupiny, ale ze Slavie máme respekt, říká legenda Interu Zanetti

Marek Janoš Marek Janoš
9. 9. 2019 17:40
S Interem na klubové úrovni dosáhl všeho, čeho dosáhnout jde. Pětkrát získal titul v italské Serii A, čtyřikrát domácí pohár a superpohár, dokráčel s Milánem pro pohár UEFA i výhru v Lize mistrů. Teď se Javier Zanetti chystá v roli viceprezidenta klubu na těžkou skupinu Champions League. Narazí v ní i na Slavii.
Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů
Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů | Foto: ČTK

A to dokonce hned v prvním zápase, příští úterý doma na San Siru. Inter pomýšlí na postup z extrémně těžké skupiny s Barcelonou, Dortmundem a právě sešívanými. Pokud chce postoupit, musí zápasy s českým týmem zvládnout.

Zanetti si toho je dobře vědom. "Máme ze Slavie respekt, ale je to náš první zápas doma a chceme ho zvládnout. Doufám, že to pro nás bude velký zápas," přeje si bývalý reprezentant Argentiny.

Milán postoupil do základní skupiny přímo, měl tedy cestu relativně snazší oproti Slavii, která musela zvládnout play-off s rumunskou Kluží. "Slavia si postup do Ligy mistrů určitě zaslouží," míní Zanetti. "Nerad mluvím o jednotlivých fotbalistech, daleko raději vidím, jak pracuje celé mužstvo, což je tady vidět," dodává legenda Interu.

Do Prahy přiletěl někdejší vynikající bek otevřít novou zahraniční akademii svého klubu, ta najde tentokrát útočiště přímo v Praze. "Český fotbal velmi respektuju, stejně jako české hráče. Měl jsem samozřejmě možnost se s mnohými setkat a hrát proti nim," říká Zanetti.

Ambice Interu v základní skupině F jsou postupové. "Bude to těžká, komplikovaná skupina. Barcelona, Borussia Dortmund, Slavia," vyjmenovává soupeře.

"Všichni to budou obtížní protivníci. My jsme ale Inter a samozřejmě chceme dosáhnout dobrých výsledků, především postoupit dál," dává Zanetti najevo, že Internazionale je přece jen velkoklub světových rozměrů.

Českému klubu z druhé strany Vltavy se ale černo-modré podařilo překvapit, a to poměrně nedávno. Sparta v základní skupině Evropské ligy v sezoně 2016-2017 dokázala porazit Milán 3:1 díky dvěma zásahům Kadlece a jedné trefě Holka.

Tuto porážku už bývalý pravý obránce prožil jako viceprezident klubu, se kterým spojil většinu své hráčské kariéry. "V Itálii jsem prožil více než polovinu svého života, za což musím poděkovat hlavně Interu, který mi jako mladému otevřel dveře," vrací se Zanetti na začátek.

"Jsem naprostou součástí klubu, jsem s Interem pevně spojen, a právě proto pokračuju v této manažerské pozici. Je to organizace, která si mě vybrala, stejně tak jako Pavla Nedvěda si vybral Juventus. Už se necítím jako cizinec, ale jako Ital," přirovnává se k bývalému českému reprezentantovi, který zastává velmi podobnou roli v Turíně.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy