Slavia se chystá na duel desetiletí. Souboj s Barcelonou uvidí diváci i v Bangladéši

Sport Sport
23. 10. 2019 11:45
Osmnáct kamer, čtyři kilometry optických kabelů nebo "Terminátor" Vémola u mikrofonu. V Edenu se večer představí slavná Barcelona a její zápas fotbalové Ligy mistrů se Slavií poletí do více než 200 zemí světa.
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů?
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů? | Foto: Milan Kammermayer

Kazachstán, Fidži nebo Singapur. Fotbalová Slavia se večer rozletí po celé planetě. A v Edenu vrcholí přípravy na monstrozní akci.

Zápas, který kouč Slavie Jindřich Trpišovský označil za utkání desetiletí, bude snímat celkem osmnáct kamer, kvůli potřebné kapacitě musely být nataženy celkem čtyři kilometry optických vláken. Na výrobu středečního utkání z pražského Edenu nasadí O2 moderní přenosový vůz, který jako jeden z mála na českém trhu odpovídá přísným požadavkům UEFA Champions League.

"Je ideální pro výrobu velkých akcí, disponuje dostatečně velkým vnitřním prostorem, kde může bez většího omezení pracovat až 22 osob. Pro srovnání: na běžném ligovém zápase pracuje ve voze maximálně deset specialistů," uvedl Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production, jíž přenosový vůz patří.

Diváci mohou šlágr sledovat na stanici O2 TV Sport. Předzápasové studio, které bude moderovat Petr Svěcený, startuje již ve 20:05. Dorazí například brankář Martin Vaniak nebo slávistický srdcař David Kalivoda. Na stanovišti v Edenu se diváci u mikrofonu Michala Hrdličky dočkají červenobílé ikony Pavla Kuky, velkého fanouška a populárního herce Jakuba Prachaře a také nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Vémoly.

"Jedná se o velkou událost i pro nás, na přípravě studií a vysílání pracujeme intenzivně již několik dní. Instalace veškerého vybavení včetně nezbytných testů zabere téměř dvacet hodin. Jen pro zajímavost, zajišťujeme výrobu signálu pro 215 zemí z celého světa," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Z fotbalové Ligy mistrů UEFA vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal všechny zápasy. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat. Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18:55.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

MOV definitivně potvrdil, že biatlonistky dostanou bronz za štafetu v Soči 2014

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) definitivně potvrdil, že biatlonistky Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Veronika Vítková dostanou po diskvalifikaci Ruska za doping dodatečně bronz ze štafety na ZOH v Soči 2014. Češky skončily v závodě při vítězství Ukrajiny čtvrté, na druhou pozici místo Rusek se posunou původně třetí Norky.

"Dnes jsme po dlouhém očekávání obdrželi dopis od Mezinárodního olympijského výboru, který potvrzuje, že české biatlonistky jsou třetí ve štafetě na hrách v Soči," uvedl v tiskové zprávě Českého olympijského výboru jeho sportovní ředitel Martin Doktor.

MOV o diskvalifikaci ruských biatlonistek ze štafety na 4×6 km rozhodl už v listopadu roku 2017, tehdy kvůli dopingu Jany Romanovové a Olgy Viluchinové. Ty se proti diskvalifikaci a doživotnímu distanci odvolaly ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, jenž v září roku 2020 rozhodl v jejich prospěch, neboť o jejich zapojení do státem organizovaného dopingu nebyl dostatek důkazů. S odvoláním však neuspěla další členka štafety Olga Zajcevová, a proto dnes MOV změnu pořadí závodu definitivně potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy