Slavia se chystá na duel desetiletí. Souboj s Barcelonou uvidí diváci i v Bangladéši

Sport Sport
23. 10. 2019 11:45
Osmnáct kamer, čtyři kilometry optických kabelů nebo "Terminátor" Vémola u mikrofonu. V Edenu se večer představí slavná Barcelona a její zápas fotbalové Ligy mistrů se Slavií poletí do více než 200 zemí světa.
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů?
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů? | Foto: Milan Kammermayer

Kazachstán, Fidži nebo Singapur. Fotbalová Slavia se večer rozletí po celé planetě. A v Edenu vrcholí přípravy na monstrozní akci.

Zápas, který kouč Slavie Jindřich Trpišovský označil za utkání desetiletí, bude snímat celkem osmnáct kamer, kvůli potřebné kapacitě musely být nataženy celkem čtyři kilometry optických vláken. Na výrobu středečního utkání z pražského Edenu nasadí O2 moderní přenosový vůz, který jako jeden z mála na českém trhu odpovídá přísným požadavkům UEFA Champions League.

"Je ideální pro výrobu velkých akcí, disponuje dostatečně velkým vnitřním prostorem, kde může bez většího omezení pracovat až 22 osob. Pro srovnání: na běžném ligovém zápase pracuje ve voze maximálně deset specialistů," uvedl Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production, jíž přenosový vůz patří.

Diváci mohou šlágr sledovat na stanici O2 TV Sport. Předzápasové studio, které bude moderovat Petr Svěcený, startuje již ve 20:05. Dorazí například brankář Martin Vaniak nebo slávistický srdcař David Kalivoda. Na stanovišti v Edenu se diváci u mikrofonu Michala Hrdličky dočkají červenobílé ikony Pavla Kuky, velkého fanouška a populárního herce Jakuba Prachaře a také nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Vémoly.

"Jedná se o velkou událost i pro nás, na přípravě studií a vysílání pracujeme intenzivně již několik dní. Instalace veškerého vybavení včetně nezbytných testů zabere téměř dvacet hodin. Jen pro zajímavost, zajišťujeme výrobu signálu pro 215 zemí z celého světa," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Z fotbalové Ligy mistrů UEFA vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal všechny zápasy. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat. Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18:55.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 24 minutami

Střety v Jeruzalémě pokračují druhý den a noc, další desítky Palestinců utrpěly zranění

V Jeruzalémě ze soboty na neděli pokračovaly střety mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií poté, co se sešly desítky tisíc muslimů před mešitou Al-Aksá při oslavách svátku souvisejícího s postním měsícem ramadán. Podle místního Červeného půlměsíce utrpělo zranění nejméně 80 lidí včetně několika dětí, 14 lidí bylo převezeno do nemocnice. Zranění utrpěl rovněž jeden policista. Znepokojení nad situací dnes vyjádřil takzvaný blízkovýchodní kvartet, tedy Evropská unie, OSN, USA a Rusko.

Palestinská mládež házela kamení na policisty, zapalovala ohně a strhávala policejní bariéry v ulicích vedoucích k jeruzalémskému Starému městu. Policisté na koních a těžkooděnci proti davu nasadili zábleskové granáty a vodní děla, stříleli rovněž do lidí gumovými projektily.

Nepokoje v Jeruzalémě propukly po zahájení postního měsíce ramadánu v polovině dubna, kdy Izrael omezil Palestincům shromažďování na místě, kde se Arabové většinou scházejí k večerní modlitbě. V posledních dnech napětí podpořilo hrozící nucené vystěhování některých palestinských rodin z jejich domů ve východním Jeruzalémě. Při střetech z pátku na sobotu utrpělo zranění přes 200 Palestinců a šest izraelských policistů.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy