Slavia se chystá na duel desetiletí. Souboj s Barcelonou uvidí diváci i v Bangladéši

Sport Sport
23. 10. 2019 11:45
Osmnáct kamer, čtyři kilometry optických kabelů nebo "Terminátor" Vémola u mikrofonu. V Edenu se večer představí slavná Barcelona a její zápas fotbalové Ligy mistrů se Slavií poletí do více než 200 zemí světa.
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů?
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů? | Foto: Milan Kammermayer

Kazachstán, Fidži nebo Singapur. Fotbalová Slavia se večer rozletí po celé planetě. A v Edenu vrcholí přípravy na monstrozní akci.

Zápas, který kouč Slavie Jindřich Trpišovský označil za utkání desetiletí, bude snímat celkem osmnáct kamer, kvůli potřebné kapacitě musely být nataženy celkem čtyři kilometry optických vláken. Na výrobu středečního utkání z pražského Edenu nasadí O2 moderní přenosový vůz, který jako jeden z mála na českém trhu odpovídá přísným požadavkům UEFA Champions League.

"Je ideální pro výrobu velkých akcí, disponuje dostatečně velkým vnitřním prostorem, kde může bez většího omezení pracovat až 22 osob. Pro srovnání: na běžném ligovém zápase pracuje ve voze maximálně deset specialistů," uvedl Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production, jíž přenosový vůz patří.

Diváci mohou šlágr sledovat na stanici O2 TV Sport. Předzápasové studio, které bude moderovat Petr Svěcený, startuje již ve 20:05. Dorazí například brankář Martin Vaniak nebo slávistický srdcař David Kalivoda. Na stanovišti v Edenu se diváci u mikrofonu Michala Hrdličky dočkají červenobílé ikony Pavla Kuky, velkého fanouška a populárního herce Jakuba Prachaře a také nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Vémoly.

"Jedná se o velkou událost i pro nás, na přípravě studií a vysílání pracujeme intenzivně již několik dní. Instalace veškerého vybavení včetně nezbytných testů zabere téměř dvacet hodin. Jen pro zajímavost, zajišťujeme výrobu signálu pro 215 zemí z celého světa," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Z fotbalové Ligy mistrů UEFA vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal všechny zápasy. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat. Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18:55.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Jihlavě narazil vlak do lokomotivy, oba stroje vykolejily

Na nádraží v Jihlavě se srazil nákladní vlak s lokomotivou kvůli nedodržení zákazu jízdy. Oba stroje vykolejily, nikdo se nezranil. Provoz na Trati Brno - Jihlava byl v úseku Jihlava - Luka nad Jihlavou zastavený. Podle informací na webu Českých drah bude obnovený nejdřív po 12:00.

Nehoda se podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala v 6:00. "Došlo tam k nedovolené jízdě nákladního vlaku kolem návěsti zakazující jízdu a následné srážce s odstavenou lokomotivou a vykolejení," řekl Drápal. Škoda zatím nebyla vyčíslená.

Zdroj: ČTK
Další zprávy