Slavia se chystá na duel desetiletí. Souboj s Barcelonou uvidí diváci i v Bangladéši

Sport Sport
23. 10. 2019 11:45
Osmnáct kamer, čtyři kilometry optických kabelů nebo "Terminátor" Vémola u mikrofonu. V Edenu se večer představí slavná Barcelona a její zápas fotbalové Ligy mistrů se Slavií poletí do více než 200 zemí světa.
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů?
Předvede Slavia kvalitní výkon i potřetí v Lize mistrů? | Foto: Milan Kammermayer

Kazachstán, Fidži nebo Singapur. Fotbalová Slavia se večer rozletí po celé planetě. A v Edenu vrcholí přípravy na monstrozní akci.

Zápas, který kouč Slavie Jindřich Trpišovský označil za utkání desetiletí, bude snímat celkem osmnáct kamer, kvůli potřebné kapacitě musely být nataženy celkem čtyři kilometry optických vláken. Na výrobu středečního utkání z pražského Edenu nasadí O2 moderní přenosový vůz, který jako jeden z mála na českém trhu odpovídá přísným požadavkům UEFA Champions League.

"Je ideální pro výrobu velkých akcí, disponuje dostatečně velkým vnitřním prostorem, kde může bez většího omezení pracovat až 22 osob. Pro srovnání: na běžném ligovém zápase pracuje ve voze maximálně deset specialistů," uvedl Rostislav Suslo, vedoucí divize Elastic Media Production, jíž přenosový vůz patří.

Diváci mohou šlágr sledovat na stanici O2 TV Sport. Předzápasové studio, které bude moderovat Petr Svěcený, startuje již ve 20:05. Dorazí například brankář Martin Vaniak nebo slávistický srdcař David Kalivoda. Na stanovišti v Edenu se diváci u mikrofonu Michala Hrdličky dočkají červenobílé ikony Pavla Kuky, velkého fanouška a populárního herce Jakuba Prachaře a také nejznámějšího MMA bojovníka Karlose Vémoly.

"Jedná se o velkou událost i pro nás, na přípravě studií a vysílání pracujeme intenzivně již několik dní. Instalace veškerého vybavení včetně nezbytných testů zabere téměř dvacet hodin. Jen pro zajímavost, zajišťujeme výrobu signálu pro 215 zemí z celého světa," říká Marek Kindernay, výkonný ředitel stanice O2 TV Sport.

Z fotbalové Ligy mistrů UEFA vysílají stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal všechny zápasy. Divák si díky multidimenzi může vybrat, jaký duel chce živě sledovat. Středeční program začne již v 18.30 hodin na O2 TV Fotbal, kdy se studio bude věnovat zápasům hraných od 18:55.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy