Chceme postoupit ze skupiny, ale ze Slavie máme respekt, říká legenda Interu Zanetti

Marek Janoš Marek Janoš
9. 9. 2019 17:40
S Interem na klubové úrovni dosáhl všeho, čeho dosáhnout jde. Pětkrát získal titul v italské Serii A, čtyřikrát domácí pohár a superpohár, dokráčel s Milánem pro pohár UEFA i výhru v Lize mistrů. Teď se Javier Zanetti chystá v roli viceprezidenta klubu na těžkou skupinu Champions League. Narazí v ní i na Slavii.
Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů
Javier Zanetti losuje soupeře pro Ligu mistrů | Foto: ČTK

A to dokonce hned v prvním zápase, příští úterý doma na San Siru. Inter pomýšlí na postup z extrémně těžké skupiny s Barcelonou, Dortmundem a právě sešívanými. Pokud chce postoupit, musí zápasy s českým týmem zvládnout.

Zanetti si toho je dobře vědom. "Máme ze Slavie respekt, ale je to náš první zápas doma a chceme ho zvládnout. Doufám, že to pro nás bude velký zápas," přeje si bývalý reprezentant Argentiny.

Milán postoupil do základní skupiny přímo, měl tedy cestu relativně snazší oproti Slavii, která musela zvládnout play-off s rumunskou Kluží. "Slavia si postup do Ligy mistrů určitě zaslouží," míní Zanetti. "Nerad mluvím o jednotlivých fotbalistech, daleko raději vidím, jak pracuje celé mužstvo, což je tady vidět," dodává legenda Interu.

Do Prahy přiletěl někdejší vynikající bek otevřít novou zahraniční akademii svého klubu, ta najde tentokrát útočiště přímo v Praze. "Český fotbal velmi respektuju, stejně jako české hráče. Měl jsem samozřejmě možnost se s mnohými setkat a hrát proti nim," říká Zanetti.

Ambice Interu v základní skupině F jsou postupové. "Bude to těžká, komplikovaná skupina. Barcelona, Borussia Dortmund, Slavia," vyjmenovává soupeře.

"Všichni to budou obtížní protivníci. My jsme ale Inter a samozřejmě chceme dosáhnout dobrých výsledků, především postoupit dál," dává Zanetti najevo, že Internazionale je přece jen velkoklub světových rozměrů.

Českému klubu z druhé strany Vltavy se ale černo-modré podařilo překvapit, a to poměrně nedávno. Sparta v základní skupině Evropské ligy v sezoně 2016-2017 dokázala porazit Milán 3:1 díky dvěma zásahům Kadlece a jedné trefě Holka.

Tuto porážku už bývalý pravý obránce prožil jako viceprezident klubu, se kterým spojil většinu své hráčské kariéry. "V Itálii jsem prožil více než polovinu svého života, za což musím poděkovat hlavně Interu, který mi jako mladému otevřel dveře," vrací se Zanetti na začátek.

"Jsem naprostou součástí klubu, jsem s Interem pevně spojen, a právě proto pokračuju v této manažerské pozici. Je to organizace, která si mě vybrala, stejně tak jako Pavla Nedvěda si vybral Juventus. Už se necítím jako cizinec, ale jako Ital," přirovnává se k bývalému českému reprezentantovi, který zastává velmi podobnou roli v Turíně.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Na Letišti Václava Havla ohlásili evakuaci Terminálu 2. Stovky lidí stojí před budovou. Důvod zatím letiště neupřesnilo.

Aktualizováno před 19 minutami

Veterináři začnou v úterý vybíjet drůbež ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech. O jeho vybití se teprve rozhodne.

Veterináři také v pondělí potvrdili ptačí chřipku H5N8 v chovu na Pardubicku, jde o letošní druhé ohnisko. Komerční chov se skoro 140 000 kusy drůbeže vybijí.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy